Srpen 2012

středa, 8. srpen 2012

29. srpna 2012 v 21:05 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Vzhledem k tomu, že už služka měla si tréninku se Sindy dost, byla jsem na řadě dneska já. No vážně, nedělám si legraci. Čekal nás trénink, a protože si služka vzala do hlavy, že si CHCE udělat licenci, čekala nás tudíž i Radka.
Alespoň, že jsem tam nebyla jediná, neboť jsem se tam sešla ještě s jednou šimlatou klisnou - Nigrou a její majitelkou Olinkou. Navíc Nikuška je remonta, takže se postupuje pomalu a dneska se konala skovová gymnastika, aby to na té jízdárně nebylo jen a jen přiježďování.
Zpátky jsme se se služkou vrátily obě spokojené a služka mě odsedlala (zajímavý je fakt, že JÁ jsem VŽDYCKY, ale opravdu VŽDYCKY pod sedlem suchá) a vrátila mě do výběhu za Sindy a vzhledem k tomu, že na mě nečekala, rozcválala jsem se směrem k ní a ke stádu a pak už jsme se celé odpoledne jen pásly.
Váš chudáček koníček - Henrieta

úterý, 31. července 2012

28. srpna 2012 v 20:59 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Vhledem k tomu, že služka je poslední dobou lehce více indisponovaná a nestíhá mi půjčovat noťas, napíšu jen některé mezníky, které by se daly nazvat za důležitými v našich životech…..

Tak jako dnešek. Přišla k výběhu a vzala si mě na jízdárnu, protože opět jsme šly na trénink. Vzhledem k tomu, že vzala tu licenci vážně, tak se pilně snaží, ale nejvíce to baví mě, protože skoky jsou moje parketa a jak je vidět, služka dělá sice malilinkaté pokroky, ale přece jenom je dělá, takže ani mě už tolik nevadí ji tahat z jejich průšvihů. Více fotek z dneška najdete v galerii anebo na rajčeti.
Dodávám, že jsem taková ta typická koňská primadona, jak tomu říká služka a vzhledem k tomu, že jsem jezdila i jiným koníkem, tak jsem se i podle toho tvářila (i když se zdá, že se tvářím, jak bubák na fotografa).
Musím dodat, že trénink se opět podařil a jak se říká: "V nejlepším skončit," tak se hodina ukončila a služka mě vzala na jízdárnu s tím, že mě tak ještě osprchuje. Takže navíc i báječná sprcha. No a pak už jen hurá za šáličkou zpět do výběhu.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

sobota, 21. července 2012

8. srpna 2012 v 17:49 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Služka opět šla makat do sedlovny, takže my chudáčci koníčci máme volno, protože navíc, jako bonus odpoledne odjíždí služka za svým přítelem. Takže bohatá pastvina na nás čeká a lehárko, klídek a pohodička.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

pátek, 20. července 2012

8. srpna 2012 v 17:45 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dneska mě služka překvapila, i přes veškerou histerii a odpor ke skokům se vcelku snažila. Opravdu, i když chvilkami jsem jí to celé musela dát sežrat, jako za to ráno…. Ale začnu od začátku.

Přilezla i s Domčou, která si rovnou šla pro Nyju a služka jako vždycky, zamířila ke mně a k šimličce. Je fakt, že nás vzala jen na ruku, ale to jsem ještě netušila, co z toho pro mě vznikne. Jako šlo se do lesa, já i šimla opět na volno a služka se věnovala prvně Domče a pak i houbám, nakonec, vzhledem k tomu, že to zase žralo šíleně, jsme to otočily a kráčely pomalu zpět, s tím, že služka opět opravovala Domču. No a u výběhu pustila Nyju i šimlu, ale MĚ odtáhla zpět, že my jdeme makat. To je od služky zákeřný.
Navíc si vzala provázkový podbřišák, tudíž, ještě když jsem se vzteky nafoukla, jak balón, tak ho neměla šanci zapnout, proto volala Radce, že si pučí od Matyho. Takže jsem stejně šla makat. Potkala jsem tam i Renatu s Aromatikem. Takže klídek pohoda, ale jen co odešli, tak jsem ječela a řvala na celé kolo (přece nebudu na cizí jízdárně sama). Jenže služka je služka a tak nepovolila, prostě jsem makat musela, abych si upustila trochu páry, tak mě služka nechala zacválat kolem dokola (samozřejmě, že už jsem měla zahřáté svaly). A pak hurá, opět zpátky k tréninku.
Co říci?? Nevím, snad jen to, že jsem to chvílemi dávala služce sežrat, už jenom za to, že mě ráno táhla ven, pak vrátila šimlu do výběhu, mě táhla na trénink a nakonec jsem tu s ní byla sama. Ale zase na druhou stranu musím říci, že i mě ty skoky baví a služka to ví, tak se mi do toho snaží nekecat. Ovšem zase já chci její pobídky, takže se obě musíme snažit, ale je to služka jsem ráda, že se domluvíme. Více fotek najdete v galerii.
Pak už mě jen čekala sprcha, bašta a hurá, opět za šimlinkou do výběhu a lenošit.

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

čtvrtek, 19. července 2012

2. srpna 2012 v 21:21 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
No jo a jak už je u služky zvykem, ta umí VŽDYKCY překvapit. Jestli je to mile nebo ne, to záleží jen a jen na služce.

Tak například, dneska vzala šimličku s tím, že jde přiježďovat a tudíž JÁ budu mít volno. Prostě pohodička a klídeček ve výběhu, válení si šunek a naprostá spokojenost. Ale šimlička musela makat na jízdárně a celkem, dle služky se snažila, i když stále je ztuhlejší na levou stranu (služka bude muset zase začít bandážovat zadní hnáty, ty nálevky jsou svinstvo) a jízdárna ji až tak nebaví. Potom už měla i šimlička volno a vrátila se opět ke stádu, kde jsem ji netrpělivě očekávala.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

středa, 18. července 2012

2. srpna 2012 v 20:10 | tymon (Kristýnka)
Dneska přitáhla služka. Vzhledem k tomu, že se zbláznila, tak vytáhla mě a Hedušku na ruku s tím, že půjde jezdit, ale nakonec si to rozmyslela a pouze nás vzala na ruku.

Takže jsme zamířily do lesa, za lesní školku a hurá, v lese jsme blbly, neboť služka běžela, my dvě byly na volno a běžely jsme za služkou jako slušně vychovaní chudáčci koníčci.Navíc služka našla i popadané kmeny a príma skoky. Tudíž jsme si daly skokovou gymnastiku v pořadí, služka, já Heduška, anebo služka, Heduška a já. Podle toho, jak se služka otáčela.

Nakonec jsme se otočily a ještě jsme se stavily v rybníku a hurá zpět do stáda.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…