Leden 2011

pondělí, 31. leden 2011

31. ledna 2011 v 21:28 | tymon (Kristýnka)
A dneska přilezla služka….
Už jsem jí vyhlížela a myslela jsem si, že se jí nedočkám. Ona si místo toho, aby přijela hned ráno, jak to má ve zvyku (a zvyk je železná košile, že??), přilezla až skoro v poledne. Co mi je do toho, že nemohla nastartovat a musela čekat na autobus.
Málem jsem vystála důlek, než se služka uráčila přijet. Nemusím říkat, že jsem opět byla nezadekovaná, divím se, že služka ještě nikoho nezavraždila v tomto ohledu, zvláště když všichni vědí, že mám dostávat deku, tak mi hned donesla lehkou deku a zadekovala mě. Místo, aby se mnou šla ven, tak mi začala kydat box a následně mi nachystala baštu navečer.
Čuměla jsem celou dobu do stáje a uvažovala, zda služce něco nespadlo na hlavu, zvláště když ještě šla žalostně uňoukané kočce pro konzervu (u toho měla hubu plnou keců, že když si někdo pořídí kočku, tak by ji měl i krmit) a tak jsem zase služku začala vyhlížet, než se vrátila i s konzervou. Chvilku hledala ještě tu zuboženou hladovou kočku a pak mě šla vyčistit.
Následovně se pustila ještě do kydání přístřešku, než jí přijela návštěva. Fakt jsem z toho byla celá odvařená a podle toho jsem se taky tak tvářila. Moje služka patři JENOM MĚ a milá návštěva, ať si trhne protézou, jenže mě tu nikdo nebere vážně a tak se šlo zase na procházku na ruce. Směr Čakovec. Celou tu dobu jsem se kyselila na služky kamaráda (taky má kobylku, o kterou se služka dříve starala).
Šlos e lesem a kolem chatiček, podél hráze až přes ves. Směrem na Holašovice, jenže….
Tam služka začala žvatlat něco o nějakém pozemku, a tak se šlo kus podle něj. Pak se to otočilo zpátky domů. Cesta domů stejně nezajímavá, jako cesta tam. Doma mi služka zkontrolovala nohy, pustila mě do výběhu a odkráčela pryč, prý na autobus….
Váš chudáček koníček: Sindy

neděle, 30. leden 2011

31. ledna 2011 v 20:19 | tymon (Kristýnka)
V neděli se nic nedělá a dvounožci to KONEČNĚ pochopili.
Z tajných zdrojů vím, že služka včera odjela na povinnou návštěvu až na sever, takže se vrátí dneska až někdy večer….
Místo barky přilezla Verka a to jen z důvodu, že Barka je od včerejška chromá, nemá běhat po ledu (mě to cpe pořád) a nandala mi deku a zase odkráčela. Takže já měla volno a nic jsem nemusela, jen žrát seno.
Je pravda, že odpoledne se vrátila Verka, aby přinesla sedlo, které Barka včera nechala v Čakovci a jen co ho uložila, kam patří (škoda, mohla ho taky hodit někam do škarpy) tak odešla.
Váš chudáček koníček: Sindy

sobota, 29. leden 2011

29. ledna 2011 v 15:41 | tymon (Kristýnka)
Den je krásný, den je krásný, bez služky, bez Barky….
….jenže…. mé nadšení skončilo, protože se z podkopce vyhrabala Barka a nebyla sama, přišla s ní i Verča.
Verča mě vypucovala (služka by měla zakročit, protože Barka si v její nepřítomnosti hraje na MOJÍ služku) a pak světe zdrhej mě Barka nasedlala a nauzdila (prásknu na ní, že jí to trvalo HROZNĚ dlouho). Když už bylo vše připraveno a měla jsem jezdce na zádech, vyrazilo se směr Čakovec. Cesta probíhala bez obtíží, až do té doby, než mě Barka chtěla pořádně proklusat (na krátké cvalovce) bez jezdce a ze země. Jak jsme si tak klusaly, Barce podjela noha a hodila držku.
Mně se nic nestalo, ale u Barky to odskákala noha. Když se konečně vyhrabala na nohy, zjistila, že nemůže chodit. Jelikož jsme to měly jen 200 m k Čakovci, vydaly jsme se tam a poprosily obyvatele, aby Barce pomohly do sedla, jenže Barku to v sedle bolelo ještě víc a tak se rozhodla, že to zkusíme bez sedla a tak sedlo sundala. Kupodivu to bylo lepší než se sedlem a tak jsme nechaly sedlo u obyvatelů Čakovce a vydaly jsme se domů. Do kopců se mi šlapalo dobře a Barku to ani moc nebolelo. Když jsme dorazily domů, Verča mě vypucovala, Barka nakrmila a v tu chvíli volala služka (služka má nějaký vyvinutý smysl, protože, skoro vždy, když se něco semele, volá právě ona). Barka jí řekla, co a jak a když zavěsila, ukázala Verče jak mi dát deku, abych nedělala ksichty. Když mě daly do výběhu, Barka zase někoho vyburcovala a ten někdo pro ni přijel. Pak Verča šla domů a Barka si vezla zadek do nemocnice.
Váš chudáček koníček: Sindy

pátek, 28. leden 2011

29. ledna 2011 v 15:10 | tymon (Kristýnka)
Dneska přilezla Barka.
Když mě ulovila, ani se neobtěžovala mě vypucovat (posílám rovnou stížnost služce) a rovnou jsme šly na procházku. Vzhledem k tomu, že TO na silnici klouzalo, padlo rozhodnutí, že se půjde na Čakovec (ty jo, radikální změna, Barka by měla zasloužit pochvalu, možná i o tu, napíšu služce) a tak se šlo.
Cestou jsme zkoumaly terén a našly jsme novou cestu (asi). Celou procházku jsem byla hodná (kvůli Barčinýmu zranění, ale až bude zdravá, tak....). Když se došlo domů, narazily jsme na Mirku, Barka se s ní dala do řeči a zjistila, že Elízy hříbě se má narodit až na jaře. Barka mě pak nakrmila a pustila do výběhu, ještě vyhnala Gamíra od sena a odešla.
Váš chudáček koníček: Sindy

čtvrtek, 27. leden 2011

28. ledna 2011 v 21:22 | tymon (Kristýnka)
A zase služka…. a zase měla taxík, to je trapný….
Místo toho, aby chudáčkovi koníčkovi přinesla pečivo (už dochází), tak přileze s pár kousky mrkve a pár jablek. Sprostý.
A nejlepší bylo, že jsem služku UŽ vyhlížela. A asi se ani nebudete divit, že jsem dostala deku (opět jsem byla venku bez deky a navíc zase začala padat ta bílá mrcha) a šlo se ven. Směr Kvítkovice.
Cesta v pohodě, měla jsem služku, takže to znamená, že ŽÁDNÍ bubáci nejsou. Pak se to stočilo lesem opět domů, kde mě služka pustila do výběhu a šla kydat box.
Váš chudáček koníček: Sindy

středa, 26. leden 2011

27. ledna 2011 v 22:07 | tymon (Kristýnka)
A vypadalo to tak vějně….
Místo dalšího dne, co jsem mohla mít volno, tak přilezla služka….
Nejhorší na tom všem bylo, že přilezla až skoro v poledne, což je nepřípustné….
Nebudu nikomu nic nalhávat, šla jsem si okamžitě stěžovat služce, jak jsou tu na mě hnusní a zlí. Venku je plno toho bílého hnusu a seno ve výběhu prostě není, takže to je od dvounožců sprostý). Navíc mě služka, jako vždy, našla nezadekovanou, takže, než jsem se nadála, hodila mi na hřbet prvně síťovku s froté na zádech a šla se se mnou projít na ruce.
Jenže toho hnusu napadlo tolik, že se ani služce v tom nechtělo chodit a tak jsme to otočily zase zpět a šly pomalu do výběhu, kde mě služka předekovala do pláštěnky (bylo několik stupňů nad nulou a tak jsem pod to nedostala odpocku) a služka místo, co by tam byla se mnou, tak šla kydat box a pak gruntovat sedlovnu….
více fotek z procházky je v galerii.
Nakonec, než jí přijel odvoz, tak se ještě pozdržela a šla se mnou blbnout ve výběhu a vzhledem k tomu, že měla i foťák, tak více fotek z výběhu bude na rajčeti.
Váš chudáček koníček: Sindy

úterý, 25. leden 2011

26. ledna 2011 v 22:35 | tymon (Kristýnka)
Dneska se tu mihla Barka a to akorát ráno, aby mi dala deku, jinak jsem měla volno.
Takže na programu je courání sem a tam a tam a sem po výběhu, čas od času být protivná na dvounožce a taky jsem orala výběh (i když orat můžu akorát tu bílou břečku)….
Váš chudáček koníček: Sindy

pondělí, 24. leden 2011

26. ledna 2011 v 22:31 | Barka (upravila tymon)
Dnešním dnem začíná nový týden, a kdo mi ho přijde zpříjemnit??
Barka (služka někdy otravuje, ale momentálně raději zalezla do práce).
Přišla a hádejte, co se jí stalo. Hodila hubu na náledí a teď má ruku v gipsu (má čumět pod nohy, mě to říká pořád, jenomže na rozdíl od ní JÁ jsem naprosto dokonalá a pod nohy vidím). Chtěla mě vypucovat, ale jelikož jí to vůbec nešlo, na pucování se vykašlala a šlo se na procházku směr ČAKOVEC, věřili byste tomu? Jestli ne tak začněte. Pěkně jsem si to cupitala v Barčiných šlápějích (no proč bych se namáhala dělat si vlastní cestičku, když přede mnou jde odhrnovač?) a hrála si na inteligentního koně. Když jsme došly zpět domů, Barka mě pustila za ostatníma a odešla domů.
Váš chudáček koníček: Sindy

neděle, 23. leden 2011

26. ledna 2011 v 22:25 | tymon (Kristýnka)
A dneska se volno nekonalo, ale služku ráda vidím (asi jsem divný kůň), ale je mi jedno, co si o mě myslíte….
Jen, co přilezla služka do výběhu, tak si mě odchytla a já spatřila ještě jednoho člověka, co tam byl s ní. Jejího taťku.
Takže se šlo na procházce na ruce, služka se věnovala mě a její tatínek focení….
Žádní bubáci, žádná strašidla (ta havěť se služky bojí). Takže naprosto všechno v klidu….
…. jen…. na služky tatínka sem se kyselila a křenila a nebýt tam služka, možná bych se i zakousla (ohledně toho, služka je MOJE a nikomu jí prostě nebudu půjčovat). Mimochodem, já se takto tvářím na všechny lidi co tu kolem mám a nejvíce se kyselým na našeho pana stájníka….
Doma mi služka dala ještě pláštěnku, vykydala mi box a odkráčela.
Váš chudáček koníček: Sindy

sobota, 22. leden 2011

26. ledna 2011 v 21:42 | tymon (Kristýnka)
Sobota. Dnešní den je takový zvláštní….
Místo služky přilezla Barka a zadekovala mě. Největší sranda byla, když Barka potom zase odlezla do ŠKOLY!! Co tam dělala nevím….
Takže dneska volno, volno a volno…. Courání po výběhu sem a tam a tam a sem a naprostá spokojenost….
A vzhledem k tomu, že služce kikslo auto, tak by nemusela přilézt ani zítra a chudáček by měl volno.
Váš chudáček koníček: Sindy