Duben 2012

sobota, 14. dubna 2012

23. dubna 2012 v 22:45 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Služka je nehorázná potvora, je hnusná, zlá a jen buzeruje!!!! Prostě blbá služka!!!!

Jsou chvíle a někdy i dny, jako dnešek, kdy bych ji osobně zašlapala do země. Ona nás ODČERVILA. Držka jedna podlá a podrazácká. Přišla jako nic a ejhle, prvně odchytila Hedušku a v zápětí i mě, protože jí bylo jasné, že jakmile uvidím odčervovací pastu, budu zase protivná. Heduška, jako vždy, hodná a vzala to BEZ cavyků, jen já jsem zase černá ovce stáda, protože TOHLE fakt nesnáším. Malá Máca na Corála vyzrála tím, že mu to zamíchala do žrádla.

No, a když jsem přišla na řadu já, tak jsem jako vždy dělala ofuky a celkem se mi povedlo i služku naštvat ba přímo nas..t, ale zachovala si hladnou hlavu a nakonec přece jenom zvítězila a narvala mi to do huby. Takže, když mě pustila, znechuceně jsem odešla. Pak ještě odčervila Nyju, Sisinku a Čokoládu a pomohla Terce s Wikoušem a Jessikou.

Takže ač bylo fajn volno, měli jsme všichni zkažený den, protože se ODČERVOVALO!!!!

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

pátek, 13. dubna 2012 (pátek TŘINÁCTÉHO)

23. dubna 2012 v 22:30 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Vzhledem k tomu, že si služka dala přecevzetí, že si udělá licenci a bude jezdit drezuru, tak musím říci, že z toho fakt nejsme nijak odvařené….

A v pátek TO začalo, a když píšu TO, tak tím myslím jízdárna….

Přilezla služka a jako vždy prvně zkontrolovala chudáčky koníčky a pak hurá odchytla mě s tím, že dneska bude mít Heduška volno a maximálně jí vezme na ruku. Nahoře u výběhu mě osedlala a pak vedla k oddílu, kde si pronajala jízdárnu.

Ale co mám říci?? Nevím, než jsme se okoukala, tak byl skoro konec lekce, protože za celou dobu, co jsem u služky, jsem viděla jízdárnu maximálně dvakrát. A teď tohle. Ale co, služka se snažila a já jsem ke konci už začala spolupracovat. Takže celkem pohoda, akorát moje nervy dělaly svoje, ale služka je hodná a chápala to. Nakonec mě venku odsedlala a odvedla do výběhu s tím, že si pro sedlo přijede. Ještě mi dala baštu a pustila mě do výběhu.

A odpoledne přitáhla znova s tím, že vezme Hedušku v doprovodu Corála a Aromatica ven, pouze na ruku. Takže šli směrem k Vrbenským rybníkům, a když se všichni vrátili, vypadali spokojeně, protože s nimi holky blbly ze země. Což ocesnila především Heduška.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

čtvrtek, 12. dubna 2012

23. dubna 2012 v 22:20 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Služka stále v práci a my opět pokračujeme ve flákárně celý den. Takže klídek a pohoda na pastvině, kterou sem tam přeruší hříbata, když dovádějí. Jinak také courání sem a tam a odhánění protivných a dotěrných muchniček, které už bohužel vylezly.

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

středa, 11. dubna 2012

23. dubna 2012 v 22:18 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Vzhledem k tomu, že služka musí jít také do práce, aby svoje chudáčky koníčky mohla živit, my měly s Heduškou volný den a hurá, mohly jsme se jen tak flákat a vymýšlet hovadiny.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

úterý, 10. dubna 2012

23. dubna 2012 v 22:15 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
A dneska opět přilezla služka....

Přišla s Jitkou, bývalou svojí svěřenkyní, kterou učila na jízdárně. Takže Jítě dala šimličku a služka si vzala mě s tím, že se dneska pojede jen pohodová krokovka.

U sedlovny se vyčistilo a tentokráte se jelo bez sedla, protože služka potřebuje Jíťu dostat do hlubokého sedu. Takže se vyrazilo. Tentokráte se volil okruh přes máský les, protože na začátek, než se Jíťa dá dohromady, tak to bude chvilku trvat (zvláště, než si zase odvykne strachu, který získala po ošklivém pádu ze Savany, ale ne té hnědky z našeho stáda). Šimlička šla lážo plážo a já zase chodila se služkou mezi stromy a sem tam, trénovaly jsme ohýbání a různé hlouposti, které mě baví.

Nakonec všechno proběhlo v pohodě a Jíťa se ke konci už celkem uvolnila, takže super. Jinak u sedlovny klídek a pohoda, dostaly jsme baštu a hurá zpět do výběhu za ostatníma.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

pondělí, 9. dubna 2012 (Velikonoční pondělí)

23. dubna 2012 v 22:07 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
No jo a vzhledem k tomu, že je dneska Velikonoční pondělí a služka s malou Mácou se bojí o své zadky (s trapnou výmluvou, že vajíčka jsou drahá, tudíž bude chodit hodně koledníků), tak přitáhly hned v dopoledních hodinách a že se pojede ven (tedy že já budu mít volno a Corál s Hedukou pojedou ven).

Takže přišly, odchytily chudáčky koníčky a zamířily si to k sedlovně, kde vyčistily a nasedlaly a po té nalezly na chudáčky koníčky a hurá směr Dubné. Co vím, tak to tentokráte vzaly rovnou podél silnice na hráz rybníka k Hluché Baště a pak přes louky, kde si vesele naklusaly, k Pěti loděnicím. Tam zkritizovaly kobylku Terku, kterou měla služka velice ráda ještě za dob, když chodila do oddílu a podél louky u Loděnic si naklusaly dál směrem k Dubnému.

Kus před hrází přešly do kroku a klídek pohodička, kecání a flákárna i pro chudáčky koníčky. Nakonec se opět naklusalo až na louce k bytovce. Nejlepší sranda nastala, že Corál začal vymýlet blbosti a šimla se táhla, takže služka ironicky pronesla, že by Máca měla Corálovi sundat ty bandáže, aby dal pokoj. Nakonec Corál vymýšlel i u rybníčku v Dubném, neboť nechtěl jít kolem obrovské hromady a tak musela jít moudrá šimla, která kolem prošla bez cavyků a následně to prošel i Corál. Nahoře na louce u stáje, klasika. Opět tam byli puštění na volno koně, ale tentokráte si šimlů ani nevšimli. Což byla výhoda.

Na louce za maštalí se opět naklusalo pomalým tempem a v lese se přešlo opět do kroku a tentokráte se ujal vedení Corál, opravdu by mu měla služka sebrat ty bandáže). Nakonec se slezla krátká cvalovka (nechápu, proč ji služka nechodí obráceně, mě to vždycky bavilo, ale ještě víc mě bavila dlouhá cvalovka). Na křižovatce se to vzalo v klusu směrem ke stájím a jen co se vyklusal malý kopeček, přešlo se do kroku, protože cesta začala být celkem kamenitá a služka je zvyklá na tomto podkladu chodit v kroku. I se mnou to chodila v klidu a pohodičce. U stájí ještě pokecala s Helčou, majitelkou Mefista a pak se jelo domů.

U hromady hlíny Corál tentokráte už moc nevyváděl, ale to bylo zřejmě tím, že šla Heduška opět první. Za bytovkou na louce naklusalo a klusalo se až ke hrázy, kde se přešlo do kroku. Pak kolem Hluché Bašty, sem tam klus, ale také především krok a přes hráz Hakláckého rybníka. U rybníka se zašlo s koníkama do vody a Heduška se rovnou i napila.

Ještě se potkali koně a jezdci z oddílu, kteří vyjížděli na Velikonoční vyjížďku a hurá k sedlovně, kde se koníci odsedlaly, vybralo se jim z kopyt a Heduška dostala baštu a pak za námi do výběhu. Kde si to s Corálem v klidu odcválali.

Takže k dnešku je to vše.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

neděle, 8. dubna 2012

14. dubna 2012 v 21:49 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
A další den nic nedělání, však je neděle a služka hnije v práci. Takže pohoda a klídek, chudáčci koníčci mají odpočinek a relax na naší letní pastvině. Sice je pravda, že dneska od rána SNĚŽÍ, fakt že jo, takže jen co přiběhla malá Máca s Terkou, hned odchytily šimlu, aby ji zadekovaly a bylo vidět, že to šimlině udělalo radost a my ostatní jí mohli jen tiše závidět….
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

sobota, 7. dubna 2012

14. dubna 2012 v 21:44 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Služka stále v práci a chudáčci koníčci mají volno a flákárnu, takže pohoda a klídek a courání sem a tam a tam a sem po pastvině. Čas od času se musí usměrnit malí skřeti, protože tam pořád běhají a snaží se celé stádo vyprovokovat k běhání.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

pátek, 6. dubna 2012

14. dubna 2012 v 21:38 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Pátek, to je den, kdy máme opět volno a služka musí makat a vydělávat na chudáčky koníčky. Prostě pohoda a klídek a jen holky nás přišly zkontrolovat, zda jsme v pořádku. Jsme.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…

čtvrtek, 5. dubna 2012

14. dubna 2012 v 21:38 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dneska opět přitáhla služka a rovnou i s malou Mácou. Prostě klasika.

Počasí k ničemu, jako vždycky, bylo hnusně, zataženo. Služka k nám přišla, jako vždycky a zkontrolovala s malou Mácou chudáčky koníčky a pak vzala šimlinu a Máca zase Corála a vyrazily směrem k sedlovně, kde Hedušku vydrbala a nasedlala a poté vyrazila s Mácou a Corálem ven. Vyjelo se opět směr Branišovský les. Takže celkem nuda, jen se vyklusal ten malý kopeček, ale v polovině se přešlo do kroku. Navíc si služka vzpomněla na toho poskakujícího chlapíka a tlemila se, jak smyslů zbavená. Prostě služka.

Na louce se opět naklusalo a klusalo se celkem ve svižném tempu. Pak kousek i naskočilo do cvalu a malá Máca měla radost, když zjistila, že Corálovi bandáže dělají jen a jen dobře. Nakonec se přešlo do kroku a prošlo se při kraji přes pole, kolem vodojemu až k zahrádkám, a krokem i po louce u ovčárny, kde se ke konci mohlo naklusat. Na konci se přešlo do kroku, opět se potkal pán, který minule poplašil chudáčka Corála a znovu velký výtlem, než byl pan běžec v dostatečné vzdálenosti, abychom si mohli chudáčci koníčci, naklusat. Nakonec se to vzalo i pomalým tempem ve cvalu, který šimla vzala jako velkou zábavu a začala tak služce poskakovat jako koza, křížená s kamzíkem. Prostě zábava, služka měla nový záchvat smíchu a neměla ani sílu Hedušku pobrat (to vyprávěl strejda Corál). Na konci louky se přešlo do kroku a kus před tím se přešlo do klusu.

Pokračovaly jsme lesem, kde jsem neustále vyklusávala prozkoumat cestu, což se nelíbilo Hedušce, takže vymýšlela kraviny a hovadiny, což se zase nelíbilo služce. Měla keci a to takový, že prý budeme chodit každá sama ven pod sedlo a ta druhá bude chodit na lonž. Nakonec před hnusným příkopem slezla, jak známe, služka se bojí skákat a hlavně příkopy, ale jen některé, hlavně ty, kde je prostě voda. Takže jsem přiklusala zase zpět a to mě služka lapila a už mě táhla na ruce, prý abych se umoudřila. Je naprosto blbá.

Ale vzhledem k terénu mě zase musela pustit, protože se musela věnovat dalšímu příkopu. Takže paráda, JZD nás bude milovat, protože jsem to vzala ladným cvalem do pole, kde roste zřejmě ta smadlavá řepka olejka. Nakonec mě služka znovu lapila, ale musela zase dolů z Hedušky, protože já trubka obecná, jsem si přišlápla vodítko a to už mě služka opravdu nehodlala pustit, takže sjem se celou dobu tvářila, jak pučmeloun.

No a u sedlovny klasika, dostaly jsme baštu, zkontrolování nožiček a hudá do výběhu za ostatníma.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)…