Listopad 2011

sobota, 19. listopadu 2011

27. listopadu 2011 v 21:06 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Vzhledem k tomu, že služka dneska přilezla dopoledne a s ní malá Máca, tak jsme šli ven. Na vyjížďku.

A aby toho nebylo málo, tak si služka sedla na mě, s tím, že šimla dneska půjde na volno. Byla jsem fakt celá odvařená, ale zase po dlouhé době jsem měla služku na zádech, což byla celkem dobrá změna. Šimla si to courala všude po lese, jen přes silnici vedoucí na Branišov byla služkou převedena. Krokování bylo dlouhý (jako vždy) a nudný (jako vždy) a nakonec, jsme mohli naklusat a chvilkama se šimla táhla jak smrad, tak jí služka pronesla, že pokud se ještě chvilku bude takto táhnout, že si na ní dřepne. Což šimla odměnila tím, že vyrazila cvalem v před. Což všechny velice udivilo. Opět se přešlo do kroku, šimla funěla a malá Máca si stěžovala, že Corál je bez sedla nepohodlný. Vlezlo se na louku a muselo se čekat na malou Mácu, neboť jí spadla čepice a ona musela slézt a zase nalézt….

Teprve pak se opět na louce po rovině naklusalo a šimla opět vyrazila cvalem vpřed a mlátila hlavou naprosto spokojeně. Teprve u křížku se šimla nějak sedla a služka byla nucena slézt a převést jí kolem zábradlí a zase se mohla nalézt. Co dodat?? Nevím…. Cestou z kopce se krokovalo a přelejzaly se příkopy s tím, že služka si to na mě troufla si skočit, za náma Máca s Corálem, ale šimla se na nás vybodla a čuměla blbě a dál si v klidu lezla po cestě.

Lesem kolem Branišova než se zatočilo a prošel se a pak hezky zpět přes louku domů. U Hluché bašty se naposled překlusalo a šimla si to opět přecválala a mlátila hlavou tak vehementně, že si přehodila vodítko a služka musela opět slézt, aby jí to opravila. Tentokráte už zůstala dole a do výběhu došla po svých.

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

pátek, 18. listopadu 2011

22. listopadu 2011 v 10:55 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Co dodat, zase přilezly všechny, až na Káču a malou Mácu….

Chytily nás a vytáhly nás z ohrady. Bezva, služka zase sundala šimle deku (ještě stihla zkritizovat vychrtlinu a lidi, co tam byli ohledně dekování. Ze služky se stává pomalu, ale jistě NERUDNÝ DŮCHODCE) a hurá, že se půjde obejít Májský les. Přitom jsem zjistila, že služka musela dneska nechat uspat pesáka (ať tam, kde je, je volný a šťatsný).

Takže já si to šlapala hezky na volno a jen sem tam mě služka musela chytit, protože jsme potkali lidi. Nakonec pustila šimlu a mě vzala na ruku s tím, že šimla se to taky musí naučit. Procházka bez větších či menších bubáků a k tomu všemu nudná.

Doma dostala šimla opět deku a my mohly jít do výběhu.Nakonec tam ještě služka kecala s Terkou a po chvíli tam přijela ještě majitelka koníků - Denisa, od které se služka s Terkou dozvěděly plno informací a my zjistily, že služka si od Denisy odkoupí sedlovnu - "BEZVA!!!!"
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

čtvrtek, 17. listopadu 2011 (státní svátek)

22. listopadu 2011 v 10:37 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
A dneska jich přilezlo…. Služka (klasika), Terka (to už je taky na denním pořádku), Káča (klasika) a malá Máca (klasika)…. Co budu říkat, všichni jsme z toho byli odvaření.

Prvně se dávali nějaký ty ňaminy, pak nás všechny odlovili. Služka předekovala šimlu, aby z ní o chvilku později mohla deku sundat a vyšlo se ven. Směr Branišovský les. Prvně šli všichni na ruce, ale o chvilku později si mě vylezla Káča a malá Máca si vylezla na valacha.
Co budu říkat. Cesta nudná a nezáživná. I já jsem se chovala celkem slušně a teprve na louce u Mokrého se zbláznila šimla a Jessika. Služka poslala mě a Corála obejít louku s tím, že tam s Terkou a Jess počká, ale šimla začala řvát jak na lesy a Jessika se zrovna odvařeně netvářila, takže služce nezbývalo nic jiného než jít kus dolů a pak ječet (jako na lesy) na jezdce, aby se vydali zpět k nám.
Nakonec se to vzalo kolem Božích muk k Branišovu a směr na hluchou Baštu, kde jsem potkala Cipíska (měla jsem radost, ale jen do té doby, než si chtěl očuchat šimlu, to už jsem si jí začala hlídat jako oko v hlavě. C kdyby mi ji chtěl vzít).
Nakonec Káča ze mě slezla, protože nerada někde stojím, jako debil (jako na potvoru jsme museli potkat Lisu a služka s ostatními s ní začali kecat. No bezva, teprve když jsme se vydali zpět domů, tak jsem mohla jít sama, jaká úleva. A u Hakláku, služku požádala Terka, zda by nemohla vzít Jessiku a Káča s Terkou se lehce chytly, kdo povede šimlu. Nevím, proč si mě Káča nechtěla vzít, když mě tak má ráda….

No, nebudu říkat, jak služka byla nadšená a jen já jsem viděla, jak ji to mrzí. Na konci Hakláku jsem zase mohla jít sama a byla jsem spokojená. Ve výběhu šimlu zase služka zadekovala a pak všechny odjely.

PS: pár fotek z dneška ve výběhu je zde.

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

středa, 16. listopadu 2011

20. listopadu 2011 v 15:15 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Středa.

Po tom, co nás včera přestěhovali, přilezla služka a s ní VELKÝ pytel nasušeného pečiva.

Přilezla, šimlu předekovala, zkontrolovala, zda jsou všichni v pořádku, rozdala pečivo a odjela….
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

úterý, 15. listopadu 2011

16. listopadu 2011 v 21:19 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
No ne, dneska se jich tu sešlo….

Krom zaměstnanců JZD, přilezla služka, malá Máca a majitelka Jessiky - Terka.

Prý se dneska jde na zimní pastvinu, hm, super….

Opět vládl Rákosník a tentokráte si dal záležet, neboť nebylo vidět na dva, tři kroky před sebe….

Takže služka vzala ňaminy a rozdala nám je, mezitím chytla šimlu (musela opět, jako každý jiný den, předekovat) a pak odlovila mě. Vylezli jsme z výběhu a já už si to razila sama, jsme prostě prosík, ale nahoře u silnice mě služka chytla, abych nešla v prostředku, jak to mám naučený….

Za silnicí mě zase pustila, ale já to otočila, a že půjdu zpět do výběhu. Nakonec jsem se rozmyslela a šla za ostatníma. Lezla jsem všude, kde se dalo i nedalo a šimla měla smůlu, neboť ji vedla služka….

Došli jsme k zimnímu výběhu (je tam velký přístřešek a dvě nemrznoucí napáječky a taky 20 hektarů pastviny) a už tam na nás čekal ON - kůň s křivou hlavou…. Pak odběhl a holky nás zavedly dovnitř. Co budu říkat, mlha nemlha jen co nás pustily, vzali jsme čáru a hurá za stádem, neboť už nám šly v ústery hříbata a Savana….

Dodávám, že to byl rachot a veselost…. Nakonec jsme se všichni uklidnily a byli spokojení…. Holky dostaly instrukce a nalejvárnu do hlavy.

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

pondělí, 14. listopadu 2011

16. listopadu 2011 v 20:54 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Přijela služka s malou Mácou (jak překvapivé, že)??

Vzhledem k tomu, že služka zkontrolovala šimlu, zda kulhá - NEKULHÁ (služka měla radost).

A protože ani jedna nenašla Savanu a hříbata, tak se ty dvě domluvily, že se půjde směr Máj a kolem druhé zimní pastviny, zda je tam uvidí…. Takže jsme dostaly pamlsky a hurá, jde se ven na procházku.
Přelezla se silnice a mě služka zase pustila, jenže…. Zaujal mě rozestavěný baráček, tak jsem se vydala na průzkum s tím, že pokud ho schválím, tak si ho bude muset koupit služka, aby nás měla stále na očích (nezajímá mě její nový přítel a jeho barák). Nakonec jsem to vzdala, tedy služka mě odvolala a odcházela jak šimla, tak Corál, takže bych tam zůstala sama….
No, co budu nalhávat, opět vládla zima a Rákosníček a ta jeho blbá mlha, takže služka neviděla ani Savanu, ani hříbata. Takže smůla a my pokračovali dále. Malá Máca si mezitím sedla na Corála a služka šlapala po svých. Obešli jsme les a byli naprosto spokojení (zastavili jsme se u krmelce, Corál z toho paniku, já hledala něco k snědku). Sem tam jsem si zaklusala a šimlu vedla služka. Nakonec to prohodila a mě vzala na ruku a šimlu pustila….

Když jsme dolezli zpět k výběhu, tak služka vyhodila pytel od mrkve do odpadkového koše na zastávce, a co neudělala šimla?? Šla zkontrolovat, zda služka vyhodila opravdu prázdný pytel od mrkve….

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

neděle, 13. listopadu 2011

16. listopadu 2011 v 20:27 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
No jo a zase dorazila naše oblíbená parta - služka s malou Mácou….

Všude by mohl vládnout ten malej zelenej skřet - RÁKOSNÍČEK, neboť ta bílá hnusná a všude vlezlá mlha byla všude…. Jen se divím, že nevlezla šimle pod deku…. a taky byla hnusná vlezá zima, krom toho Rákosníka....


No, ulovili nás, ale co budu říkat, docela dlouho nás hledali (jen ať si to hezky užijou). Ulovili nás a rovnou se šlo na konec Hakláku a zpět, s trapnou výmluvou, že ještě má dorazit šimly bývalá majitelka.
Když dorazila, tak se šlo až k Branišovu. Cestou jsem šla opět sama, neboť jsem slušný chudáček koníček a držím se u šimly (na rozdíl od ní) a tak jsem se mohla kyselit nejenom na Corála, ale také na bývalou majitelku Herouška a její psi (a jak ráda se kyselým)….

Nakonec u auta šimla ještě šlápla do díry po kůlech (mrchy, vracel se kus výběhu, takže už nemáme 41 hektarů, ale JEN 40 hektarů, takže se tam vytahaly kůly). Naštěstí všechno v pořádku a nic se nedělo (asi by služka kvetla, kdyby k šimle opět musela volat paní veterinářku)…. Jen nevím, zda by kvetla růžově, bíle, modře, červeně nebo jakou jinou barvou….
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

sobota, 12. listopadu 2011

12. listopadu 2011 v 21:04 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Opět přilezla služka s malou Mácou. Jak úžasný.

Chytli nás a odváděli. Podotýkám, že valach si nás nějak adoptoval a šel s námi, i když Corál z toho fakt odvařenej nebyl. U auta nás služka přelízla čištěním, tedy hlavně šimlu, neboť dostala pod pláštěnku ještě odpocku.
U hospody si na Corála vylezla malá Máca a my dvě se šimličkou měly padla. Přes Haklák mě sice služka vedla, ale jen co jsme došly dozadu k výběhům, tak mi služka přehodila vodítko a uvázala ho, abych si na něj nešlápla a nechala mě jít na volno.
Šlo se opět směr na Nové Dvory. Kolem rybníků, přes ves a zpět po hrázy rybníka domů. Procházka skvělá, ale nejvíce jsem oceňovala, když jsem se mohla ksichtit na Corála (nesnáším, když někdo leze za mnou nebo vedle mě, to může jedině šimlička)….
PS: nakonec byla ve výběhu sranda, neboť služka malé Sisi dávala moji starou ohlávku…. Byla zábava, jen škoda, že to někdo nenatočil.

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

pátek, 11. listopadu 2011

12. listopadu 2011 v 20:31 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
V pátek služka přilezla znova a měla radost (našla nás na konci pastviny), takže za námi musela jít až přes celých 41 hektarů….

Nakonec nám dala pár pamlsků, zkontrolovala Herouška a zase odjela s tím, že zítra půjdeme na procházku na ruce.

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

čtvrtek, 10. listopadu 2011

12. listopadu 2011 v 20:12 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Volno, volno, volno….

Služka opět přijela, zkontrolovala šimlu, na které už není vidět ani náznakem, že by prodělala koliku, předekovala jí a zase odjela. Jak krásný pocit (jen ty pamlsky by mohla donést, hlavně, že je vozí v autě).

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….