Prosinec 2011

album IMAGINAERUM texty a překlady písní

25. prosince 2011 v 20:53 | tymon (Kristýnka) |  album IMAGINAERUM
Sedmým albem finské symphonic metalové skupiny Nightwish je Imaginaerium (začátkem září 2011 bylo album přejmenováno z údajně důvodu autorských práv z Imaginarium na Imaginaerum) Ve Finsku toto album bylo vydáno 30. listopadu tohoto roku (v Evropě 2. prosince 2011) a vypráví příběh o starém umírajícím hudebním skladateli, který vzpomíná na své mládí.
Krom celé skupiny (Anette, Tuomase, Emmpa, Jukky a Marca) zde ještě uslyšíme hosty:
· Troy Donockley - dudy
· Kai Hahto - bicí a
· London Philharmonic Orchestra (orchestr) dirigovaný Pipem Williamsem.
K tomuto albu se také váže první singl Storytime.
Seznam skladeb, které se nacházejí v albu:

1. Taikatalvi
2. Storytime
3. Ghost River
4. Slow, Love, Slow
5. I Want My Tears Back
6. Scaretale
7. Arabesque

8. Turn Loose The Mermaid


9. Rest Calm
10. The Crow, The Owl And The Dove
11. Last Ride Of The Day
12. Song Of Myself
13. Imaginaerum

sobota, 24. prosince 2011 (Štedrý den)

25. prosince 2011 v 20:12 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
No jo, dneska je další den naprostého flákání a že je Štědrý den?? To nám nevadí, protože ještě stále jsou prázdniny….

Jinak po sněhu ani památky (za to může služka, protože ta může za všechno) a sluníčko sem tam zasvítilo, takže pohoda a klídek.... Šimlinka sice pořád kulhá, ale už to není tak hrozné a nožička je už bez toku. Stále se maže a dávájí zateplovací kamaše.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

pondělí, 19. prosince 2011

23. prosince 2011 v 22:40 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Deka stále drží, ale na služku čekalo jiné překvapení….

Ano, ano, šimla se opět nechala zkopat a kým, to neřeknu, stejně by to služka nepochopila a ještě by chudáčka koníčka umlátila jeho vlastní nohou, kterou by mu urvala za živa (nebojte se, já to nebyla, ale opravdu to nesmím říci)….

Takže, když služka přijela i s Terkou, ale zjistily, že šimlina stojí o třech. Přední nohu má v kloubu oteklou a dost silně kulhá. Takže služka prohmatávala, zkoumala a všechno, co chudáčka koníčka bolí už jen od pohledu….

Takže šimlině se to namazalo a zabandážovalo zateplovákama, protože kdyby služka volala vetku (být to akutní nebo něco závažnějšího, tak by služka vetku volala ihned), tak by šimlině stejně dala jen equipalazon (ten si služka obstarala a zjistila, že ho bude muset zařadit do své lékárničky), co je proti bolesti pro chudáčky koníčky.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….


čtvrtek, 15. prosince

23. prosince 2011 v 22:07 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
No jo, dneska šimlinka dostala vánoční dárek - lehce předčasně, ale to se stává….

Hádejte. Co to asi tak bylo….

Nevíte?? Tak nic, já to prozradím. Šimlinka dostala novou, krásnou zateplenou pláštěnku a ještě v barvách, do které ji služka ladí…. Co dodat?? Nic, snad jen to, že prázdniny ještě stále jsou a jen tak neskončí….
PS: přidávám fotku šimlinky v její nové dece.

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

úterý, 13. prosince 2011

22. prosince 2011 v 22:56 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dneska přijela prvně Terka a pak si pozvala na pomoc malou Mácu, protože šimla (po těch několika zničených dekách, kdy panicky utíkala), takže nechtěla držet při dekování….

Nakonec se to zvrtlo a Corál, opět ten šikovný a věčně panický koník splašil celé stádo, které začalo zdrhat a šimlina, která JEŠTĚ neměla pozapínanou deku nikde jinde, než na plecích holkám začala dělat bugr, protože sem se já přidala ke stádu a holky ji musely pustit…. Krom toho, že jsme tam lítali jak splašení hovada

Takže holky musely zajet pro služku do práce a pak hurá pak zase za námi s tím, že se lépe se služkou uklidníme, a když se vrátily, už jsme byli klidní a šimlinka roztrhala zbylé dvě deky. Takže služka měla ohromnou radost a šimla hold zůstala dvě noci bez deky (ještě, že bylo teplo)….
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

sobota, 10. prosince 2011

22. prosince 2011 v 22:28 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
No jo a zase něco dopíšu…. Služka pořídila šimlincee novou deku. Krásnou, hřejivou a hlavně nepromokavou….

Ráno přilezla malá Máca, no super. Našla šimlu bez deky a deku roztrhanou dekou, takže volala služce, která se pak přihnala jak velká voda. No, co dodat. Musela nandat šimličce starou pláštěnku a pod to jinou odpocku a večer chtěla objednat novu deku….

A při té příležitosti zjistila, že šimlina má na slabině kopanec a má to dost oteklý. Ale šilinka na nic nereagovala, ani když služka mazala a prohmatávala…. Takže to nebylo bolestivé a služka si mohla oddychnout….

Co jinak?? Nevím, jen to, že se opět chytla s Mácou, kvůli Corálovi, který se bojí dek a proto je likviduje i těch, do kterých jsou oblečení chudáčci koníčci.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

neděle, 27. listopadu 2011

15. prosince 2011 v 13:55 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Vytrhly nás z prázdnin a nic nedělání. služka, Terka a malá Máca (každý den tam někdo z nich je, někdy všechny, jindy jedna, ale pořád někdo). Co dodat než to, že ani jedna nedrží neděle - tedy až na služku, která jednou za 14 dní o víkendu hnije v práci a tak máme od ní pokoj.
Kolik přesně bylo, když ty tři přilezly, nevím, ale cca bylo něco kolem 11. Počasí překrásné, sluníčkové a my se tak spokojeně popásali. Prostě radost pohledět. Místo toho nám ty tři nádhery chystali práci…. Hergot. Služka šimle sundala deku s tím, že ji teďka nebude potřebovat a navíc je teplo, ale že ji zase potom dostane (při té příležitosti si všimla malilinkatých direk a pak jedné velké lochny, u které měla ty svoje keci.

Nakonec jsme přešli do střední ohrady s tím, že nás tak trošku vyběhaj. Museli odchytit Aromatika a odvést ho od nás, což se jim sice podařilo, ale už nemohli ovlivnit to, že s námi nebude vedle ve výběhu běhat. Při té příležitosti zjistili, že má nateklou šlachu, která navíc hřeje až dolů ke kopytu, na zadkách měl zhnisanou ránu, které se tak na první chvíli netvářila. Takže volali majitelce koníka, aby si došla ke koníkovi a mohl se ošetřit.
Nakonec nás proběhli a všichni byli spokojení. Nejvíce asi hříbci a já s Jessikou. Nakonec služka šla chytit znova Aromatika, aby ho mohla vykrokovat a po té ještě museli chytnout a krokovat Savanu, která toho měla dost. Ale všechno v pořádku. Navíc někteří z nás byli unavení a spali...
Nakonec se ještě asi další dvě hodiny věnovali s majitelkou Aromatikovi a mezitím přišla malá Máca s Corálem, který si zřejmě natáhl svalík, takže výsledek je takový, že se Aromatik se bude se šlachou léčit delší dobu (ještě, že služka ví, co dělat se šlachou) a Corál bude potřebovat protahovat a zahřívat svaly. Takže výsledek je ten, že už musí být sedlovna, abychom mohli dostávat vitamíny a dle potřeby i různé mastičky na chudáčky koníčky, ještě že já a šimla jsem v pořádku….

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

PS: více fotek z dneška najdete buď v galerii nebo na rajčeti.