Květen 2012

středa, 16. května 2012

25. května 2012 v 7:32 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
No jo, dneska bylo počasí celkem nic moc, sice nepršelo, ale taky nesvítilo sluníčko, k tomu všemu i celkem studený vítr a když mé oko spatřilo služku, která si kráčela s vodítkem k výběhu, nedivila jsem se, že má zimní bundu….

…. jen my bylo divné, že nezamířila do výběhu za jakýmkoli v jiným účelem, jen na mě a Hedušku zavolala, pozdravila nás, ještě se nás stavila pohladit, než pokračovala směrem ke kravínu. Později jsem se dozvěděla a vzhledem k tomu, že mezi nás vrátili Salome (která měla sešívanou ránu asi šesti stehy), tak Savana, budoucí matka se má odvést do boxů na statek JU.

Takže cesta probíhala asi tak, že služka s Terkou vedly Savanu podél mladých hřebečků, přes Májský les, dolů k ovčárně a poté k areálu JU. Pár fotek zajistila služka během cesty.
Služka samotná se vrátila později, odpoledne, kdy ji k pastvinám dovezl pan Havelka. Jen nás zkontrolovala a šla makat na sedlovnu, protože tam chtěla zase něco zkulturnit, navíc nám dovezla granule a sobě několik litrů vody. Navíc byla sranda, když v tom největším fučáku dávala na střechu plachu, protože zjistila, že kus střešní krytiny ji urval vítr. No a pak začalo pršet, takže to služka stihla udělat jen tak tak, aby nebyla úplně promočená.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

úterý, 15. května 2012

23. května 2012 v 7:42 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Vzhledem k tomu, že se služka musí zabývat prací, aby vydělávala na chudáčky koníčky, my máme ještě den volna, které trávíme nic neděláním na pastvině a couráním sem a tam a tam a sem.

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

pondělí, 14. května 2012

23. května 2012 v 7:38 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Služka dneska musí jít makat, tudíž MY, chudáčci koníčci, máme volno. Celý den máme k tomu, abychom se flákaly a couraly po patvině a vymýšlely, kde jakou pitomost.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

neděle, 13. května 2012

23. května 2012 v 7:33 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dneska přijela služka až odpoledne, což u ní není normální, ale v zápětí se to vysvětlilo….

Vzhledem k tomu, že měla sebou svého přítele a jeho dceru, tak mi bylo jasné, že dneska je na řadě šimla (já byla minule). Takže jako vždy, i když tentokráte nás ani nemusela lovit na druhém konci pastviny, protože, jako správně vychovaní chudáčci koníčci, jsme s Heduškou šly, jen co jsme viděly služku za ní, k výpusti. Je pravda, že já chtěla se šimlou, když dostala bezudidlovku, ale služka byla toho názoru, že dneska opravdu budu ve výběhu, jak mizerný nápad. Ale co, alespoň jsem nemusela chodit.

Služka sem tam musela šimlinku porovnat, protože sem tam šimla něco PROSTĚ zkusit musí a nahoře u auta ji vyčistila, zabandážovala jí zadní hnáty a chtěla ji nasedlat, jenže zjistila, že je zapomněla v sedlovně podbřišník, takže ať chtěla nebo ne, musela zpět k sedlovně. Prostě je služka sklerotik, ale jak sama ona říká, "Sklerotik je člověk inteligentní, neboť blb by neměl co zapomenout," a musím říci, že asi na tom něco bude, protože služka je naprosto sklerotická (alespoň si dneska nezapomněla klíče od sedlovny, jako se to stalo naposled).

Takže směr louka nad mokrým, to znamená, opět Branišovský les. Je pravda, že Bor, je zajímavý les, ale MY tam nikdy žádné strašidlo nepotkaly, vysvětluju si to tak, že služka sama o sobě je hnusná čarodějnice, která všechny ostatní strašidla prostě odežene. Šimlina byla hodná, jen cestou se polekala kočárku a vzala by to přes zadky domů, i když na ní seděla Sofie, jenže měla smůlu, nebo´t služka Sofču raději vedla. Takže šimla musela, chtě nechtě zastavit, podívat se na ten koňožravý (já to říkám pořád, že kočárky žerou chudáčky koníčky) kočárek a jít vpřed se služkou. Pak se zase chovala jako největší dobrák pod sluncem….

…. Do té doby, než si na ni sedla služka. To se šimla vždycky rozohní a miluje svobodu (asi jako já), takže ve vyklusání byla ještě fajnová, jenže při pobídce do cvalu tam hned jednoho vyšila. No, řekněme, že byla alespoň sranda. Takže jen slovní napomenutí, protože služka u šimlinky neví, zda ji chce sundat anebo to dělá jen z radosti. Nakonec všechno bylo fajn, i když chvilkami byla šimla vzteklá, že nemůže jít s větrem o závod, takže tam vrzala zuby, což služka přešla s tvrdým ingoranstvím. Nakonec šimlinku ještě poplašily srnky, které se najednou vykouzlily asi půl metru od předních kopyt a vyskočily z ničeho nic to vysoké trávy. Takže opět předvedla, jak umí být chudáček koníček tvrdohlaví, zvláště když potom služka chtěla, aby v klidu stála (nechápu, jak má chudáček koníček stát v klidu, když je polekaný a je na vyjížďce sám, bez své psychické podpory - MĚ).

Je pravda, že si služka šimlinu spacifikovala, protože se opět vyměnily se Sofčou a hurá, šlo se domů. U sedlovny se odsedlalo a hurá k nám, ostatním. Takže když šimlina dorazila, byly jsme v polovině ohrady a služka ji pustila, přes malou ohrádku, takže šimlina opět vycválala směrem k nám, jenže se spletla a zamířila ke kravám (fakt nechápu, jak to mohla udělat) a cestou ještě pořechtávala, takže jsem jí šla naproti a řvala na uvítanou taky. A jak znám služku, tak pronesla něco v tom smyslu, že jsme obě blbý.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

sobota, 12. května 2012

16. května 2012 v 21:15 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Počasí k ničemu, od rána prší…. Ale co, alespoň služka nepřitáhne. To je výhoda, takže další den navíc nic nedělání a flákání se po výběhu.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

pátek, 11. května 2012

16. května 2012 v 21:09 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Vzhledem k tomu, že dneska je dusno, tak se služka domluvila s malou Mácou a vyrazily s námi (služka - mě a Hedušku a malá Máca Corála) k vodě s tím, že potom jdu já a Heduška na pedikúru.

Takže prvně procházka k vodě byla super. Spokojeně jsme se tam všichni cachtali a i služka, která se tomu tak vehementně vyhýbala, dostala sprchu. Takže opět lítaly vzduchem nadávky, protože služka se tvářila, jako by voda byla prašivá (kecák, byly tam JEN řasy a u okraje to bylo dost nechutný díky těm řasám, jinak byla voda nezávadná).
No a potom konečně pedikúra, při které jsme, dle služky, byly obě na pěst, protože nás zaparkovala na kovovou jízdárnu a prvně vzala mě (šimlička tam chudák ječela) a pak vzala šimlu a to já tam hodinařila a vylívala si vztek na Corálovi, který nás tam doprovodil. Navíc jsem si musela hlídat šimlu, protože mi ji chtěl Corál přebrat a šimla je přece MOJE nejlepší kamarádka.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

čtvrtek, 3. května 2012

16. května 2012 v 18:39 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dneska přilezla služka. Opět jen, aby se na nás podívala, protože pak šla opět makat k sedlovně, neboť dnešní den věnuje stavění uvaziště (foto dodám později). Také díky tomu zburcovala mužskou část své rodiny (její přítel měl ohromné, nebo jestli chcete mnohonásobné štěstí, neboť se momentálně nacházel mimo ČR a tím tomu také utekl).

Takže služka čuměla, jak ostatní pracují, sem tam něco podala a jinak zase čuměla. A než se nadála a poklidila sedlovnu, bylo to hotový, jen se to muselo ještě přes víkend (služka psala zase "výhružné" SMSky) nechat zatvrdnout….

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

středa, 2. května 2012

16. května 2012 v 18:05 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY

Dnešní den je ve znamení flákárny, alespoň pro chudáčky koníčky. Služka přijela, zkontrolovala nás a nechala nás nepokoji s tím, že má plno práce u sedlovny s přípravou terénu na uvaziště.

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

úterý, 1. května 2012 (1. MÁJ)

16. května 2012 v 18:01 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Byl pozdní večer - první máj -
večerní máj - byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku lásce hlas,
kde borový zaváněl háj….

Kecám, byl den, ale byl první Máj. Počasí vcelku šlo. Sice bylo vedro, ptáci řvali, lítající hmyzáci otravovali chudáčky koníčky. No a nejlepší pohled byl na služku, když dolezla i se svým přítelem, neboť služka, už má poctivý několikadenní spánkový deficit - jen podotýkám: NE, ze služky přítele to není, neboť prvně byla svému bratranci na svatbě, konající se o víkendu v Žilině (na Slovensku) a hned v pondělí měla koncert skupiny NW, jak jsem již včera psala….

Takže přilezla a při bližším prozkoumání jsem zjistila, že služka je velice podobná zombie. Navíc odchytla Hedušku i mě a šly jsme k sedlovně. Rychle nás vyčistila a opět podotkla, že bude muset rychle vybudovat uvaziště a šimličku nasedlala s tím, že na ní sedne její přítel. Takže jsme věděly, že bude klid a pohoda a kroková vyjížďka a především flákárna.

Akorát u hřebců byla sranda, neboť mladíci se tam opět předváděli, jako pominutí. Takže služka vedla nejenom šimlinu, ale také mě. V lese mě opět pustila na volno a klídek pohoda. Obešel se les a v půli cesty se konala výměna jezdců, neboť služky přítel šimle nevěřil. Takže zpětně vedl on mě a ne já něj a služka usedla na šimlu a hurá zpět k sedlovně, kde se šimla odsedlala a my jsme mohly zpět ke stádu.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

pondělí, 30. dubna 2012 (ČARODĚJNICE)

16. května 2012 v 8:31 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dnešní den je spíše významný pro služku.

Sice od 25. dubna jsme měly volno až do dneška, ale uvolila jsem se dnešní den dát sem, protože tu byla skupina Nightwish a jak známe, tu služka miluje (a já taky a ZASE mě nevzala sebou do batohu, držka jedna hnusná a zlá).

Takže pokud si chcete přečíst zápisky z koncertu, najdete je na tomto odkazu, jinak chudáčci koníčci měli volno a další den flákání a nic nedělání.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…