Únor 2013

pondělí, 25. únor 2013

26. února 2013 v 8:56 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dopoledna naprostá pohodička ve výběhu. Počasí taky ušlo, přes noc a ráno sněžilo a přes den to zase začalo tát, ale ve výběhu je toho pořád dost a dost.

Tak jo, dneska se služka, po třech týdnech absťáku a marození s krkem (jistě si pamatujete, že naše služka upadla z mé stájové kolegyně a kamarádky - Sindy a od té doby skoro nic nesmí, protože má vychýlené dva obratle), sedla na koně….

…. a protože by Sindy byla veselá a pod sedlem k nezastavení, padla jednoznačná volba na mě.
Přivedla mě z výběhu, šla se převlíknout a poté mě šla lehce vyčistit a nasedlat. Vylezla na mě a šli jsme krokem na louku pod hráz, kde už čekal služky tatínek, aby jí udělal pár fotek. Takže jsme kousek, na pár metrů naklusaly, ale moc valné to nebylo, služka musela pořád vrtět a hledat přijatelnou polohu na ten svůj poraněný krk. Takže nakonec, asi po deseti minutách to celkově vzdala a šly jsme domů.
Váš chudáček koníček - Henrieta

20/417 Sára - můj potomek

24. února 2013 v 21:12 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Ona, naše služka, přece jen k něčemu je. Ona si našla ČAS (během svého marození s krkem) a napsala bývalým mým majitelům, aby se poptala na mé hříbě 20/417 Sáru (bohužel také u ní tatínek neznámí, protože v té době, kdy jsem zabřezla, tak jsme byla v ohradě s několika hřebci).

Kde a jak Sára skončila (ale prý se to pokusí zjistit), to služka neví, ale sehnala alespoň nějaké fotky a já se s vámi, naši milí čtenáři, podělím….
Váš chudáček koníček - Sindy

neděle, 24. únor 2013

24. února 2013 v 20:58 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dneska přilezla služka s úžasným nápadem. A navíc, nikomu z dvounožců neříká pojem neděle. Neděle je od slova nedělat, ale jak je vidět, dvounožci toho rádi využívají, aby mohli jít s chudáčkama koníčkama ven do terénu (alespoň, že to není jízdárna).

Vzhledem k tomu, že je sníh (asi poslední této zimy), k tomu svítilo sluníčko a Petra na mě měla jít jezdit, bylo definitivně rozhodnuto, že služka udělá několik snímků s Petrou a se mnou z ježdění….
Navíc Petra byla domluvená s Ivčou, která jezdí koníka Poldu, že pojedou ven, takže veškeré focení proběhlo tam a pak už jsme směřovaly na další z pohodových vyjížděk. Takže den super, je se služka nemusela angažovat s focením.
Váš chudáček koníček - Henrieta

sobota, 23. únor 2013

24. února 2013 v 20:12 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Takže dnešek bez práce. Služka je pořád na neschopence (ale já - Sindy za to opravdu nemůžu) díky tomu pádu a tak se jala nás chudáčky koníčky alespoň jít vyfotit do výběhu, kde nám všem lehce více hrabalo.
V prvním byly kluci:
 • Aton
 • Gastrim (Maty) a
 • Golman
A ve druhém jsme byly samé baby:
 • Henrieta
 • Chiquitita
 • Monami a
 • já - Sindy.
Prostě príma den, relax, žraní sena a také probhěnutí, a když jsme všichni dováděli bylo se na nás radost koukat, protože i my chudáčci koníčci se radujeme ze sněhu a nejenom vy dvounožci.
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

úterý, 29. leden 2013

24. února 2013 v 19:12 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dnešek by se měl zapsat jako HISTORICKÝ den do černé kroniky, ale tu bohužel s Henrietou zakládat nebudu. Pokud se ptáte proč, tak Vám povím, že jsem dneska odložila služku…. Bez pardonu a na tvrdo.

Ale začnu od začátku. Dneska mě a služku opět čekal na hale trénink s Radkou, bohužel služka mě špatně nasedlala a já, bohužel neumím lidskou řeč a tudíž jsem to služce nemohla říct. I ona asi něco tušila, protože, když si sama (a JÁ to cítila) neuměla pořádně sednout do sedla a navíc s mým úprkem pod sedlem, který sem pořádala místo klidného chození….

Bohužel, i to se stane….

Takže služka se tam místo usazení v sedle plácala, sedlo se protáčelo a já zdrhala pod sedlem a vymýšlela hovadiny (to ani jinak nešlo, tlačilo to a celkově to bylo nepříjemný). Ale hodinu jsme zdárně dokončily a PAK nastala ta osudová chvíle….

Nějaký tydýt pásák venku začal házet na tu kovovou bránu (dole v areálu) štěrk a vzhledem k tomu, že JÁ to neviděla, jen slyšela a dost mě to vyděsilo, tak jsem začala služce házet pořádné hrby a kozle. Sice jsem v plánu sundat služku neměla, ale co čert nechtěl, služka, aby se tam udržela, zatížila celou svojí váhou pravý třmen a sedlo se pootočilo, což v té panice a záchvatu zatmění mysli mě to vyděsilo ještě víc a já začala znovu a ještě víc. Takže služka (ne)služka šla k zemi a sama jsem zdrhala po hale, ale už my bylo jasný, že jsem o něco lehčí.

Teprve, když jsem zastavila, spatřila jsem proč. Služka ležela rozpláclá na zádech (dle výpovědi trenérky služka šla prvně obličejem na stěnu haly a poté udělala salto a padla na hlavu a záda) na zemi a tvářila se, že si kontroluje tělo, zda jí nic není (asi nebylo, když se za chvíli ještě na chvilku na mě vysápala a dvakrát jsme obešly halu v kroku). Poté mě šla krokovat na venkovní jízdárnu a zjistila tak příčinuu svého pánu, Nakonec mě dala do stáje a musela mi dát odpocku (ty nervy udělaly své). Následně mě zadekovala a Luboš mě odvedl do výběhu, protože služka by tam už asi nedošla, místo toho jela domů.
A celková diagnóza (k doktorovi šla až druhý den) služky?? Mozek bez otřesu (a bez následků a beze změny, tudíž se zase můžu se Henrietou dohadovat, zda je služka POŘÁD normální) a má JEN dva vychýlené krční obratle, takže vyfasovala krční límec a minimálně na 3 týdny má útrum a nesmí jezdit.
Váš chudáček koníček - Sindy

pondělí, 28. leden 2013

24. února 2013 v 19:10 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dneska nás se služkou opět čekal trénink pod vedením Radky.

Opět se Henrieta šla flákat do výběhu a já musela jít makat, tomu se říká nespravedlnost, ale zase na druhou stranu musím říci, že dnešní trénink opět byl výborný a dle slov Radky se já i služka zlepšujeme a jsme hodinu od hodiny lepší….

Celkově, bohužel, z dneška fotky nejsou, ale dodávám, že už hodně pracujeme od zadu, čili od mé zádě a já si už začínám hledat těžiště (to jest, když chudáček koníček dává hlavu dopředu a dolů). Jediné, co mi zatím dělá větší problémy (protože se tam služka fláká) je v oblouku či na kruhu koukat dovnitř. Celkovou hodinu bych hodnotila velice kladně a obě (já i služka, jsme byly spokojený).
Po tom, co mě služka vykrokovala, ve stáji odsedlala, předekovala, mě odvedla na pastvu za Henrietou a udělala několik fotek. Takže jsem také měla po zbytek dne volno a celková spokojenost.
Váš chudáček koníček - Sindy

středa, 23. leden 2013

24. února 2013 v 19:09 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Abych byla upřímná, dneska bylo veselo….

Služka dostala báječný nápad, že pojedeme na vyjížďku a vzhledem k tomu, že je opravdu hodně sněhu, tak mě nechá proběhnout (tedy spíše upustit páru, jenže to ještě nevěděla, co chystám).

Upřímně, ze začátku jsem se netvářila moc nadšeně, když jsem zjistila, že služka mi zase nese sedlo a bezudidlovku. Navíc mi dala i bederku a z toho jsem opravdu odvařená nebyla. Ale co, když jsem zjistila, že místo na halu směřujeme na přední dvůr, v celku jsem ožila. Jistě si dovedete představit, že jsem byla celá natěšená.

Už za silnicí na louce jsem začala služce naznačovat, že bychom mohly zacválat, jenže to by nebyla služka, aby nebyla proti tomu. Takže mi po chvíli caplování a cválání dovolila vyklusat, což sjem po několik a krocích změnila ve cválání, takže mě zase stáhla do klusu a poté do kroku. Chvíli mě nechala jít v kroku, pak zacouvat a znovu vyklusat…. A pořád dokola.

U zimní pastviny jsem šla pouze v kroku, protože tam řvali chudáčci koníčci, a kdybych cválala anebo klusala kolem, tak by tam lítali taky, což není dobrý, pro ostatní koníky. No a u lesa mě konečně pustila. Vzhledem k tomu, že bylo dopoledne a lidé v okolí nebyly, cesta byla pokrytá asi dvaceti centimetry sněhu, nechala mě….
A běžely jsme s větrem o závod. A že to byla jízda…. I srnky, mezi kterýma jsme proběhly, zůstaly na místě.
Nakonec ze mě služka slezla, protože potkala svoje rodiče a taky pesáka, nakonec se mi vyhoupla zpět do sedla, chvilku jsme krokovaly a po pobídce k vyklusání mi trvalo přesně dvě vteřiny, než jsem opět nacválala….
U ohrady ze mě služka slezla, abych se v klidu vykrokovala a nenervovala se a doma jsem ještě musela mít ještě chvíli odpocku než jsem se celá dopotila a služka mě mohla oblíknout do deky a odvést mě do výběhu.
Váš chudáček koníček - Sindy

středa, 2. ledna 2013 (Novoroční vyjížďka)

18. února 2013 v 20:42 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Tak jo, je potřeba říci, že dneska měla Sindy flákárnu ještě s pár dalšími koníky ve výběhu (služka měla obavu, aby z toho Sindy neudělala Velkou Pardubickou a přece jenom jely i děcka z jízdárny), kteří se nezúčastnily Novoroční vyjížďky. Bohužel já musela a jezdec nebyl nikdo jiný než Petra (služka byla jen případně náhradní).

Zúčastnilo se 8 dvojic, jmenovitě:
 • Bára s klisnou Chiquititou
 • Bětka na poničce Pomněnce
 • Jana s valáškem Juráškem
 • Klárka na klisně Irszawě
 • Petra se mnou (Henrietou)
 • Radka s valachem Poldou
 • Renáta s klisnou Fidži a
 • Sabina s Lumpíkem.
Musm říct, že sem tam ta vyjížďka byla vcelku veselá, protože Jurášek a Polda byli plní energie a hlavně polda chtěl běhat. Ale nakonec se to všechno vyřešilo a šlo se převážně v kroku. A jinak všechno super (více fotek nehledejte, nejsou - služka nevzala foťák a jako na potvoru všem ostatním klekly baterky).
Váš chudáček koníček - Henrieta

pondělí, 24. prosinec 2012 (Štědrý den)

12. února 2013 v 16:57 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Na to, že služka dneska byla v práci, tak měla i napilno, protože sice jsme ji nikde nezahlédly, ale malý Nemo říkal, že tu byla a jako důkaz jeho slov jsem spatřila igelitku plnou jablek.

Ale k dnešku, volno a nic nedělání.
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

pátek, 7. prosincec 2012

9. února 2013 v 16:35 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dneska se služka vrací, takže naše nic nedělání je plně aktuální, ale proč píšu dnešek??

Píšu ho jen z toho důvodu, že dneska služce dorazila první část její objednávky - naší fialové kolekce (někdo by měl služku zmlátit), ale jak se tak na to dívám, nevypadá to zase až tak špatně (dodávám, že fotka je pořízená o nějaký ten pátek později, protože TO neměl kdo vyfotit).
Váši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy