Květen 2011

sobota, 14. květen 2011

17. května 2011 v 22:21 | tymon (Kristýnka) |  společný deníček SINDY a HENRIETY
Takže to shrneme. Vzhledem k tomu, že BLBÁ služka zhodnotila, že nemá cenu psát každé z nás jednotlivý deníček, budeme mít tedy obě (klisna Sindy i klisna Henrieta) společný s tím, že do něj budeme vkládat jednotlivé události, které jsou buď společné anebo které se zúčastnila jen jedna z nás.

Takže dodám, že MŮJ deníček (deníček klisny Sindy), který jsem psala již dříve v návaznosti a pokračování v tradici klisny Gamarky, budu mít i nadále pro vás, mí milí čtenáři, stále k dispozici a dodávám, že POSLEDNÍ stránka, je vlastně ZAČÁTKEM deníčků.
Vaši chudáčci koníčci - Henrieta a Sindy

sobota, 14. květen 2011

17. května 2011 v 22:09 | Barka (upravila tymon)
A den začal tak krásně....

Slunce svítí, ptáci řvou a z ničeho nic ke stáji přišlapal nějaký nový koník a pak se to seběhlo moc rychle.

Začal tu být zmatek. Přišla Barka z úplně jiné strany a sebou měla svého kluka a to byl jen začátek. U stáje se seběhlo najednou hrozný množství lidí, byl tam stájník, majitelka Gamíra a Cipíska a pak ještě majitelka toho koníka, kterého právě odváděla s Cipískem do zadního výběhu. Barka s Patrikem vlezli do stáje a vylezli s parellkou a vodítkem, bylo mi jasné, že jdeme na procházku, ale to sem ještě nevěděla, co je to za podraz.

Z Barky tváře mi bylo jasné, že se něco děje. Přišla i Janí, která mi dala pusu na čumák a pak odešla. Vyšlo se směr Haklovy Dvory. A už to bylo samo o sobě divné. Když jsme tam došli, Barka volala služce a domlouvaly se na něčem. Nakonec jsme zaparkovali na louce, kde se zase na něco čekalo a já se alespoň mohla pást.

Asi po hodině zazvonil telefon a my se zase vydali dál, ale pořád pryč od stáje. Když jsme přešli Dvory a most, uviděla jsem služku. Začala jsem pohazovat hlavou a Barka mi to vymlouvala a říkala mi, že sem Služka přijde, ať chvíli postojím, ale tak znáte mě, já hyperaktivní chudáček koníček už více jak měsíc nemakal….

Barka měla pravdu, služka dorazila a ihned v zápětí za sebou měla Petra s kolečkem a vodou a malou Mácu. Služka si mě přebrala od Barky a šli jsme dál k výběhu, kde už se proháněla bílá kobylka jménem Henrieta (ano, ta Henrieta se kterou se musím dělit o služku). Vzali mě k ní do výběhu a pustili mě, došlo mi, že už se asi do Dubného nevrátím a že tu zřejmě zůstanu.

Chvíli jsme s Henri běhaly po výběhu a já uznala, že je docela fajn. Všichni lidičky u nás ještě chvíli zůstali a pak se to rozpustilo. Všichni naskákali do aut a rozjeli se pryč. Jen já tam jako trubka zůstala s Henri a dvouma dalšíma kamarádama sama.

Pak mě to napadlo.......... mám NOVÝ domov a sousedku.
Váš chudáček koníček: Sindy

pátek, 13. květen 2011

17. května 2011 v 22:01 | Barka (upravila tymon)
Je pátek a blázni slaví svátek (jako každý pátek).

Dnes znovu přilezla Barka a sama. Vypucovala mě, nasadila mi parellku, sama si vzala přilbu, vyskočila na mě a vyjelo se na vyjížďku směr Čakovec. Po cestě se většinou šlo krokem, ale taky se klusalo. Do velkého kopce mě Barka držela v klusu a ani za nic mě nechtěla pustit do cvalu (škoda, nevím proč, vždyť jsem zvyklá nahoře zastavit).

Nakonec jsem na ní vzala zřetel a šlapala, jak ona píská (pro jednou). Než jsme vešly na louku, vyskočil na mě bubák a já odskočila. Bakra se bohužel udržela a když mě uklidnila, slezla a provedla mě kolem psa, který na mě štěkal a vrčel. Doma mi Barka dala za odměnu tunu pamlsků a ještě baštu (pak se nemají divit, že tloustnu). Nakonec mě pustila do výběhu a odešla domů.
Váš chudáček koníček: Sindy

čtvrtek, 12. květen 2011

17. května 2011 v 21:56 | tymon (Kristýnka)
A dneska na mě opět Barka neměla čas a jestli se ptáte na služku, tak ta taky ne…. Stále marodí….

Takže na druhou stranu to pozitivní je, že jsem měla opět volno.
Váš chudáček koníček: Sindy

středa, 11. květen 2011

17. května 2011 v 21:40 | Barka (upravila tymon)
Je krásný slunný den a mě ho přišla znepříjemnit Barka (služka stále marodí a snad už i zapomněla, že mě má) a teď pozor v závěsu měla jednoho kluka (toho kterého jsme potkaly už v pondělí na vyjížďce).

Super ono nestačí, že se musím dělit o služku, teď se musím dělit i o Barku (ty holky mě jednou zruinují). Když mě vypucovali, šlo se na procházku směr Jankov, pak se to stočilo směr Čakovec a nakonec směr Kvítkovice. Já hodný chudáček koníček jsem byl opravdu hodný. Pěkně jsem si to za těma dvěma šlapala a Barka měla radost, že ten kluk ještě žije (však už jsem si zvykla, ne??). Cestou jsme i klusali a já koukala, že oba dvounožci mají kondičku (do háje zelenýho a já myslela, že ztratí plíce). Když se došlo před stáje, nechali mě pást a sami kravli v trávě.

Doma mě pak vypucovaly a pustili do výběhu.
Váš chudáček koníček: Sindy

úterý, 10. květen 2011

17. května 2011 v 21:38 | tymon (Kristýnka)
Barka nikde…. MARODÍ….

Služka nikde…. MARODÍ….

Takže chudáček koníček má co?? Konečně veget a flákárnu.
Váš chudáček koníček: Sindy

pondělí, 9. květen 2011

16. května 2011 v 18:38 | Barka (upravila tymon)
Dnes znovu nádherně, slunce svítí, kytky kvetou, no prostě nádhera.

Má radost byla zkažena v 14:30, když přilezla Barka a v závěsu měla Denisu. Vypucovali mě, Barka si nasadila přilbu, vyskočila na mě a jelo se. Dnes znovu směr Čakovec a proč? Protože tam Denisa bydlí a chtěla si doma něco vyzvednout. Cestou se klusalo a do kopce mě Barka nechala zaskočit i do cvalu, ale pak mě ihned pobrala zpátky. Denisa se za námi pomalu ploužila.

V Čakově jsme šly k Dendě na zahradu, kde mě nechaly půl hodinky napást a pak se šlo dál. Cestou jsme nabraly ještě tři kluky, ač nechtěně a mě bylo prozrazeno, že s jedním z nich Barka chodí (to je super. O služku se musím dělit a teď ještě o Barku). Cestou jsme je setřásly, ale chvíli nám to zabralo. Doma mě holky vypucovaly, nakrmily, omyly a pustily do výběhu.
Váš chudáček koníček: Sindy

neděle, 8. květen 2011

13. května 2011 v 22:22 | Barka (upravila tymon)
V neděli se nic nedělá a ke mně dorazila Barka s Janí.

Jelikož se blížil večer, rozhodlo se, že jdu na lonž (to bude zase zábava). Když mě vypucovaly, šlo se k Barce na louku a začalo mučení. Pravá ruka, levá ruka, krok, klus, cval i trysk. Opravdu zábavné. Doma mě znovu vypucovaly, nakrmily a pak šly domů.
Váš chudáček koníček: Sindy

sobota, 7. květen 2011

13. května 2011 v 22:09 | Barka (upravila tymon)
Dnes od rána krásně, slunce svítí, ptáci řvou a hle kdosi vylezl z podkopce.

Když mé oči zaostřily, zjistily, že je to Barka, ano slyšíte dobře BARKA, která se k nám uráčila nakráčet po nemoci.

Když mě vypucovala, dorazily ještě holky z Čakova, ke kterým se někdy jezdíme napást na zahradu. Když se Barka ujistila, že je vše OK a vyskočila na mě (s přilbou samozřejmě) a vyjelo se směr Čakovec. Holky šly za náma jako procházkou. Cestou jsme hodně klusaly a pak když ze mě Barka slezla tak i cválaly. U rybníka jsme si smáčely nohy a šlo se dál. Po cestě domů se Barka rozhodla, že holky utahá a vrazila mě do rukou první (Dendě), která měla za úkol se mnou klusat po cestě směr do pryč. Po odběhnutí této dráhy, mě Barka vrazila druhé (Šárce), která měla za úkol to samé a tak jsem se pěkně proběhla a světe div se, měla jsem z toho radost.

Když se dorazilo domů, holky mě vypucovaly, Barka mi dala žrádlo a pustily mě do výběhu. Pak všechny odjely a já měla klid.
Váš chudáček koníček: Sindy

pátek, 6. květen 2011

13. května 2011 v 20:55 | tymon (Kristýnka)
A volno stále pokračuje….

A služka s Barkou stále marodí (i když dle některých informací by se tu měla o víkendu ukázat), takže jestli se tu zítra ukáže, končí mi lehárko....
Váš chudáček koníček: Sindy