Duben 2013

úterý, 30. duben 2013 (ČARODĚJNICE)

30. dubna 2013 v 20:52 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
No jo, vzhledem k tomu, že dneska jsou čarodějnice a služku by nejspíše upálili, tak se raději schovala v práci a přileze až zítra (má službu - jen ať si to hezky užije, ne??). Takže dneska byl klídek a pohodička a couraly jsme se s Heduškou po výběhu….

Jinak jedna novinka by tu byla. Dneska nás opustila klisna Monami, která změnila majitele (jen doufáme, že nějakého výborného a ne tu kravku, co měla doteďka) a také dneska změnila i stáj (dle dostupných inforamcí by se měla ostěhovat někam do Třeboně).
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

neděle, 28. duben 2013

28. dubna 2013 v 21:23 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Ráno tu stepovala sestava:
 • Olís
 • Luboš a
 • naše služka.
Všichni netrpělivě očekávali, zda a v kolik dorazí služky "milovaná" Simona, bohužel ke všem očekáváním nedorazila, tudíž služba se konala v sestavě v takové, jaká byla i ráno. Ale ještě, než nás služka vykopla ven do výběhu, tak mě - Sindy, vzala na lonž s tím, že mi tam dá i plachtu, abych se nenudila.
Jenže mě přece nějaká plachta nerozhodí a i to lonžování se zlepšilo. Takže služka měla radost, ještě mě nechala se proběhnout ve volnosti a pak už nás rovnou odváděli do výběhu. Jinak Heduška má jít odpoledne do terénu, sice bych jela taky, ale bohužel, služka si vzala odpolední službu. Takže mám zase smůlu.

Ale hodíme sem pár foteček, abyste věděli, jak se máme venku. Jsme tam spokojený a už se nemůžeme dočkat, až služka udělá ten přístřešek.... a celkově zrenovuje ohrádku.
Jinak pro doplnění informací dneska služka poprvé viděla majitelku Monami a málem spadla do hnojiště a nejvíc ji dostalo, že Monču majitelka držela při kování a měla při tom jehlové podpadky.
Vaši chudáčci koníčci - Sindy a Henrieta

sobota, 27. duben 2013

28. dubna 2013 v 21:23 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dneska bylo veselo. Heduška šla na čarodějnickou vyjížďku a mě zavřeli do boxu s dodatkem, že přijede služka.

A ona opravdu po chvíli dorazila a jen co odhodila batoh, šla mě vzít na lonž na jízdárnu, ale prvně mě nechala ve volnosti proběhnout. A pak mě vzala na procházku na ruce. Jenže bylo veselo z toho důvodu, že já neměla šimlu a tak jsem služku prvně deprimovala tím, že jsem ječela a poté jsem nehodlala respektovat služku. No jo, jenže služba TO samosebou nepochopila a první, co bylo, jeden plácanec po plecích. Pak už jsem se srovnala, protože mi bylo jasný, že já rozhodně šéfovat nebudu.
Procházka mi bodla, šly jsme na služčinu zahradu a cestou jsme přelézaly škarpy s vodou, můstky a pařezy v lese. Takže pohodička a klídek, tam jsem se chvíli pásla a cestu zpět služka absolvovala na mém hřebu, prý se jí už nechce šlapat. Na hrázi slezla s tím, že ten kus dojde a u zastávky jsme potkaly stájové kolegy i s Henrietou, takže jsem si jala bránit Hedušku a na služku jsem zase z vysoka kašlala, což mi bylo s okamžitou platností zakázáno, protože SLUŽKA je služka a je zákon.

A do rybníka mohla jen Peťa s Heduškou, služka na mě nechtěla sedat a to hned s několika důvodů:
 • měla foťák, který nechtěla utopit
 • nechtěla riskovat dostihy a
 • zdravotní újmu děcek i poníků.
Ale jinak pohodička a klídek, pak nás rovnou dala do ohrádky, jenže zjistila, že opět nemá KDO krmit, že služky "milovaná" Simona opět nedorazí, tak musela dovést, s majitelkou Atíka, Stacey, Chiquititu a Monu a při té příležitosti zjistila, že Mona kulhá a při bližším ohledání bylo jasné, že jak tam děvčata lítala, Mona si přišlápla podkovu a ta se jí zapíchla do kopyta. Prostě báječný, služky slovník se v té době musel rovnat vulgárnímu dlaždiči a pohlavní orgány určitě lítaly vzduchem na adresu jak Simony, tak majitelky Monami.

Takže zítra tu budeme mít služku hned po 6 hodině ranní, protože má krmit Simona a NIKDO není jasnovidec a nikdo neví, zda zmíněná osoba vůbec dorazí.

Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

úterý, 23. duben 2013

27. dubna 2013 v 13:09 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Služka má opět službu, ráno přicválala i s Olinkou a zase se začala krmit. Nakonec nás opět všechny vyhodili do výběhu a vhledem k tomu, že vládlo slušné počasí, služka opět přijela fotit chudáčky koníčky a tentokráte vyfotila i kluky dole ve výběhu.
Takže v prvním výběhu byli:
 • Aton
 • Gastrim (Maty)
 • a Golman.
A s námi opět byli (Mona tentokráte nebyla, prý se na ní měl přijet podívat kupec a tak hnila s poníkama a Juráškem v ohrádkách) stájoví kolegova a kolegyně:
 • Fidži
 • Chiquitita
 • Polda a
 • Stacey.
Jinak pohodička, klídeček a také lehké hrabání a závody ve výběhu. Ptáci řvali a kytky kvetly a KONEČNĚ přišlo jaro (i na chudáčky koníčky).
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

deníčky chudáčků koníčků

26. dubna 2013 v 19:50 | tymon (Kristýnka) |  deníčky koní
Tato rubrika vznikla, jako vzpomínková kniha na MÉ koně. A jsou tam zaznamenány mnohdy vtipné, veselé, ale i smutné události, které provázejí můj každodenní život u koní v roli jejich majitelky. Tato rubrika by měla obveselit i čtenáře deníčků, ale také by je mohla poučit, že kůň není hračka, má své individuální potřeby a také poukazuje, že kůň je v podstatě radost, ale i pokladnička, která jen "bere" finance, ale už je nevydá….
Kůň je radost i starost a teď se pojďte podívat na následující deníčky chudáčků koníčků.
Jen malé upozornění, deníčky čtěte od konce (od poslední stránky) - je to vlastně začátek příběhu…. A teď jednotlivé deníčky chudáčků koníčků:

pondělí, 22. duben 2013

26. dubna 2013 v 19:29 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Vzhledem k faktu, že si služka vzala služby, tak máme od ježdění pokoj (alespoň já - Sindy). Takže nás šoupla do výběhu a odpoledne, po skončení služby, nás tak akorát přijela nafotit do výběhu i s kolegy:
Prostě nádhera, klídek a pohodička, sluníčko svítí, ptáci řvou a kytky smrdí….
Jo a málem bychom zapomněly, od dnešního večera nocujeme v ohrádce, protože Hedušce se už v boxu hůře dýchá. Proto se služka domluvila, že si zrenovuje ohrádku, udělá tam pevnou ohradu, vyhotoví přístřešek (prý aby se dal zavírat jako venkovní box), zpevní to, zatravní a jako bonus navíc tam dostaneme ještě elektriku a ještě jeden přístřešek….

Takže už i na noc zůstáváme venku (Heduška znova vyfasovala deku), což je pohodička, protože se nemusíme mačkat v jednom, sice větším boxu, ale pořád v jednom boxu.

Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

středa, 17. duben 2013

26. dubna 2013 v 19:24 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Po neblahých zkušenostech, kdy se služka nemůže spolehnout na službu, to vzala do ruky ona, takže bylo veselo. Služka od rána makala a odpoledne taky. Takže my chudáčci koníčci máme volno (tedy až na šimlinku, která dneska navečer šla do terénu, ale služka udělala několi fotek na jízdárně).
Jinak pohoda a klídek ve výběhu, protože jsme dneska byly ve výběhu samy (služce NIKDO neřekl, že chudáčci koníčci ještě maj být na jízdárně a my dvě v ohrádce, tažke nás pustila do výběhu. Jo a nezmím podotknout, že vedle v ohradě byli puštění valaši) a já s Heduškou jsme si protáhly nožky, zvláště, když na nás služka zavolala a my se k ní přiřítily cvalem...
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

pátek, 12. duben 2013

26. dubna 2013 v 18:11 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Služka je blbka. Nejen, že nás ve středu odčervila, ale jako bonus na víc na nás dneska poštvala KOVÁŘE!!

Prvně nás nechtěla pustit do ohrádky a pak na nás pustila ještě kováře…. Prostě veselo…. Ale i my měli pro služku překvapení, o to se postarala Heduška, která služku nakopla takový způsobem, že služce přivodila modřinu a celkem velkou…. Jenže to by nebyla služka, aby šimlu taky nenakopla.

Ale nakonec nás přece jen pustila a byl klid.
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

středa, 10. duben 2013

22. dubna 2013 v 18:58 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
No jo, dneska se podařilo naši služku rozohnit a skoro do ruda…. Vzhledem k tomu, že má služka dovolenou, tak tu byla a zase otravovala….

Ale popořadě. Hedušce už nožka začala splaskávat, takže to služka zkusila tak, že už na to dneska neplácala acetaflox, prý s tím, že se uvidí zítra, jak to bude vypadat. Ale to byla služka pořád normální a veselá, ovšem večer nastal zlom….

Holčina, která měla večerní službu a služka jí připomněla, aby nám nezapomněla pořádně nacpat sítě, nám je zapomněla nacpat úplně. Bohužel, nám nehodila ani hrstičku sena a tak když Petra mluvila se služkou a ta se dozvěděla, že nemáme seno, rozzuřila se, ale ne na Petru, ale na odpolední službu. Takže bylo veselo a slečna z odpolední služby měla nepříjemný hovor od služky.
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

úterý, 9. duben 2013

14. dubna 2013 v 21:22 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
No jo, dneska jsme čuměly, jak vrány, hned ráno. Vzhledem k tomu, že neměl kdo krmit, tak přilezla služka a ujala se ranní služby. Takže nám bylo jasný, že nic nebude. Jenže to by nebyla služka, aby něco nevymyslela. Momentálně nás odčervila. Já zase protestovala (ale jako vždy, nechala jsem se ukecat) a Heduška, jako vždy v pohodě.

A díky službě, nám služka dala pokoj, akorát nás zadekovala lehkými dekami, natahala nám do ohrádky vodu a seno a zase se jala klidit do maštale a hleděla si služby. Je pravda, že než odjela, tak ještě Hedušce hnátu vymyla Betadinovým mýdlem, zastříkala to dezinfekcí a opět na to napatlala acetaflox.

Sice měla v původním plánu jít odpoledne s Matym na procházku na ruce, jenže já - Sindy ho nemám ráda a šimla nesmí na slunce díky antibiotikům.

Takže klídek a pohoda - tedy až na to odčervení.
Váši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy