Říjen 2012

středa, 17. říjen 2012

19. října 2012 v 21:35 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dneska to bylo také zajímavé a nejen, protože přijel kovář….

Jak už jistě pochopíte z řádky nad, přilezla taktéž služka. A odchytla nás, protože nás čekala pedikůra. Jenže byla blbě domluvená s kovářem a tak tam byla o hodinu a něco dřív než musela…. Takže nejen, že počasí bylo mlhavé, ale taky byla rosa a celkem i zima, takže služka nás prvně pásla na trávě, ale když jí to přestalo bavit, tak s námi začala vymýšlet kde jaké blbosti, abychom se i my zabavily. Takže prvně rovnání koníčků na vodítku, poté "lonžování," u toho nejsme nikdo jistí, kdo vlastně koho lonžoval a nakonec jsme chodily schody…. Vážně, u garáží jsou takové hezké schody, které jsou celkem príma a lezly jsme je nahoru i dolů, pak kolem popelnic a zpět po schůdkách dolů a zase znova….

No nakonec už jí to přestalo bavit, tak nás odvedla do výběhu a šla do auta, jenže o chvilku později přijel kovář a ona nás šla zase ulovit, jakože nás zase BEZ problému chytila, ale už se nám nikam nechtělo a tak jsme to služce dávaly sežrat, ale nakonec zvítězila a vše se obešlo bez dalších problémů. U toho jsme se s Heduškou dozvěděly, že nás chce služka na zimu strčit do oddílu na box, tak jsem zvědavá, jak se nám tam bude líbit, ale za sebe prohlašuju, že se mi tam líbit asi nebude). No a ještě jedna novinka pro mě, jak říká služka, pro malou hnědou kouli, mám prý objednané nové sedlo, tak jsem zvědavá, jak se mi bude zamlouvat….

Jinak klídek a pohodička.
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

úterý, 16. říjen 2012

19. října 2012 v 21:06 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
No jo, novinky jsou opět tu…. Dneska, až je klídek a pohodička a služka hnije v práci, tak se přece jen děly věci a to od samého rána…

Vzhledem k tomu, že k nám dovezli v neděli nového kámoše - plnokrevného Atona a nelíbil se hlavně tomu našemu šimlatýmu skrčkovi, tak dopoledne majitelé hledali valáška mimo ohradu, je pravda, že sice se držel u nás, ale byl mimo ohradu, takže se všichni rozhodli, že koníček poputuje na ustájení do nedalekého oddílu.

A jak říkám, my s Heduškou naprosto v klidu a v pohodě, neboť služka zase hnila v práci….
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

neděle, 14. řijen 2012

14. října 2012 v 21:55 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Po dlouhé odmlce se opět hlásím s deníčkem a to proto, že dneska se udály dvě zajímavosti, které prostě stojí zveřejnit….

První věcí je to, že dneska k nám přivezli nového kámoše, jedná se ryzáka s odznaky, a co jsem se doslechla, tak se jmenuje Aton a má to být bývalý dostihák (třeba jednou budu mít náladu, abych se s ním dala do řeči a více ho vyspovídala, zatím se na něj dívám spíše z pohledu, že mi chce sežrat šimlu a tu si, jak jistě víte, bráním zuby nehty). Jenže místo toho, abychom ho mohli pořádně prohnat a odehnat od stáda, protože je to přece jenom NEPODAŘILO (nakonec utekl sám), protože se nám do toho pořád pletla BLBÁ služka. Vypadalo to, jako by měla strach, abychom ho MI nesežrali…. Příště dodám i fotku.

Druhou věcí je pro šimlu fajn zpráva, pro služku už tak méně veselá…. Prostě a jednoduše (nebudu chodit kolem horké kaše) šimla, aby se ulila z ježdění, tak přervala jedné slečně, která na Henrietě jezdí, bezudidlovku, takže po chvilce se vrátila zpět do výběhu a bylo to bájo. Nemusela nic dělat a mohla se JEN tak, jako já flákat ve výběhu….
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy