Květen 2013

pátek, 17. květen 2013

25. května 2013 v 20:09 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY

Takže opět přilezla služka a vzhledem k tomu, že se mnou - Sindy, chce něco dělat, ale nemůže jezdit, tak se domluvila s Radkou, co chodí na valacha Poldu, a vyrazily jsme na procházku na ruce.
Cesta v klidu, holky si popovídaly a my chudáčci koníčci jsme se pošli a nikdo po nás nic víc nechtěl. Jen to počasí mohlo být lepší, protože foukal docela studený a protivný vítr. Jen šimla se mohla flákat i nadále ve výběhu.

Váš chudáček koníček - Sindy

pondělí, 13. květen 2013

21. května 2013 v 10:41 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Takže vzhledem k tomu, že přilezla odpoledne služka, tak je jasné, že se její doktorce krční obratle nelíbily a marodí, takže chudáčci koníčci mají volno a jsou spokojení ve výběhu. Jo a těch třásní si nevšímejte, abych služce udělala radost, tak jsem se vyválela a třásně si přehodila, bohužel služka to nepochopila a nechala mi je tak - je naprosto blbá.
Snad by si služka mohla taky odpustit to, že když nemůže jezdit, mohla by mi ponechat úplnou flákárnu, jenže to by nebyla služka, aby mě alespoň nevzala na lonž. Ale jinak pohoda a klídek. Už jsem se na lonži zlepšila a služce dělám jen a jen radost.
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

pátek, 10. května 2013

21. května 2013 v 10:07 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Služka sice opět přilezla, ale tentokráte přilezla i s límcem. Bohužel nic nedělala a pomáhaly jí holky, protože ona s tím krkem byla ráda, že funguje. No, doktorka ji jistě nepochválila a otázkou zůstává, zda to služce povolí a bude moci do práce anebo bude marodit….

Takže chudáčci koníčci mají klid a pohodu ve výběhu.
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

čtvrtek, 9. května 2013

21. května 2013 v 10:00 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Jahů a problémy jsou zde (my to říkali). Nevím, co se přesně stalo (s tím budete muset za služkou), ale výsledek je takový, že služka byla fyzicky napadena a po vyšetření v nemocnici opět vyfasovala límec, protože má zase v háji krční páteř….

Výsledek je ovšem takový, že opět nesmí jezdit a chudáčci koníčci mají volno. No uvidíme, co služce řekne zítra doktorka. Ale služba super, holky služce pomohly, dokonce jich tam bylo více. Ale hlavní je, že chudáčci koníčci - JÁ Sindy, máme klid a flákárnu ve výběhu.

Jo a odpoledne se odstěhovala kobča Stacey, co se říká, tak šla o kus dál, na farmu Vanišov.
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

středa, 8. květen 2013

14. května 2013 v 21:16 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Služka opět přilezla a bohužel byla od rána veselá. Taky k tomu napomohlo to, že služka se mnou - Sindy, Míša s Henrietou a tentokráte i Radka s Poldou vyrazily na vyjížďku a opět do Branišovského lesa (služka prý chce vidět to zjevení, ale jediné zjevení, které tam je, je ona sama. Věřila bych tomu, že služka po nocích se toulá právě tímto strašidelný lesem a děsí nevinné chodce, kteří míří domů, ale o tom, že by služka měla červené oči nic nevím).

A jak už to bývá, tentokráte se chovala slušně i šimla a když se klusalo, tak se klusalo a nevyhazovali se chudáci jezdci, ale především to byla krokovka, protože si Míša potřebuje zvyknout na šimlu a naopak a jak známe služku, tak ta to nechce hrotit.
Ale jinak pohoda, celá vyjížďka perfektní a holky i my, chudáčci koníčci, spokojení - což, jak říká služka, to je super.
Všechno proběhlo v klidu, až na odpolední službu, když Stacey opět předvedla veselého chudáčka koníčka a jala se kopat nejprve po koních, poté i po Olince a nakonec se vytrhla a lítala s Chiquititou po výběhu jako praštěná, tak služce došla trpělivost a řekla vedení, že tuhle kobylu vodit nebude, protože se nedá uvodit ani na vodítku kolem nosu a jako bonus navíc kope po lidech a zdrhá.

Upřímně?? Služka si zadělala na problémy.
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

úterý, 7. květen 2013

14. května 2013 v 20:44 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Takže dnešek byl velice zajímavý. Opět přilezla služka a ranní služba proběhla celkem v klidu… Sice hned ráno musela služka zpacifikovat ryzku jménem Stacey, protože po ní vypálila v boxe a pak ji málem převálcovala, ale potom byli všichni chudáčci koníčci odvedeni do výběhu a nic se po nich nechtělo a naše praktikantka - Míša dorazila s pohmožděným zadkem. Ke vší úlevě to nebylo nic vážného a opět se chopila své práce.

Takže bylo volno i pro nás - Henrietu a Sindy.

Odpoledne bylo veselejší, protože se Stacey, po ranním neúspěchu, pokusila lézt služce po zádech, jenže ona to nepochopila a opět se jala zpacifikovat Stacey. Takže služce pomalu a jistě dochází trpělivost. Jen co přijela Stacey majitelka (prý měla přijet veterinářka dělat Stacey RTG na zadní hlezno), služka ji žalovala, že jí musela dát jednu výchovnou (před svědkem), protože po ní kopla a Hanka se služkou souhlasila, že si to zasloužila. Jinak co jsem zaslechla o Stacey zranění v hleznu, zprávy nejsou moc příznivé....
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

pondělí, 6. květen 2013

6. května 2013 v 20:44 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
UŽ to začalo….

Ona to FAKT vzala vážně!! Ptáte se kdo?? SLUŽKA!! Ona to s tou službou myslela smrtelně vážně. Přilezla už ráno, i když první tam byla Olís. Poté nás vykoply do výběhu a byl od nich na chvíli pokoj.

Bohužel dopoledne pro nás - Henrietu i Sindy, přišly s tím, že pojedeme ven do terénu, takže holčina, co přišla na praxi (Míša) a pomáhala služce, vyfasovala šimličku a na mě dřepla služka a jelo se ven. Všechno probíhalo dobře, jen musím říci, že všude je plno vody a bahniska…. Jen ty naše cestičky celkem ušly a terén byl v pořádku, takže po služky upozornění, že se nakluše, případně se nacválá (já ochotně BEZ problémů), se po chvilce za námi ozvaly takový divný tóny, a když služka zabrzdila a ohlédla se, bylo jasný, že Míša upadla ze šimli.
Po dotazu, zda je Míša, sedící na zemi, v pořádku, bylo jasné, že šimle hráblo a vyhodila si prdelí a jako bonus navíc si hodila i hlavou a Míša to neuseděla. Poté co se zase vyhrabala zpět do sedla, se krokovalo a teprve tam nahoře na louce se mělo naklusat, bohužel, šimla to celé zopakovala znova a to už se služka naštvala a dřepla na Hedušku. Jenže ta pod ní chodila jako panenka a teprve, když si na ní sedla Míša, šimla si chvilkami vymýšlela (byly jsme v Branišovském lese a údajně tam má strašit), ale nakonec se uklidnila a vše proběhlo v pořádku.

Takže nás nakonec znova pustily do výběhu a byl klid. Služku jsme viděli zase až večer, kdy nás odváděla z výběhu, protože měla i odpolední…. A zítra je tu zase.

Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

pátek, 3. květen 2013

3. května 2013 v 22:18 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Od včerejšího večera lilo jako z konve, bylo FAKT hnusně a tak se není čemu divit, že i Hedušce promokla nepromokavá deka (musíme hned služku upozornit, aby je dala vyprat a znovu naimpregnovat), ale až k ránu a to měla promoklé jen na bocích, takže dneska byla Heduška taky bez deky.

Sice den přežila, ale k večeru se ochladilo a Heduška se začala klepat a tak nás služba dala do stáje, aby Heduška neprochladla víc než je potřeba a z dostupných informací víme, že služka dneska koupila lepidlo a zítra by měla donést další pláštěnku pro Hedušku.

Jinak vše při starém, služka v práci a my měly slibované volno a ještě si ho užijeme až do neděle…. A pak začne chudáčkům koníčkům tvrdý režim, protože služka tu bude celý týden, až do pátku, což z toho máme všichni obrovskou radost....
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

čtvrtek, 2. květen 2013

2. května 2013 v 20:51 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dneska opět měla služka službu a k tomu měla veselo. Prvně se o to postaral Polda s Radkou a odpoledne se o to postaral valášek Aton.

Dle dostupných informací Atík strkal hnátky, tam kam neměl a dopadlo to tak, že nejen, že ztratil podkovu, ale pravou stanu hnátek měl dorakvenou a služka nejen, že sháněla majitele Atíka, ale musela se postarat alespoň o základní ošetření - v tomto je spolehlivá, protože ví, co si chudáčci koníčci mohou udělat, když jsou ve výběhu a leze na ně jaro. A o několik desítek minut po služce to převzal veterinář, který Atíkovi zavázal hnátky a píchl mu antibiotika.

Jinak my měly volno a trávily jsme celý den ve výběhu (sice služka plánovala vyjížďku, jenže jí na to nezbyl čas. Tak snad prý příští týden) a na noc zase půjdeme do ohrádky. Jinak by měla být služka ve střehu, protože sice u Hedušky byla nedávno vetka, ale u mě ne a ještě je ve stáji plno jiných chudáčků koníčků, kteří se mohou dodatečně zrakvit (asi bych jim měla poradit, aby to měli i s péčí, aby si počkali, až bude mít opět SLUŽKA služby).

A od zítra bude zase služka v práci, takže budeme mít ZASE volno.
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

středa, 1. květen 2013

2. května 2013 v 19:56 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Nezačnu jako vždy na tento den, recitací prvního máje, i když, by vám to, moji milí čtenáři, určitě chybělo. Začnu jinak. Dneska tu byla služka - měla službu a taky dneska je to přesně dva roky, co si přivedla šimlu….

Ale proč vlastně píšu dnešní den?? Krom toho, že je první máj - lásky čas, tak mě služka po dlouhé době vzala pod sedlo a ještě mi po 3 letech narvala udidlo (což od služky bylo hnusné, nečekané a HLAVNĚ zákeřné) a zrovna, když JÁ - Sindy, jsem se chovala normálně a slušně. Chodila jsem uvolněně a neutíkala jsem pod sedlem. A musím podotknout, že pokut to vyjde, budu mít asi i nového jezdce.

Jinak šimla měla volno, protože Peťa z ní v neděli spadla a to tak blbě (po překonávání terénu), že jí noha zůstala ve třmenu a ozvalo se KŘUP. Vzhledem k tomu, že Petra vyfasovala berle, má šimla až do odvolání volno.

A dodávám, že dneska služka nemusela ani nic/nikoho ošetřovat, protože žádný chudáček koníček si ani nepřišlápl podkovu (jako Monami v sobotu), ani nezrakvil nohu (jako Stacey v neděli). Takže měla klidnou odpolední službu.

A nám se brzo začne stavit přístřešek a začne i kompletní renovace ohrádky, aby se v ní přebývat před den i přes noc a to po celý rok….
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy