Prosinec 2013

středa, 24. červenec 2013

3. prosince 2013 v 20:48 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dnešek fajn. Opět měla službu služka a Janča.

Jenže změna nastala v tom, že do výběhu jsme měly jít až na noc, takže jsem to já - Sindy těžce nesla a opět hodinařila (Heduška se zabavila žraním sena).

Odpoledne přišla Petra se Sabčou a vytáhly nás do vody na plavení a nakonec přijel ještě kovář (který chudák zabloudil ve městě). Takže dneska se nic moc zvláštního nestalo, jen služka zaplatila naši pedikúru a pak nás odvedla na noc do výběhu, kde to mimochodem žralo, ale vysvětlení bylo takové, že v noci pršelo, takže klídek a pohoda.

Po horkých dnech konečně osvěžení.
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

úterý, 23. červenec 2013

3. prosince 2013 v 20:46 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Takže dnešek byl velice zajímavý, dokonce u nás ve stáji byl veterinář (ne nebojte, my dvě jsme si NIC neudělaly, i když je na to Heduška expert). Dle služky začal tak krásně a skončil lehkou katastrofou….

Pro vysvětlení. Opět měla služka ráno službu s Jančou a vzhledem k tomu, že přišla pomoci i Bětka a malá Ráďa, tak se služba udělala rychleji.

No a co víc jsme si mohly přát než být potom vytržen z výběhu a jít pracovat?? Sice služka zamášlela vzít i Henrietku, ale nakonec vzala jen mě - Sindy s tím, že Hedušku JEN lonžuje (bohužel ani k tomu se nedostala, protože se nakonec rozhodlo, že Heduška, kvůli dušnosti půjde jen do vody a lehce si zase zaplave, stejně jako já).

Takže si mě služka osedlala a šly jsme přiježďovat. Služka měla obrovskou radost (prý, pokud to tak půjde dál, tak se zúčastníme i nějakých těch hobbíků na podzim). A vzhledem k tomu, že jsem chodila jak panenka (nebyla jsem sice celou dobu při přiježďování "sbalená," jak říkají koňáci, ale náznaky tam byly, služka měla obrovskou radost. Nikam jsem nehnala, nešlapala jsem zelí a dokonce jsem používala klouby na nohách a dle služky a Janči, překrásně vyšlapovala. No a jak vidíte moji služku, celkem si služně seděla, za což ji taky byla udělena pochvala, že má dobrý sed.
Takže pak ještě chvilku trápila Janča Juráška, také na jízdárně a pak hurá, směr rybník, ke kterému jsme ani nedošli, protože se mezitím stihla semlít TA lehká katastrofa. Janča slíbila, že vezme do vody mamuta - Poldu. Služka seděla na mně a Bětka na Hedušce s tím, že počkáme u výběhu a Janča s Ráďou prohodí Juráška s mamutem - Poldou. I přes to, že Janča opět zapnula elektrický ohradník, bohužel se kobyly rozhodly jít s Poldou, neboť prvně Fidži shodila vrchní ohradník a poté Chiquitita (Čikita) prošla zbytkem a přes dvoje pásky k valachům. Bylo fajn, jak služka byla rychle dole a hned se s Janšou snažily rozehnat stádo alespoň do bezpečné vzdálenosti od sebe, jenže to nestihly a valaši se do sebe pustili, protože každý chtěl co nejvíce kobyl.

No a jak už to bývá, mezi koně, kteří do sebe natvrdo šijou kopyty, nemá cenu, alespoň zasahovat, aby nebyl malér ještě u lidí. Bohužel ač holky dělaly, co chtěli, schytal Maty od Atíka jeden kopanec, který mu zaručil TŘI stehy od veterináře (který stejně říkal, že to nemá cenu šít, protože je to na noze, bohužel majitelka na tom TRVALA a tak Maty má tři stehy).

Ještě se stačila Janča pohádat (služka se nezúčastnila), kvůli tomu s majitelkou Matyho - Radkou, protože na Janču ječela, že mezi kopající valachy máme příště vést. Nakonec služka ještě Radce řekla, co se přesně stalo a že i přes snahu koně oddělit se toto bohužel stalo.

Takže jak vidíte, žádná velká katastrofa se nestala, jen jeden koník měl "vážnější" úraz, ostatní někteří jedinci jsou spíše lehce škrábnutí.

Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

pondělí, 15. červenec 2013

3. prosince 2013 v 20:44 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Opět přilezla služka (a nepřijela sama, doprovod jí dělala Sofča) a zkazila celý den. Nejen, že bylo opět teplo, ale ještě si vymyslela, že já - Henrieta, půjdu pracovat pod sedlo. To nemá cenu. Místo toho, abych měla, padla jako moje stájová kolegyně Sindy, tak jsem musela jít makat.

Už zdálky jsem je viděla ve výběhu ale nechala jsem se ukecat na pamlsek (SD taky dostala) a jen co mě ulovily, tak jsme šly směr stáj a já tedy řvala jako tur, protože když jdu sama, tak chci nějakého chudáčka koníčka vedle sebe.

Ve stáji mě služka vyčistila a nasedlala s tím, že se Sofča taky povozí a tudíž mě rovnou i vykrokuje. Jenže musely jsme nahoru na jízdárnu, protože v té kovové se hodně práší, což mi moc dobře nedělá na prudušky a pak taky kašlu. Ale zpět k jízdárně, nebyla jsem tam sama, takže byl klídek a pohoda. Sofča krokovala statečně a pak ji služka vzala, aby si kousek i zaklusala. Nejlepší zase bylo, jak byla všechna děcka vyplesklá z toho, že celá ladím (za to může pochopitelně služka) do fialova.
No a pak si na mě vlezla služka, prý abych se lehce pohybovala. Takže jsme daly rychlou, ale zároveň lehkou práci v klusu a ve cvalu, ale vzhledem k tomu, že jízdárna je opět, díky suchu, jako beton, tak jsme končily s prací dřív a opět mě na krokování dostala Sofča. No a nakonec hurá zpět za Sindy do výběhu.
Váš chudáček koníček - Henrieta

úterý, 16. červenec 2013

3. prosince 2013 v 20:44 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Takže aby toho nebylo málo, opět tu byla služka. Ale je pravda, že pro nás přišla až večer, kdy se zavírali chudáčci koníčci před večeří. Vůbec nic po nás nechtěla, což je velice divný. Ještě přijela Petra a vzhledem k tomu, že bylo opět vedro. Tak se šlo k vodě - plavit (SD měla bohužel smůlu, protože služka je pořád zdravotně nachlazená a nechtěla riskovat, že by se jí rozjel ten virus, co měla v sobě), ve složení:
  • Janča s Jurášem
  • Máca s Corálem a
  • Petra se mnou - Henrietou.
Potom se k nám ještě přidala Adéla s valachem Golmanem.
No a potom, co jsme se vrátily, tak jsme si dali pořádnou koupel v prachu na jízdárně a toho využila i Sindy, protože se začala válet taky.

Váš chudáček koníček - Henrieta

čtvrtek, 11. červenec 2013

3. prosince 2013 v 20:44 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
No jo, služka je blbá a zlá, ona na nás poštvala veterináře, prý zase utekl rok a musí nás naočkovat, takže paráda (a to ještě mluví o tom, že už na nás musí poštvat i kováře, protože je to už potřeba).

Ale aby toho nebylo málo, tak nás ještě obě vzala pod sedlo - tedy Henrietu vzala pod sedlo. Mě - Sindy vzala potom prvně na lonž a poté ještě si na mě sedla bez sedla taky. Ale popořadě. Prý za to, že děcka včera pomáhaly služce hledat mobilní telefon (který nechala v autě a zapomněla na to, my to říkáme pořád, že je naprosto BLBÁ), tak je nechala svést na Henrietě a velice se divila, když děcka byly vyplesklý z toho, že Henrieta ladí se služkou do fialové barvy.

No a potom si na Henrietu sedla sama, jak jsme již naznačily. Udělala s ní lehkou práci a poté ji nechala krokovat ještě Bětkou, která služce pomáhá celý rok. A šla pracovat se mnou - Sindy. Prostě paráda. Dokonce jsem i ochotně pracovala na lonži na obě ruce, ale nejvíce jsem překvapila služku s tím, že jsem ten den chodila jako beránek. Nikam jsem netáhla a v klusu jsem používala i hlezna…. Ale přiznávám se, to bylo hlavně tím, že jsem klusala pomalu, protože služka je samá kost a všude ji trčí….

Poté ještě přijela Kačka a naočkovala nás. A samozřejmě jsme se jen na ni podívaly a nic už jsme pak nevymýšleli, protože Kačka je na nás obě velice hodná a vždy nás nezapomene pochválit. A potom už den strávený jen výběhem a nic neděláním.

Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy