Duben 2011

29. 4. 2011 - pátek

30. dubna 2011 v 18:33 | Barka (upravila tymon)
Je pátek blázni slaví svátek a dnes opět přilezla Barka.

Vyčetla si, že nic nedělám (moje vina to není, za to může služka) a tak mě pořádně vydrbala, vzala lonž, nasadila parelku a šlo se k nim na louku, kde mě vylonžovala. Já si samozřejmě hrála na inteligentního koně a tak jsem zezačátku lítala jak debil.

Po chvíli mě měla Barka plný zuby a tak mě nechala kolem sebe tryskat na celé lonži. Po třech kolech uznala, že to stačí a zbrzdila mě do cvalu a z cvalu do klusu. Pak mě nechala chvíli krokovat na levou i pravou nohu. Pak zase do klusu, do cvalu, do klusu, do kroku, no prostě jak u debilů (já chci služku zpátky).

Když nás to obě přestalo bavit, zaparkovaly jsme na trávě a Barka mě nechala pást. Doma jsem dostala baštu, Barka mě vypucovala a pustila za ostatníma.
Vaše Sindy

28. 4. 2011 - čtvrtek

30. dubna 2011 v 18:29 | Barka (upravila tymon)
Od rána to vypadalo na déšť, ale nepršelo.

K večeru znovu Přilezla Barka (začínam jí mít plný zubyska), vypucovala mě a vytáhla ven směr Kaliště (no už jsem si myslela, že na tento směr zapomněla). Cestou se klusalo i cválalo, takže konečně zpestření. V Kalištích jsme se stavěly u Barky třídní na pokec a pak už jen rychlá cesta domů.

Doma znovu bašta a pak jen lenivění ve výběhu. Co víc si přát?? Asi jen to, aby už služka konečně fungovala.
Vaše Sindy

27. 4. 2011 - středa

30. dubna 2011 v 18:27 | Barka (upravila tymon)
Ták máme za sebou půlku týdne a mě (ZASE, protože už je to opravdu trapný) přilezla otravovat Barka.

Dnešní den probíhal stejně, jen s tím rozdílem, že dnes se šlo směr Jaronice. Louky a kopce klus jináč krok nic záživnýho (ani žádný bubák). Doma bašta a pak už jen poklidné pasení ve výběhu.
Vaše Sindy

26. 4. 2011 - úterý

30. dubna 2011 v 18:25 | Barka (upravila tymon)
Je úterý a mě znovu přišla otravovat Barka.

Vytáhla mě z výběhu a šlo se na procházku směr Čakovec (no ne, asi najela na směr služky), ano slyšíte dobře. Po cestě nic zajímavého, do kopců se klusalo a jinak nic. Když se došlo domů, dostala jsem baštu, Barka mi vydrbala kožich a pustila do výběhu za ostatníma.

Odpoledne přilezla ještě služka, aby mě napásla. Takže zase flákárna (asi zase začínám mít služku raději, neboť po mně nic nechce).
Vaše Sindy

25. 4. 2011 - pondělí (Velikonoční pondělí)

27. dubna 2011 v 17:33 | tymon
A dneska volno… hurá…

Jen přilezla služka, aby mě napásla, tak že to se počítá za flákárnu.

Takže jsem počítala, že služka přijede zmasakrovaná, ale ona ne, ona si přijela čilá, jak rybička….

Vaše Sindy

24. 4. 2011 - neděle

25. dubna 2011 v 13:01 | Barka (upravila tymon)
V neděli se nic nedělá, tudíž je úplně normální, že někdo přijde a dnes byl TEN NĚKDO Barka a Ester.

Ester mě vytáhla z výběhu, Barka mě vypucovala, Ester pak vyčistila nožičky, Barka mi nasadila parelku a vzala si přilbu (to měly dámy hezky rozdělený, co??). Ihned u stáje na mě Barka vylezla a šlo se a hádejte kam, samozřejmě, že směr Kaliště.

Jelikož měla s sebou Ester Agelu, Jela na mě jen Barka. V lese se chvílemi klusalo a ve výběhu taky. Za výběhem ze mě Barka slezla a naskočila zase až v lese před Kališákem. Do Kališáku se znovu klusalo a Ester z nás měla výtlem. U Doležalů ze mě znovu Barka slezla a šlo se přes Kaliště směr Třebín. V Kalištích nás všichni zdravili a chtěli chvíli pokecat, ale z důvodu mého tančení na silnici, Barka usoudila, že bude lepší jen projít bez zastavení.

Cestou se nám ještě podařilo splašit koně, ale Barka si z toho nic nedělala, jen já pořád řvala. Na louce před Třebínem na mě znovu vylezla Barka (že jí to baví) a Ester s Ange pořád šlapaly pěšky. Sice nadávaly, že jdeme rychle, ale nás to vůbec nežralo. Po louce jsme i chvílemi klusaly, dělaly obraty a další vymoženosti, co si osoba sedící mi na zádech vymyslela.

Cestou domů jsme zastavily na Doubím a Barka se rozhodla, že se půjdeme krapet zchladit. Z důvodu, že jsem jí tam zmáchala krapet víc, než měla v plánu, vykašlala se na oblečení a vzala mě do hloubky, to vám byla sranda. Kolem jedoucí cyklisti z nás byly v Jiřkově vidění (no to víte vidět Barku ve spodním prádle.... taky bych se lekla). Pak na mě ve vodě Barka naskočila a já vycválala z rybníka, sice né úplně, jelikož mě jistá osoba zastavila, ale přece jen to byla bžunda.

Ptáte se proč? Tak já vám to povím. Já jsem si totiž hrála na Rodeo a ze cvalu jsem dělala skoky dopředu a do strany (kdyby to viděla služka, měla by radost, jak je její chudáček koníček šikovný), ale Barku se mi sundat nepodařilo (škoda). Po chvíli jí to přestalo bavit a tak chtěla seskočit a malinko mi ubrat roupy, ale já uskočila a hups dopředu, no paráda. Když mě zase Barka uklidnila a Ester taky z jejího výtlemu, šlo se ještě jednou do hloubky, ale Barka už na mě nevyskočila, prý si nechce zlomit vaz. Když se konečně vyšlo domů, byly jsme obě absolutně zmáčený od hlavy až k patě. Doma mě holky zkontrolovaly a pustily do výběhu.(dnešní perlička: Barka jela celou cestu od rybníka až do stáje ve spodním prádle a košily).

Odpoledne pak ještě přilezla služka, protože šla chudáčka koníčka ještě napást (výhoda, když marodí)….
Více fotek z dnešního pasení najdete na rajčeti.
Vaše Sindy

23. 4. 2011 - sobota

24. dubna 2011 v 21:40 | Barka (upravila tymon)
Prvně dolezla služka, neboť měla vycházky a šla mě napást a s ní i Kačka, aby prý nebyla nuda. Takže sranda. Já se pásla a ty dvě plánovaly samé nehezké věci…. Prý kdybych to řekla, tak mi služka urve nohy…. Nakonec mě zase strčily do výběhu, daly mi i napít a odjely a já si říkala, že budu mít klid.
Jenže…. Dnes krásný den, ptáci řvou, kytky kvetou, alergeny se množí a ke mně JEŠTĚ dorazila Barka….

…. a po chvíli i Ester.

Vypucovaly mě a šlo se na procházku, směr Kaliště. Po loukách klus, po cestách krok, Kališťák klus. Docela nezáživný. Cestou mě Barka předala Ester a sama fotila. Takový pózy, kdybyste to viděli.

Po cestě domů jsme se stavěly u rybníka, kde jsme si smáčely nohy a šlo se domů. Doma mi holky daly baštu, vypucovaly mě a odjely do svých domovů.
Vaše Sindy

22. 4. 2011 - pátek

22. dubna 2011 v 22:11 | Barka (upravila tymon)
Ty jo, dneska jsem čuměla….

Fakt jsem nevěřila svým očím….

Ona přilezla služka. Fakt, že jo…. Jako chvilku kecala s Helčou a pak si došla po ohlávku a vodítko a došla za mnou s tím, že když je chromá, tak ty dvě hodiny využije k tomu, aby mě napásla. A navíc za služkou přijela jedna paní. Takže….

Já se vesele pásla a služka s paní něco probíraly. Nevnímala jsem, co si říkaly, ale když šlo o mě, nastražila jsem uši…. Nakonec mě služka pustila do výběhu a odjela a já si říkala, že budu mít volno, ale spletla jsem se….

K večeru se přinesla Barka a s ní i Jana, navíc si usmyslely, že obě si dneska udělají haló den (hrály si na cowboye). Takže nástup s kloubouky (chudinky by dostaly asi úžeh nebo co). Vytáhly mě z výběhu, vypucovaly a vyšlo se směr Kaliště (zase s přilbou v ruce, sakra).

Jezdce (Barku) jsem znovu vyfásla v lese, kde na mě přelezla z pařezu (protože je lenivá skákat ze země). Když se přešlo přes Barči výběh, znovu jsme vlezly do vody smáčet si nožičky.Pak se šlo dál. Cestou jsme krokovaly i klusaly s Janí v závěsu (chudák, taky jí nechala Barka šlapat pěšky). Došlo se až na kraj Kališť a tam se rozhodlo, že půjdeme ještě přes Třebín a tak se šlo.

Chvíli se šlo po silnici a tak ze mě Barka slezla a šlapala taky pěšky. V Třebíně jsme se stavily v hospodě, kde se holky napily a jelo se dál (znovu s Barkou na zádech). Přes louky se klusalo, po cestě krokovalo, sem tam na mě něco vyskočilo a já jsem uskočila, ale Barku se mi sklepat nezdařilo. Když se došlo domů, Barka mi připravila baštu, Janí mě vydrbala a napojila a pak když jsem sežrala i večeři, pustily mě do výběhu.

Vaše Sindy

21. 4. 2011 - čtvrtek

22. dubna 2011 v 21:57 | Barka (upravila tymon)
K večeru přišla Barka.

Dovounožci se domluvili, že mi budou kazit svým otravování celý den. Vytáhla mě z výběhu, vypucovala a šlo se na procházku s přilbou směr Třebím. Když se šlo kolem Barčinýho domu, ještě jsme přibraly Barčinu mámču, která jela vedle nás na kole, protože si u nich na mě Barka vyskočila a jelo se (podotýkám, že znovu styl stájová ohlávka a jedno vodítko).

Po cestě se šlo krokem a přes louky klusem. Dojely jsme až před hospodu, kde jsme s Barkou zaparkovaly na louku, a mamča zalezla do hospody na jedno. Po necelé hodině se vyrazilo domů, znovu stejným stylem jako se jelo do Třebína. Zdá se mi, že mě Barka začíná dost dobře zvládat (asi jí budu muset něco provéct, jinak to nedopadane dobře pro MĚ). Zastavilo se ještě u Barky pro mrkev a pak jsme se jen ploužily k Honnerům. Cestou jsme ještě nabraly Janí, která s náma šla do stáje, pomohla Barce připravit mi večeři a pak jen co mě pustily do výběhu a spolu odešly.

Vaše Sindy

20. 4. 2011 - středa

21. dubna 2011 v 21:29 | Barka (upravila tymon)
Den je krásný, slunce svítí, ptáci řvou, mouchy otravují, tráva se zelená a služka je pořád marod a co to znamená pro mě?? Že zase vyfásnu Barku.

Dnes Přišla Barka dýl než obvykle, zdůvodnila to tím, že mě nechává ve stínu v takovým pražáku, a že bych měla být ráda (taky že jsem). Vypucovala mě, vzala si přilbu, a šlo se na vyjížďku směr Kaliště a z toho by měla služka určitě radost, protože jsme jely jen na stájové ohlávce a jednom vodítku. Jako obvykle na mě naskočila až v lese na cestě, to zdůvodňuje tím, že kdyby mi hráblo na silnici a jelo by auto, že by to nemuselo skončit zrovna dobře (mě a hrabat?? Nikdy).

Po cestách se klusalo a Barka měla radost, že mě v pohodičce udrží. Na cval si ale netroufla (škoda mohla být sranda). U silnice ze mě slezla (aby kolem nás mohly jezdit auta) a zjistila, že má zpocený stehna a zadek (fakt nechápu, kam až sahá její inteligence) a já záda.

U Barči výběhu na mě zade naskočila a jelo se dál stejným stylem jako doposud.... krok, klus, krok, klus. Nejlepší byl ale klus do Kališáku (to je kopeček před Kalištěma, táhlý a fajonový), protože jsme klusaly a klusaly na úplně zahozeném vodítku a Barka zjistila, že ztratila brejle (jaká sranda, tak jsme zastavily a hledaly je a hádejte, kde byly.... u Barky na hlavě!! Blbka, no chápete to?? Já ne). Došly jsme až do Kališť, tam mě Barka obrátila a šlo se domů (já pořád s Barkou na zádech). Chovala jsem se vzorově a tak mě Barka chválila až do nebes.

U rybníka jsme si smáčely nohy a šlo se dál domů (zase s Barkou na zádech). U hřiště jsme zase zastavily a Barka mě nechala pást na vedlejší loučce. Já se pásla a Barka si na mě lehla, poočku dávala pozor, jestli v okolí není nic, z čeho bych si udělala bubáka. Domů se dorazilo až později k večeru. Barka mě nakrmila a pustila do výběhu za Cípou, který už stepoval před dveřma.
Vaše Sindy