Březen 2011

26. 3. 2011 - sobota

29. března 2011 v 22:29 | Barka (upravila tymon)
Jak včera Barka řekla, tak taky udělala.

Přilezla už ráno, šla přes ohradu a tak mi přišlo jako dobrý nápad zdrhnout jí a taky že jsem jí zdrhla, ale Barka si z toho nic nedělala. Místo toho došla do stáje, převlekla se, připravila mi žrádlo a až pak se vydala znovu výběhem, ale lidičky, nastala zrada (píšu okamžitě služce)!!

Barka totiž nešla za mnou, ale za Cipískem (jak ji to jen mohlo napadnout?? Sprostá, fakt. Barka MĚ vyměnila za Cipíska), když mu nasadila ohlávku, tak až potom šla pro mě.... NECHÁPU.

Oki, oki, omlouvám se (ale stejně píšu stížnost služce). Pochopila jsem to, až když jsme došli do stáje, kde na Cipíska čekala jeho majitelka, která děkovala Barce za ochotu. Když mě Barka vypucovala, vyšlo se směr Kaliště (ZASE)!! Ihned v lese se klusalo, a když byl dobrý povrch tak se i cválalo (to to koleno nemohlo Barku bolet déle??). Pak se kousek šlo krokem a zase se klusalo….

Takhle to šlo celou cestu. Do kopců mě Barka nechala i nacválat, takže jsem se docela vyřádila. Když se došlo domů, Barka mi dala napít, najíst, vytřela mě do sucha, jelikož jsem byla zpocená a pustila do výběhu, kde jsem se ihned začala válet (to aby měla Braka zítra co dělat).
Vaše Sindy

25. 3. 2011 - pátek

29. března 2011 v 22:08 | Barka (upravila tymon)
Je pátek a blázni slaví svátek. Služka v práci a za mnou přilezla Barka.

Původně měla v plánu mě vzít na dlouhou procházku ve stylu krok klus, ale jelikož dneska dostala při těláku ránu do kolena a bolelo jí to (tak to má vážně smůlu, já jí své nepučím a jeslti mi vleze na záda, tak...), své plány se rozhodla uskutečnit zítra. Dnes mě tedy vzala na krátkou procházku a pak mě nechala pást na louce, kde mě taky vypucovala. Po půl hodině mě odvedla do výběhu a odešla pryč.
Vaše Sindy

24. 3. 2011 - čtvrtek

29. března 2011 v 21:58 | tymon
A dneska přilezla opět služka. Ptáci řvou, kytky začínají kvést a hmyz?? Ten se postupně probírá a začíná sem tam prolétat vzduchem.

Jen co mě ulovila, tak mě služka vyčistila a nasedlala. Vyrazilo se ven a hezky v kroku se šlo zase směr - Čakovec. Lesem střídavě krok a klus - dokonce i skok cca 50 cm velký (služka paniku v očích, ale skočila to statečně a je znát, že kdysi skákala, takže mi ani nedrbla do zad), pak hezky svižným krokem kolem chatiček, mezi hráze a hurá… bubák. Fakt, že jo. Jenže služka mi nedovolila se otočit a vzít to domů, tak jsem kolem bubáka přešla. Sice oči vykulený, ale přešla jsem…. A na louce jsem naklusala a poté se služkou skočila příkůpek (služka opět panika) a nakonec jsem to odpíchla a vycválala rychlostí blesku, ale na konci jsem v klidu přešla do kroku.

Vesnice se přelezla v kroku, a když se šlo ke kravínu, tak tentokráte na mě nikdo nebafnul a opět se krokovalo a chvílemi i klusalo v lese do kopců… a pořád služka tvrdí, že pro mě je lepší, když kopce vylízám v kroku. Trapný.

Nahoře u louky se odbočilo opět do lesa a opět se klusalo až k chatkám. A v pomalém tempu se přecválala louka. U cesty se přešlo do kroku a krokovalo se klasicky do Kvítkovice, přes ně až k hornímu mlýnu. Přes hráz se šlo taky v kroku a dokonce jsem prošla i kolem bubáka a mohla jsem vycválat teprve až dlouhou cvalovku. Nahoře jsem šla už v klidu domů.
Doma mi služka dala napít, donesla mi seno a vykoupala mě. Jako pak jsem tam jak pako stála v síťovce a služka mi šla zatím vykydat box. Následně si sedla ven a sedla si na mojí podsedlovku a mazlila se s Kissou a mezitím čuměla na mě, zda se tam nenudím.

Nakonec mi sundala deku a pustila mě za ostatníma.
Vaše Sindy

23. 3. 2011 - středa

28. března 2011 v 19:29 | tymon
Dneska dorazila služka, tudíž, už by se mělo vyrazit ven…

Služka mě vyčistila, nasedlala a vyrazilo se ven…. Jenže. Když služka dosedla do sedla, přijela Helča, majitelka Mefista a služka se s ní domluvila, že pojedeme ven spolu. Takže služka opět sesedla a čekalo se na klusatce a Helču.

Nakonec se služka opět vyhoupla do sedla, jenže to jsem začala protestovat (jako já chtěla jít jen se služkou a ne ještě s klusatcem) a couvala jsem a prostě…. Dělala jsem bordel. Jenže služka je služka a ta můj názor nesdílela. Takže jsem ještě naposled dala najevo svůj nesouhlas a pak vykročila vpřed….

Takže cestou k vesnici jsem klusala na místě, předváděla jsem pasáž a piafu a tvářila se naprosto jako debil (to bylo hlavně tím, že Mefistos byl za mnou a já za sebou nesnesu žádného koně, až na výjimky). Zahnulo se lesem ke hřišti, takže se šlo lesem a pak kolem rybníka (museli jsme přeskočit příkopy) a hurá k Barčinými výběhu. Teprve za ním jsme naklusali a klusali jsme až ke Kalištím, tam jsme zase přešli do kroku a v kroku jsme pokračovali dál přes louku. Prošli jsme zadem kolem vesnice a na cestě v lese jsme opět naklusali. Klusalo se dlouho, až k chatičkám v lese (proč jsou všude chatičky pro dvounožce??) kde jsme přešli do kroku.
Poté se prošlo kolem rybníka. Původně se překlusala louka (krásný výhled na Brošov), ale vzhledem k tomu, že tam byl most, který vypadal, že žere chudáčky koníčky, tak se to otočilo a zvolila se cesta kolem rybníka (vyklusal se kopec nahoru a přešlo se při kraji pole a pak se zase musel přeskočit příkop (u toho služka slezla, nesnáší skákání) a moc dobře si byla vědoma, že já bych to po skoku odpíchla a Mefistos se také takto tvářil…. Prostě hurá, závody, které nám zkazila služka.
Přes louku se šlo v kroku (služka umínila, že se půjde krok, protože se nezná terén a nehodlá mi někde přervat šlachy) jen co zase nalezla, pak se prošlo v kroku lesem (opět se musel přeskočit příkop). A pak se šlo už konečně domů. Sem tam se ještě klusalo, ale dnešek to byl spíše odpočinek. Cesta zpět byla veselá.

Doma jsem dostala napít. Služka mě znova vypucovala a hodila na mě síťovku. Pak šla ještě vykydat box a teprve po chvilce mě opět pustila za ostatníma a odjela.
Vaše Sindy

22. 3. 2011 - úterý

28. března 2011 v 18:19 | Barka (upravila tymon)
Je úterý a vypadalo to, že dnes bude volno, jelikož Služka je v práci a Barka by tam měla být taky, ale přece jen byla zrada.

Barka do práce nešla a dala přednost mě.

Chvíli jsme si ve výběhu hrály na babu, ale pak jsem se přece jen nechala chytit. Poté mě Barka vtáhla do stáje, vydrbala mi kožich, připravila baštu a šlo se ven směr Kaliště. Cestou tam jsme klusaly skoro pořád a na cestu domů se šlo v kroku, docela nezáživný. Dokonce na mě neskákal ani žádný bubák, no prostě říkám, že to bylo nudný a nezáživný.

Doma mě Barka vypucovala, nakrmila, napojila a pustila za ostatníma do výběhu.
Vaše Sindy

21. 3. 2011 - pondělí

28. března 2011 v 18:12 | Barka (upravila tymon)
Máme tu nový týden. Služka maká (už zase) a za mnou přilezla Barka, která byla hyperaktivní a ptáte se proč??

…. protože jí přijaly na střední…. No bóže.

Konečně přelezla bahno a dolezla ke mně, její radost se čím dál tím více snižovala (je zajímavé, jak radost dvounožců klesá úměrně k přiblížení se k chudáčkovi koníčkovi), jelikož jsem si celé dopoledne dopřávala bahenní lázeň.

Když mě vypucovala, nakrmila Kissu a mě připravila žrádlo, vzala si přilbu a vyšlo se směr Kaliště, kde jsme měly vyzvednou Barky mamku. Barku napadlo, že bude výběh absolutně potopen a tak rozhodla, že to vezmeme přes vesnici a tak se šlo. Za vesnicí na mě vyskočila a jelo se. U rybníku na mě koukal bubák v podobě větráku na vodě, který mě chtěl sežrat.

Nakonec musela Barka slézt a převést mě ze země (no co kdyby mě to sežralo?? Jak by to vysvětlila služce, že jo). Pak šla kousek pěšky, než si na mě znovu vylezla. V lese do kopečku mě nechala klusat, prý abych taky něco dělala (to mluví ta pravá). Když jsme dojely do Kališť, zaparkovaly jsme u Barky třídní, kde mě nechala pást, sama si povídala se třídní a čekalo se, než přijde Barky mamka.

Když konečně dorazila, vydaly jsme se, směr domů. Vůbec jsem nechvátala a tak Barka zůstala na mém hřbetě (asi jí příště něco vymyslím za koniny). Po cestě na mě už nic neskákalo a tak, když se došlo k výběhu, jsme se rozloučily s Barky mamkou a samy se vydaly přes výběh. Bylo tam mokro a tak mě Barka nechala, abych si našla tu nejpohodlnější cestu. Doma mi dala baštu, vyčistila mě a pustila do výběhu za ostatníma.
Vaše Sindy

20. 3. 2011 - neděle

28. března 2011 v 18:12 | tymon
A dneska se zase uráčila přijet Barka, ale tentokráte přifrčela i služka. Báječné. Prostě skvělé….

Jako vzaly mě z výběhu a vyčistily mě a pak se vyrazilo ven….

Krokovka. Opět sranda, opět Čakovec…. Služka je naprosto blbá, pořád dává jen ten jeden směr (dobře, někdy chodí i jiný, ale…), navíc se šlo Barce ukázat, o co služka jedná….

Takže nudná cesta (když je tu služka, tak bubáci nejsou)…. Takže prostě dnešní den je jen procházka na ruce a nuda nad nudu.

Doma jsem dostala napít, služka mi připravila večeři a Barka mě mezitím vypucovala a pustila do výběhu za ostatníma.
Vaše Sindy

19. 3. 2011 - sobota

24. března 2011 v 12:41 | Barka (upravila tymon)
Dneska fajn den, jen by nemusel tolik foukat vítr. Odpoledne přilezla Barka. Když se jí podařilo mě chytit, vzala mě do stáje, vypucovala mě, vzala si přilbu a šlo se ven.

Trapný, už i Barka na mě leze….

Šly jsme přes vesnici a tak Barka šlapala pěšky. Došlo se až k ní domu, kde jsme vyzvedly její mámu, kde na mě taky Barka vyskočila a šlo se do Třebína pro balíček. Po cestě jsem prošla louží (chtěla mě sežrat), protože mi taky nic jiného nezbylo, když byla přes celou silnici.
Pak šla přede mnou Barky máma a já se lekla a poskočila dopředu (přece nebudu uskakovat někam jinam, ne??), tudíž jsem do ní drbla. Naštěstí se nikomu nic nestalo a šlo se dál. V Třebíně se vyzvedl balíček a šlo se do hospody. Barky máma zalezla dovnitř a mě Barka pásla na louce před hospodou (celá zmrzlá, ha, má mít kožich, jako já). Po půl hodině dostala Barka čaj a jen co ho vypila, zase na mě vyskočila a jelo se domů. Po cestě domů jsme doprovodily Barky mámu a pak se už od Barky baráku šlo pěšky domů.

Doma mě Barka vypucovala, dala mi baštu a vpustila mě do výběhu, kde jsem se ihned vyválela (jen aby měla radost. Zítra má dorazit služka, tak jsem si to patřičně taky vychutnávala).
Vaše Sindy

18. 3. 2011 - pátek

24. března 2011 v 12:41 | Barka (upravila tymon)
Dneska měla přilízt služka a místo toho přilezla Barka (říkám, že mi v tom dělají bordel).

Služka si vesele odjede s Petrem do tramtárie a MĚ, chudáčka koníčka tu nechá. Jak nezodpovědné. Nejhorší na tom bylo, že už bylo od rána hnusně a Barka nikde. Teprve po dlouhé době jsem ji zpozorovala pod kopcem, a když přilezla až za mnou, hodila na mě pláštěnku a zase zmizela a už jsem jí neviděla, jak byl celý den dlouhý….

No prostě na mě obě kašlou. Jedna jde raději do školy (Barka) a druhá si raději odjede se svým přítelem (služka). No, nemám já to pech??
Vaše Sindy

17. 3. 2011 - čtvrtek

24. března 2011 v 12:40 | tymon
Služka mi v tom dělá bordel. Měla přilézt Barka a nepřilezla. Ze svých tajných zdrojů jsem se dozvěděla, že měla přilézt služka.

A ona, místo toho, aby přijela, tak mi dala volno (sice já se neztěžuju na to volno, ale STĚŽUJU si na to, že MĚ, naprosto dokonalého a hodného chudáčka koníčka, vyměnila za Petra. Jako to je od služky naprosto sprostá a nehorázná drzost. Jak MĚ mohla vyměnit?? To teda nechápu).
A tak měl chudáček volno a trávil ho tím, že se flákal po výběhu a lezl od ničeho k ničemu a nudil se. Tudíž z nudy jsem okusovala dřevěnou ohradu a házela ksichty na všechny okolo. I na Kissu….

Takže místo toho, aby si den užila s plnou parádou, měla jsem den plný nudy a zlozvyků. A tak, aby toho nebylo málo, tak jsem začala lítat po výběhu a orat ho svými kopyty.
Vaše Sindy