Říjen 2011

pátek, 28. října 2011 - státní svátek

29. října 2011 v 17:05 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Asi se budu opakovat, ale zase přilezla služka a Káča, ale tentokráte přijela i malá Terka (tu jsem si užila naposledy v létě).

Přišly pro nás….

…. ulovily nás….

…. odměnily nás….

Klasika. U auta nás nacajkovaly a na mě posadily malou Terku (heč, má mě radši) a Kačka si sedla na šimlu (chudák z toho byla celá vyplesklá - podotýkám, že s toho byla vyplesklá Káča) a šlo se ven.

Přes Haklák a u výběhů k rybníku. Krokovna, zase NUDNÁ krokovka (služka se v tom vyžívá). Nakonec se zase změnil směr (mělo se jet do Branišova, nejelo). Místo toho se šlo v kroku k farmě Vanišov a podél jejich výběhů až k baráku, kde se to otočilo a šlo se zpět (k radosti Kačky, neboť se musela shýbat před větvemi). Opět v kroku přes ves domů.

U auta nás odcajkovaly, odměnily a mohly jsme jít do výběhu za ostatníma.
Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

čtvrtek, 27. října 2011

29. října 2011 v 16:11 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Opět přilezla služka a její doprovod (malá Marcelka a Káča) a zase nás odlovily….

Nebudu nic nalhávat, u auta si malá Máca nacajkovala Corála a Káča si nacajkovala mě a ŠIMLA měla padla, jak nespravedlivé!! Alespoň to tak vypadalo. Takže jak jistě víte, byla jsem nadšená a dávala jsem to jasně najevo….

U hospody se na mě Kačka vyhoupla a na Cornouta se vyškrábala malá Máca (se služky pomocí) a jelo se dál. Šimla opět v pohodě, bez jezdce…. V tomto pořadí se došlo až za Haklák a tam si na šimlu vylezla služka, takže už jsem neměla tak otrávený obličej, že šimla nemusí makat. Prošlo se to v kroku až do Nových Dvorů a pak po hrázy rybníka zpět do Hakláku. Jen se slezlo dolů na louku a krokovalo se i tam (opravdu jsem byla zase přímo nadšená. Chudáček koníček chce letět, ale služka je toho názoru, že po prázdninách nemáme vůbec žádnou kondici a tak se musí chodit pomalu, sem tam zaklusat a nadýchávat plíce).

Nakonec nás služka a spol. odvedly zpět do výběhu a pustily nás tam (takže radost veliká a jako se to cválat. Pravdou zůstává, že jsme chvilku zírali přes ohradu a nakonec nás strýček Corál vyvedl a odpíchlo se to na místě a docválalo až za stádem)….

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

středa, 26. října 2011

28. října 2011 v 22:26 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Počasí hnus….

…. a přesto se naše trojice ráčila ukázat.

PROČ??!!

Protože chtěli zkusit valachovi sedlo (a ten se jim fakt vysmál, neboť před sedlem zdrhal. MU HA HA).

Nám služka sundala deky, neboť i já byla pod tou letní pláštěnkou zpocená jak myš….

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

úterý, 25. října 2011

28. října 2011 v 22:16 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Kolem desáté se přinesla služka s tím, že se pojede ven….

Fakt jsme obě byly celý nadšený. Jako služka nás odlovila a šlo se k autu, kde si služka osedlala šimlu a mě vzala POUZE na ruku (mohu se potichu smát). Vyrazilo se obvyklým směrem. Dolu k výběhům a zase do "strašidelného lesa."

U výběhů jsme přešli kolem bubáků (jen šimla dělala kraviny a donutila služku slízt a převést nás na ruce) a pak se pokračovalo v lehkém klusu až ke zvířecímu hřbitovu. Tak opět v kroku až k silnici, která dělí branišovský les od májského (při é příležitosti služka stihla seřvat cyklistu, který neřekl ani FŇ a jal se projíždět okolo mě, ve vzdálenosti pěti centimetrů od mé zadnice. Minule jsem, málem, díky tomuto činu cyklistu smetla a bylo mi v tom zabráněno pouze tím, že služka přinutila udělat chudáčka koníčka - MNĚ - krok vpřed).

Silnice se přelezla v klidu a v pohodě a po lesní cestě se opět naklusalo dál do lesa a následného kopečka. Tam si ovšem šimla vzpomněla, že by se mohlo zacválat, ale to jí služka po třech cvalových skocích zakázala a vzala jí opět pouze do klusu.

Následoval opět krok, podél lesa a na louce se pomalým tempem zaklusalo (a já jako debil stále hodná a podél plece šimly). Následoval opět krok, kolem Božích muk a pak z kopce dolů k Branišovu (opět jsme potkaly toho hodného cyklistu, který se tentokráte služně zeptal, zda by mohl v klidu projet). Opět klus pomalým tempem k vesnici.

Kolem bubáka jsme prošly na jedničku (také nás neminuly pamlsky a pochvala), ještě naposledy překlusání louky nad Branišovem a kroku, kolem pastvin kravína, do Branišova a přes něj. Následoval krok i k Hluché Baště a přes hráz směrem na pastviny (od Hluché Bašty jsme se se šimlou velice nudily a tak jsme se na sebe křenily, což byla veliká zábava a do toho se ozývala služka a napomínala nás….

Nakonec nás odsedlala, zadekovala, rozdala pamlsky a hurá pustila do výběhu.

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

neděle, 23. října 2011

28. října 2011 v 21:29 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Služka je zákeřná, hnusná zrůda, kterou by měli ZAKÁZAT!! Proč?? To se dozvíte….

Vzhledem k tomu, že služka prostě neděli nedrží, tak máme smůlu všichni…. i Cornout….

Co budu říkat. Šimla opět služce zničila pláštěnku (a fakt si dala záležet), tak se služka mohla vzteknout a dodala, že jí prostě vrazí termodeku (stejně už je celkem zima). Nakonec Káča vzala mě, šimlu služka a Corála malá Máca s tím, že se dneska jde na jízdárnu. Hm, bezva…. Původně jsem tam já a šimla měla dělat křoví….

Jenže koníček míní, SLUŽKA mění….

A tak jsme došli na jízdárnu a služka nás tam hodila s tím, že s Káčou jede pro tu termodeku. Malá Máca nás tam měla na povel. A o chvíli později přijely ty holky ze včerejška, za což jsem byla opět fakt ráda…. Nakonec přilezla i služka s Káčou (ověšené, jak vánoční stromeček) a hurá, bude sranda.
No budu vykládat. Původně měl chodit JEN Corál, ale jak jsem říkala, služka strašně ráda mění plány…. Prvně se měl sedla JEN Corál, ale vzhledem k tomu, že mu nebyl ani jeden podbřišník, což služka okomentovala slovy: "Budeš muset mít podbřišák jak na begana." Nakonec si na mě dřepla Káča a šimlu si osedlala, ano čtete dobře, OSEDLALA služka a jako se jezdit po jízdárně…. Je pravda, že nejvíce to odnesl Corál.
Ale to nejhorší bylo, že služka donesla odčervováky a odčervila nás. Jak je známo, tak já dělala ofuky (strašně mě to totiž baví), jako že to DO MĚ služka ani za živýho chudáčka koníčka nedostane. Nakonec to do mě dostala, jako vždy, prostě už mě má prokouklou. Šimla mě klamala. Nehnula ani pyskem a stála tam jak osel.

No, a pokud někoho zajímá, jak dopadl Cornout, tak to by vydalo na jednu knihu. Nakonec služka nad ním zvítězila tak, že mu vykuchala jablko a dala mu to do jablka….

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

sobota, 22. října 2011

23. října 2011 v 16:43 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Dneska se jich tu sešlo. Přilezla služka (klasika), malá Máca a Káča.

Hm. To je vtipný, fakt jsem nadšená a to jsem ještě nevěděla, že půjdu pod "sedlo." Služka nás vzala k autu, s tím, že mě vyfasuje Káča a ona si vezme šimlu. Malá Máca si vzala Corála.

No prostě veselo….

Šlo se ke služce na zahradu, sem tam se lehce zaklusalo a pak se musel přejít takový železný můstek (Káča se služkou slezly), ale všichni chudáčci koníčci hodní. Na zahradě jsme dostali pamlsky a po chvilce jsme zase courali zpět domů.

Nakonec služce volaly ještě nějaké dvě holčiny, které znají minulost Corála, takže malá Máca úplně nadšená, že se něco dozví. No skejsly tam ještě dlouho, ale naštěstí služka pustila šimlu a Káča mě, zpět do výběhu.

PS: služka dovezla opravenou deku šimle a rovnou ji zase zadekovala, ale to netušila, že šimla do druhého dne deku zase zničí….

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

pátek, 21. října 2011

23. října 2011 v 16:15 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Zase přilezla služka (jak trapné, že??)

Místo toho, aby nám dala pokoj, tak odlovila mě, i Henrietku (a při té příležitosti zjistila, že šimla roztrhala pláštěnku. Už podle pohledu jsem zjistila, že skákala radostí čtyři metry vysoko). Nakonec šimle sebrala deku a hodila jí do auta se slovy, že ta bílá kráva to bude muset přes noc vydržet.

Takže já si spokojeně lezla v dece a šimla hold měla smůlu….

Jenže…. Při cestě k rybníku a následně po hrázi, kde zrovna probíhal výlov, šimla začala šílet (na ryzáky se už nehraje, už je diagnóza ŠIML) a služka jako vždy začala vyhrožovat, že chudáčkovi koníčkovi urve nohy….

A šlo se dál k lesní školce (jak se jmenuje, nevím), tam se to otočilo a šlo se domů. U rybníka jsem se opět chovala jak naprostý profesionál a šimla se opět předvedla….

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

středa, 19. října 2011

22. října 2011 v 22:50 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Středa, služka přijela a dostala "výborný" nápad (ona má vždycky samé "výborné" nápady").

Odchytila nás a hurá, šlo se ven. U branky nás sundala pláštěnky a hurá, že se půjde na procházku. Vzhledem k tomu, že se šimla tvářila: "SLUŽKO, VLEZ MI NA ZÁDA," tak to služka velice ráda udělala a milé Henrietě vyskočila na záda (co chtěla, dostala a já se jí tiše smála).

Takže hurá, šlo se přes vesnice k rybníku a po hrázi hurá až k lesní školece…. Sem tam se pomalu zaklusalo, jen pár metrů (údajně nemáme nadýcháno). Pak otočka a v kroku domů…. Doma opět se namazaly hnátečky (indulonou, aby byly spěnky promaštěný a zinkovkou, kde sem to tvářilo, jako že se udělá podlom), nandaly se pláštěnky a hurá za ostatníma do výběhu (bohužel už se nás nebojí, což je škoda, protože mě docela bavilo děsit ostatní chudáčky koníčky)….

PS: opět nám přivezli nového koně, vím jen pouze to, že to je bývalý dostihák....

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….

neděle,16. října 2011

22. října 2011 v 20:39 | tymon (Kristýnka)
Neděle je od slova nic nedělat, ale tohle služka nikdy nepochopí….

Tedy pochopí, ale jak u koho…. Ale od začátku. Přiklusala s malou Marcelkou, která se okamžitě jala lovit Corála. No a služka šla okamžitě lovit Henrietku (a já, malá, hodná, MÍRUMILOVNÁ a vždy milující Sindy měla mít volný den s tím, že půjdu pracovat někdy během týdne)….

Jako musím říct, že od služky to byl podraz největší, když mi ukradla šimlu (ale je pravda, že JÁ jsem se mohla vyhnout práci na jízdárně, ale to jsem ještě netušila, co se chystá). Jako služka, naprosto hnusná a zlá mrcha, nedbala mého řvaní (já si mohla ty hlasivky vyřezat a JÍ to bylo jedno) ve výběhu a šimlu prostě odvedla směrem k jízdárně. Jenže tam nastal další zlom.

NIKDO tam nebyl a služka s malou Marcelkou měly smůlu, neboť buzerování chudáčků koníčků se nekonalo (v tom případě jsem mohla jít taky. Já za to nemůžu, že ten moula Corál se bojí mé červené pláštěnky). Místo toho se obě otočily a s chudáčkama koníčkama šli dál po až obešli celou hráz (a já stále stála u vchodu výběhu a řvala a řvala)….

Takže když se služka uráčila vrátit se šimlou řvala jsem stále a tvářila se naprosto nas*aně (taky, kdo by nebyl, kdy mu ukradly nejlepšího kámoše)….

Nakonec jsme obě důstojně odešly (a já stále na služku nas*aná).

PS: ještě dneska přišla nová 5-ti letá kobča Jessica

Vaši chudáčci koníčci (za nás obě to vyprávím JÁ, malá hodná Sindy)….