Srpen 2014

13. květen 2011, pátek

29. srpna 2014 v 11:05 | tymon (Kristýnka) |  deníček: HENRIETA
Takže dneska přijela služka, nasadila mi ohlávku a hurá, šlo se ven.
Je pravda, že jak má služka vycházky jen na dvě hodiny, tak jsme nešly nějak extra moc daleko, ale i tak jsme se služkou trochu zaklusaly a bylo to prima. Uskakovala jsem, kdykoliv se mi zachtělo a služku to ani nevyvedlo z míry, jen říkala, že jestli tohle udělám pod Petrem, tak mi urve nožičky a pak mě s nima umlátí (to mám ale hodnou služku, co??).
Na komec mě ještě nechala popást, než jsme se vrátily do výběhu. Pak mi zkontrolovala nohy, natahala vodu a odjela domů.

Váš chudáček koníček: Henrieta

12. květen 2011, čtvrtek

29. srpna 2014 v 10:46 | tymon (Kristýnka) |  deníček: HENRIETA
A dneska tu byla služka a dokonce i s Lenkou.... Opět natahaly vodu a opět se vrhly na kydání výběhu, jak to tak poslouchám, tak se obě domluvily, že chcou brzy odčervovat.... Takže se mám na co těšit (včera kovář a brzy odčervení).
Takže na druhou stranu to pozitivní je, že jsem měla opět volno.
Váš chudáček koníček: Henrieta

11. květen 2011, středa

29. srpna 2014 v 10:44 | tymon (Kristýnka) |  deníček: HENRIETA
No jo a je to tady.... Služka ukázala svojí pravou tvář….
Nejen, že mě služka zase vytáhla ven (však bylo krásné počasí) a dokonce i se Zippíkem, ale také na mě poštvala kováře.
Procházka super, došlo se k Hakláckému rybníku a pak zase zpět. Lenka se služkou natahaly vodu a odjely….
Jenže o hodinu později se tam vrátila už jenom Lenka (služka už nikam nemohla) a prvně vzala Zippíka ke kováři a pak mě. Takže mi vystrouhal kopyta a měl u toho plno keců, že mi kopyta snad 5 let nikdo nedělal....
Váš chudáček koníček: Henrieta

10. květen 2011, úterý

29. srpna 2014 v 10:40 | tymon (Kristýnka) |  deníček: HENRIETA
Takže další den jen volno…. Prostě krása….takový život a flákárnu ve výběhu bych přála každému chudáčkovi koníčkovi.
Služka se tu jen na rychlo zastavila a natahala vodu a zase odjela....
Váš chudáček koníček: Henrieta

9. květen 2011, pondělí

29. srpna 2014 v 8:54 | tymon (Kristýnka) |  deníček: HENRIETA
A zase se tu objevila služka.

Natahala vodu, pokecala s Lenkou, chvilku kydaly výběh a zase odjela….

Takže další den jen volno…. Prostě krása….
Váš chudáček koníček: Henrieta

23. srpen 2014, sobota

29. srpna 2014 v 8:49 | tymon (Kristýnka)
Další den volna, který je trávený nicneděláním, neboť je služka ještě pořád v práci. Klid a pohodu přerušila jen Hanča, když nám donesla krmení.
Váš chudáček koníček: Rubika - R

22. srpen 2014, pátek

29. srpna 2014 v 8:45 | tymon (Kristýnka)
Služka má zase pracovní víkend, takže bude zase zalezlá v práci a to znamená, že odedneška má chudáček koníček volno, který tráví tím, že je na pastvině s ostatními chudáčky koníčky a je naprosto spokojen.
Váš chudáček koníček: Rubika - R

21. srpen 2014, čtvrtek

29. srpna 2014 v 8:42 | tymon (Kristýnka)
Dneska přijela služka a s ní i Eliška. Takže půjdeme makat obě, jak milé (podotýkám, že malé SD se podařilo služku opravdu vytočit a to se povede málokomu a málokdy).

Ale abych začala od začátku. Holky si pro nás došly do výběhu, přivedli nás, vypucovaly a nasedlaly. Pak se vyrazilo směrem k Opalicím (to byla SD ještě hodná). No a holky drbaly a SD vymýšlela kraviny, ale zatím v rámci možností. Zato já byla jako pokaždé hodný chudáček koníček…..
JENŽE zlomový bod nastal ve chvíli, kdy jsme dorazili do Opalic a už z dálky na nás volala Janči Unka (já už jí viděla, ale za to SD ještě ne a to byl problém). SD si totiž myslela, že mě Unka chce přinejmenším sežrat, tak nasadila ksicht "NEBEZPEČNÝ chudáček koníček" a jala se milou Unku zastrašovat. K tomu jsme se vydaly směr "řeka," ale v opačném pořadí, tak SD začala být krajně řečeno: LABILNÍ.

Jako je pravda, že služka ji vyhrožovala (a SD to nebrala v potaz, snad proto, že služka sebou neměla bič), za to já byla hodná, ale už jsem začala přemýšlet nad tím, že SD budu napodobovat….

Nakonec se to vystupňovalo takovým způsobem, že i když já začala vymýšlet koniny (tedy jala jsem napodobovat SD chování, protože přece jenom nechci být jen já hodný chudáček koníček), služka zatavila SD, slezla s ní a jen co jí Janča utrhla proutek, tak milá SD dostala pár výchovných, protože tuhle situaci služka vyhodnotila jako nebezpečnou a vzhledem k tomu, že SD byla základní aktér, tak byla zbušena právě ona (no a já jsem raději začala sekat latinu).

Nakonec jsme došly v pohodě až k vodě a já už byla hodná (služka vedla SD a při tom sbírala hříbky), přebrodily potůček (to šla statečně i Unka, která moc vodu nemusí) a škrábaly jsme se do kopce.
Nahoře jsme musely dát služce pauzu, protože šla pořád vedle SD, která už taky raději sekala latinu a nakonec jsem šla ještě Unku doprovodit (to už šla SD se služkou domů, kde na ni čekalo ještě jedno překvápko).

Ale nakonec to byla fajnová vyjížďka, ale zjistila jsem, že služka má pravdu, když o SD říká, že je labilní….

Váš chudáček koníček: Rubika - R

8. květen 2011, neděle

29. srpna 2014 v 8:01 | tymon (Kristýnka) |  deníček: HENRIETA
V neděli se nic nedělá, ale jak už jsem zjistila, tak neděli služka nectí a chodí otravovat.

Takže jak už jsem naznačila, přijela služka, nasadila mi ohlávku a hurá, šlo se ven.

Je pravda, že jak má služka vycházky jen na dvě hodiny, tak jsme nešly nějak extra moc daleko jen k rybníku, kde jsme si hrála na potápku. Voda byla jak kafe, takže jsem do ní ochotně šla, dvakrát jsem hrábla nohou, zda je pevné dno a pak najendou prásk a už jsem ležela a válela se ve vodě....
Na komec mě ještě nechala popást, než jsme se vrátily do výběhu. Pak mi zkontrolovala nohy, natahala vodu a odjela domů.
Váš chudáček koníček: Henrieta

20. srpen 2014, středa

29. srpna 2014 v 7:27 | tymon (Kristýnka)
Dneska byla služka kutat sedlovnu, tedy alespoň se o to snažila. Takže chudáček koníček měl den volna navíc a užíval si to ve výběhu s ostatními chudáčky koníčky.
Váš chudáček koníček: Rubika - R