Červen 2012

čtvrtek, 31. května 2012

14. června 2012 v 21:14 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dnešek je opět volno, i když služka má také volno.

Vyměnila nás za celodenní republikový výlet autem, neboť se ona a její rodina jeli podívat na štěňátka. Prý aby měli doma nového mazlíka (když si nás nemůže nestěhovat domů). Jen co vím, tak si jedno šťěňátko vybrali a měli by si pro něj jet na začátku července (až budou aktuální fotky, tak je sem hodím).

Takže když to shrnu, dnešek opět courání po celé pastvině, sem a tam a tam a sem a naprosté nic nedělání, jen pastvina a pastvina.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

středa, 30. května 2012

14. června 2012 v 21:07 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dneska přilezla služka a dokonce s ní přijela Radka, ta paní, co nás trénuje. Měly jsme jet ven, jenže pro služku čekalo překvapení. Šimla totiž OPĚT ztratila ohlávku i s třásněmi. Takže si, moji milí čtenáři, dovedete představit, jak služka jásala. K tomu všemu ještě zapomněla i moji ohlávku, takže nám přehodila vodítka kolem krku a hurá, už jsme si to cupitaly vedle ní směrem k sedlovně.

A jako vždy, vzhledem k tomu, že jsem vychovaný chudáček koníček, tak jsem si za silnicí mohla kráčet sama. Vedena byla akorát šimlina. U sedlovny jsme dostaly ohlávky a služka s Radkou nás vydrbaly, šimlině se zabandážovaly zadní hnáty, nasedlaly a vyrazily jsme směr strašidelný les.

Klídek, pohoda a nikam jsme se nemusely hnát. Za silnicí jsme teprve naklusaly, po měkkém středním travnatém pásu. Na křižovatce jsme uhnuly doleva, tudíž jsme mohly dělat partyzány v lese, různě se ohýbat a uhýbat mezi stromy, překračovat různé větve na zemi a celkově se bavit.

Po vylezení na hlavní cestu, jsme musely kolem "rokle", kterou služka nemá ráda, protože je tam dost blbá cesta. Navíc, teď už je tam vzrostlá tráva a je ještě neposečená, tudíž služka nechtěla šlapat po budoucím senu, proto raději slezla, a že mě převede, jenže ani mě se to nezdálo (co se nezdá služce, žere chudáčky koníčky, proto VŽDYCKY, ale VŽDYCKY jdu ve služčiných stopách, protože tam, kam šlápne ona je to bezpečný), tak jsem služce skočila na nohy a při tom padla, načež to služka okomentovala, že jsem blbá a kousek se mnou popošla, abychom uvolnily místo šimlině s Radkou.

No, ona jí se to nezdálo, ale nakonec to přelezla, aniž by hodila tlamu, jako já. Prostě šikulky. Mě mezitím služka zkontrolovala, zda jsem v pohodě a pak nasedla zpět a na louce, při kraji lesa, kde to není tak vzrostlý, jsme vyklusaly a obě spokojené. Jen já jsme se hnala dopředu, tak mě nechala služka pomalým tempem naskočit do cvalu, ale jen pár metrů, neboť za námi funěla šimlina. Proto se přešlo zpět do kroku, aby se mohla v klidu vydýchat.

Po chvíli jsme ještě jednou v klidu naklusaly a vzhledem k tomu, že to byl dneska kratší okruh, tak se to vzalo kolem Božích muk, osamoceného polorozpadlého statku zpět k sedlovně. Taky byl nejvyšší čas, protože začalo pomalu pršet. Než jsme dolezly k sedlovně a holky nás odcajkovaly, začalo lít jako z konve. Takže do výběhu jsme lezly v dešti, ale vtip byl v tom, že než jsme dolezly do výběhu, bylo po dešti. Takže dnešek jsme si užili všichni.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

sobota, 26. května 2012

5. června 2012 v 9:09 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Ha a je to tu. Služka bude mít na několik měsíců i na starost Corála, protože malá Máca odjíždí a vzhledem k PLANÉ panice, kterou rozšířila, Corál nemohl odjet tam, kam to bylo domluveno.

Takže dneska se na nás jen přijela podívat a se smíšenými pocity šla s Mácou stěhovat Corálovo cajky do sedlovny ke služce. No prostě paráda. Díky tomu všemu máme MY volný den a neděláne nic jiného, než že se flákáme a couráme po pastvině.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

pátek, 25. května 2012

5. června 2012 v 9:06 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dneska přilezla služka - odpoledne a přitáhla s malou Jíťou a k tomu všemu celá špatně naložená (nedávala sice na sobě nic znát, ale JÁ jsem to poznala, přece ji znám už nějaký ten pátek), opět se rafla s malou Mácou. No, prostě bezva.

Takže nás holky odchytly a vyvedly z výběhu s tím, že dneska malou Jíťu vyfasuju já a šimla bude mít pouze procházku na ruce. Vzhledem k tomu, že služka chce odbourat Jíti strach, který se vytvořil po tom, co Jíťa ošklivě spadla z předchozí stáje a zlomila si loket, musí služka postupovat pomalu. Je jasný, že nás bude střídat, aby byla větší zábava.

No, musím říci, že jsme šly směrem k lesní školce a sem tam služka po Jítě chtěla, aby na mě naklusala. Což jsem udělala sice s největší nudou, ale přece jenom jsem naklusala. Převážně se šlo v kroku (služka bude muset vymyslet jinou trasu, protože TAM to žralo jak o závod a v tom jsme celkem ještě fungovala já, ale šimla se tvářila, jakoby jí to mělo sežrat.

Zpět jsme to vzaly ještě přes vodu, kde nás protáhla služka a hurá, zpět do výběhu za ostatníma. A jestli se ptáte na služku a na malou Jíťu, tak ty si zamířily k sedlovně a šly namazat cajky.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

středa, 23. května 2012

1. června 2012 v 22:00 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Další den naprostého nic nedělání na pastvině, i když se tu dějí velice zajímavé věci. Prostě podle Lenice, jsme všichni nakažení nějakou sračkou a my všichni jsme naprosto zdraví jedinci.

Prostě klídek a pohoda, jen dvounožci zbytečně plaší (hlavně malá Máca si zadělává problémy s Corálem), ještě, že je služka v práci, jinak by jí asi hráblo.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

úterý, 22. května 2012

1. června 2012 v 21:57 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dnešní den je velice plný zábavy. Služka nám dala volno, protože si jela zkulturnit hlavu (stejně JÁ a HEDUŠKA to neoceníme, takže zbytečná práce). Malá Máca byla vyplašená z Lenice, co má Zippouše a tak volala služce, že máme údajně nějaký svinstvo. Jenže služka je naprosto blbá a pitomá a nevěří tomu (také není důvod, aby tomu věřila, když VŠICHNI koně i krávy ve stádu jsou naprosto a 100% zdraví).

Takže planý poplach, ale alespoň se něco děje, když už máme den volna navíc a couráme se tu po patvině. Jen služka nechápe absolutně nic, ale co bychom vlastně chtěli?? Vždyt je to JEN služka!! I když musím uznat, že chudáčky koníčky si pečlivě hlídá.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

čtvrtek, 17. května 2012

1. června 2012 v 21:37 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
A po včerejšku, kdy služka zmokla, protože dávala dohromady sedlovnu, tak se na NÁS přišla POUZE podívat, protože si chtěla zvelebit sedlovnu, jak otravné, že??

Takže chudáčci koníčci měli zase volno, což jsme uvítali s otevřenýma kopyty. Klídek pohoda a hlavně pastvina. Nekonečná řada svěží zelené trávy a žádná buzerace od služky (asi ji budu muset vždycky najít nějakou tu práci kolem sedlovny anebo v sedlovně).
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…