Březen 2013

čtvrtek, 21. březen 2013

30. března 2013 v 12:49 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Služka se dneska radovala, ale její radost netrvala dlouho. Zvláště, když se dozvěděla, že nám po stáji a po chudáčkách koníčkách skáčou…. Chvilka napětí a kdo po chudáčkách koníčkách skáče, se dozvíte později, vezmu to hezky popořadě.

Po minulém služky ježdění, kdy moje stájová kolegyně udělala služce veselou jízdu, padla dnešní volba na mě. Prý pro moji "lenost," ale skutečnost byla taková, že já se raději nechám neustále pobízet, než abych šla dopředu a jezdec mě musel brzdit. Takže jsme šli na halu (venku je to stále jeden velký marast a hnus). Musím uznat, že když jsem byla v klidu já, byla v klidu i služka a celé ježdění bylo jedna velká radost. Služka se snažila a já taky. Trenérka měla obrovskou radost a služka také (jen ji mrzelo, že nemá fotografa, aby jí udělal nějaké fotky).

Je vidět, že s Petrou makáme opravdu hodně a hlavně poctivě.

Ale teď tomu, co služce pokazilo radost. Po skončení hodiny, kdy mě služka vzala domů do stáje a odsedlala mě, zjistila, že se po několika vybraných jedincích ve stáji, prohánějí vši. Naštěstí po prohlídce (služka poprosila majitelku Atona) mě i Sindy, ke své úlevě zjistila, že jsme BEZ vší (asi za to může ten česnek, co dostáváme přidaný do krmení).
Váš chudáček koníček - Henrieta

pátek, 15. březen 2013

30. března 2013 v 12:16 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Tak jo, služka se vrátila do sedla.

Ale je její velké smůle jsem jak dynamit a časovaná bomba (ještě že se letos můžeme zúčastnit jen několika srandamačů, které nejsou po záštitou ČJF), prý bych si měla jít zaběhat Velkou Pardubickou a po cílové čáře bych se měla stavit pro služku a jít s ní na jízdárnu makat…. Bohužel se šeredně spletla.

Pokud se ptáte PROČ, tak odpovím zcela jednoduše, všechna ta naskládaná energie v chudáčkovi koníčkovi čekala na služku a její návrat do sedla. Takže krokování ještě šlo, ale jakmile se mělo naklusat, byla to jedním slovem - KATASTROFA!! Já se pořád kroutila, protože služka byla s nervy v kýblu a docela mě skráblovala (díky bohům, že mám bezudidlovku). Nebudu nikomu nic nalhávat, služka ztuhlá a vystresována strachem (ač to tak nevypadalo, tak pád udělal své), já nasraná (za to skráblování) a nabytá energií. Prostě dvojice k pokoukání (bohužel fotky nejsou, neboť byste byli zhrozeni).Ještě, že na hobbíky letos nevyrážíme… to by byl pohled a za vše může služka.

Takže po půl hodině se to zabalilo s tím, že ještě budu moct vyblbnout ve volnosti. Což se také hned podařilo a služka vzala mě a šimlu do venkovní jízdárny, kde jsem lítala jak praštěná, měla radost ze života a mohla jsem upustit páru. A dodám, že jsem opět předváděla kreace Aleše Valenty. Ale byla zábava, to se musí nechat.
Váš chudáček koníček - Sindy

koně, co prošli mým životem

6. března 2013 v 18:19 | tymon (Kristýnka)
Za život jednoho člověka, který se věnuje koním, projde mnoho koní a poníků….

Ať už se jedná o koně či poníky, na kterých se učil jezdit, o koně a poníky, které vlastnil anebo se o ně staral jako ošetřovatel…. Mnohdy se mu vryjí do srdce i koně a poníci, kteří byli ustájení jen ve stejné stáji a pásli se ve stejném výběhu jako jeho kůň či poník….

Mnohdy se stanou věci, které nás od našich miláčků odloučí, ať již to je prodej, stěhování majitele i jeho svěřence anebo důstojná smrt, která ukončí naše i jejich společné chvíle. Avšak jedno vím jistě, navždy tito tvorové, kteří projdou našimi životy, jsou nezapomenutelní a věřím, že ať se stane cokoliv, jednou se s nimi opět shledáme, i když to bude tam někde daleko - ve světle či na druhé straně….

Tato rubrika, pokud si ji někdo najde, by mohla pomoci a i při troše toho štěstí, najít koně, kteří se i vám ostatním vryli do srdcí a pátráte po jejich osudu. Budou tu jen koně a poníci (oranžová barva zmanená odkaz a s tímto koněm či poníkem, jsem měla tu čest se poznat), kteří ovlivnili MŮJ každodenní život, bohužel tu nebudou všichni, i když bych si to moc přála.
Koně a poníci jsou řazeni dle abecedy a bohužel musím upozornit, že to nejsou všichni 4-nožci, které jsem od dětství až do dnešní doby poznala. Každý z nich bude mít jednotlivý článek - základní informace a pár fotek (další fotky budou vloženy v odkazu - tvořené jménem koně).

Věřím, že třeba někdo najde koníka, kterého měl moc rád a pokud budu moci, ráda poskytnu informace v době, kdy jsem tyto koně někdy denně (jindy skoro denně) potkávala.

Seznam koní, které jsem za svůj život poznala:
koně a poníci od písmene A:

koně a poníci od písmene B:
 • 51/364 Banka, norický kůň (potomci: 2/510 Bohudík, 2/605 Boromir)
 • 3/436 Břéťa, norický kůň
 • Bell Amore, plemeno: kůň Kinský

koně a poníci od písmene C, Č:

koně a poníci od písmene D:
 • 2-604 Darinka, plemeno: shetlandský pony (potomci: 14/117 Kitty, Borka, 13/381 Orka, Diana, Kubík, Dar)
 • Donatin, plemeno: anglický plnokrevník

koně a poníci od písmene E:

koně a poníci od písmene F:

koně a poníci od písmene G:

koně a poníci od písmene H:

koně a poníci od písmene CH:
 • Charlee, plemeno: český teplokrevník
 • Chiquitita, plemeno: andaluský kůň
 • Chris, plemeno: anglický plnokrevník (potomci: Chris Star)

koně a poníci od písmene I:

koně a poníci od písmene J:
 • Jokers Golden Eyes, plemeno: appaloosa
 • 12/250 Juráš, plemeno: arab x hucul

koně a poníci od písmene K:

koně a poníci od písmene L:

koně a poníci od písmene M:

koně a poníci od písmene N:

koně a poníci od písmene O:

koně a poníci od písmene P:

koně a poníci od písmene Q:
 • Quido, plemeno: český teploktervník
koně a poníci od písmene R, Ř:
 • 6/523 Rubika-R, český teplokrevník (potomci: 9/805 Rubikus - R)
 • 72/521 Rula, plemeno: slezský norik (potomci: 67/410 Rya-Z)
koně a poníci od písmene S, Š:
koně a poníci od písmene T:
 • Traviata, plemeno: anglický plnokrevník
koně a poníci od písmene U:

koně a poníci od písmene V:
koně a poníci od písmene W:

koně a poníci od písmene X:

koně a poníci od písmene Y:

koně a poníci od písmene Z, Ž:
 • 2-694 Zuzana, typ: pony (potomci: 18/363 Zlata, 18/443 Zita, 13/30 Zeus, 13/563 Silver, 13/810 Pico Bello, 20/882 Zlatka)