Září 2010

30. 9. 2010 - čtvrtek

30. září 2010 v 21:02 | tymon
No jo, no jo. Služka zase v práci (jak jinak, když je workoholikem) a Barka nikde.

Chudáček koníček (ne, že by trpěl nedostatkem něčeho), naopak byl volný (jen relativní pojem, stále jsem byla zavřená ve výběhu), protože měl od všech dvounožců pokoj.

A tak časté orání výběhu patřilo k dnešnímu dennímu programu. Jinak to bylo samozřejmě, žraní trávy ve výběhu a jinak nic nedělání….
Vaše Sindy

29. 9. 2010 - středa

29. září 2010 v 21:27 | tymon
No jo, služka je už ZASE v práci, já to říkám neustále, že se z ní stává workoholic….

Místo služky přilezla Barka. A šlo se na procházku. U hřiště se blblo (služka by čuměla). Klusalo se a krokovalo a celkově, prostě bahno a tak jsem ze sebe udělala nóbl dámičku, která prostě bahno nesnáší a tak jsem si vykračovala a Barka to přirovnala k tomu, že chodím jak na přehlídkovém mole (blbka…. chytá to od služky). Nakonec mě tam nechala ještě napást a pozorovaly jsme Barušku na pastvě.

Největší sranda byla, když Barka vylítla, protože ji po noze lezl pavouk… to bych vám přála vidět, jak ta vyváděla…. Ještě teď se bavím….

Domů se šlo lesem a cvičily se obraty (další zbytečná věc) a u stáje Barka dostala několik ran od ohradníku, než se jí podařil vypojit a on asi mohla zkrátit cestu (asi o 2OO metrů) do výběhu. Prostě srandy kopec….
Vaše Sindy

28. 9. 2010 - úterý (státní svátek)

28. září 2010 v 16:06 | tymon
Ono je volno a služka zase nikde. Jak zvláštní….

Pokud něco plánovala, jako že určitě jo, tak by se dalo říci, služka míní, počasí mění….

Dle motta už je jasné, že od rána prší, je hnusně, ale ani to mi nezabrání v tom, abych si svůj volný den neužila lítáním po výběhu, popásáním se (alespoň se nemusím koupat) a flákáním se.
Vaše Sindy

27. 9. 2010 - pondělí

28. září 2010 v 15:57 | tymon
Pardon, zapomněla jsem, ale za vše může služka….

Vysvětlím. Ona nepřijela, měla, ale nepřijela. Místo toho se flákala (nebo je z ní workoholic), kdo ví kde, a bylo tak krásně. Sluníčko svítilo, ptáci řvali, kytky páchly a všudypřítomné alergie zase vítězily nad dvounožci….

Bylo mi divné, hned ráno, že služka nepřijela, a když se místo služky přiřítila Barka a vzala mě na ruku, přestala jsem to řešit. Měla jsem o den více volna…. Jen co jsme vylezly ven, kde se vzala, tu se vzala, najednou tam byla motorka a já se jí lekla (samozřejmě, že jsem dělala, že se bojím), ale za to jsem byla pak už úplně vzorný chudáček koníček.

Na dobrých cestách jsme s Barkou klusaly a já si naskočila do cvalu (podotýkám, že se cválalo jen do té doby, než Barka ztratila plíce - takže chvilku).

Cesta domů - nudná u stáje jsem se opět mohla napást a Barka mi mezití vydrbala kožich a pustila mě do výběhu….
Vaše Sindy


26. 9. 2010 - neděle

26. září 2010 v 21:12 | tymon
Dneska byla sranda, od rána pršelo….

Služka v práci, neděle jak vyšitá, nic nedělání ve výběhu do té doby než přišla Barka. Ta mě vzala na ruku. Šlo se směrem na hřiště, ale když tam hráli fotbal, tak to Barka otočila a šlo se na Lipí. Byla sranda.

Bohužel, když jsme se vraceli, tak Barka mě nakrkla tím, že se ZASE dělal slalom…. Jak ponižující pro chudáčka koníčka. Doma mě vydrbala a pustila do výběhu, kde jsem se hned vyválela (abych Barce udělala radost)…. A zítra…. Zítra by měla přijet služka.
Vaše Sindy

25. 9. 2010 - sobota

25. září 2010 v 21:54 | tymon
Prší, prší, jen se leje, kam se služkou pojedeme….

Nikam, jsme ve výběhu a jsem spokojená…. Služka opět v práci (jaká škoda, že??) a tak si vesele (už od rána) ořu výběh kopyty. A k tomu všemu se přidal Mefistos - sranda musí být (a je i bez služky).

Pak jsem spokojeně ukusovala trávu ve výběhu a znova lítala jak magor. Dneska měla přijít Ester a Barka, ale počasí umí měnit všechny plány…. Hold, zase další volný den….
Vaše Sindy

24. 9. 2010 - pátek

24. září 2010 v 22:12 | tymon
A kytky kvetou a alergie se rozšiřují a Hélios mocně zářil (tedy až odpoledne nebo v poledne začal, jinak byla zase mlha)….

Služka taky nikde, ta je zavřená v práci. Courám sem a tam a tam a sem po pastvině, lítám tam jak magor a dokonce i s klukama a jsem naprosto spokojená. Mouchy nežerou, komáři taky ne a ty malý mrchy zvané pi*urky jsou ještě taky v trapu.

Takže vlastně jsem spokojený chudáček koníček, který prožívá ráj….
055 ve výběhu
Vaše Sindy

23. 9. 2010 - čtvrtek

23. září 2010 v 20:02 | tymon
Služka taky mohla zůstat v práci. Místo toho přijela, ale byla sranda.

Buď služka prosila o mlhu, nebo si ji vycucala z prstu. Jedno vím jistě. Rákosníček by mi jí mohl závidět (a stejně se nedá krájet - ta mlha). Vytáhla si cajky, nachystala mi baštu a šla si pro mě do výběhu (vždycky ráda sleduju služku, jak se tváří kysele, když musí do ranní rosy, proto vždycky jdu až dozadu).

Jen co mě ulovila, vyčistila mě a pak mě nasedlala. Pak se vyšlo ven a sedla si na mě. Tentokrát se to neobcházelo jako vždycky, ale šlo se přes louku. Já si vesele vyskakovala, služka tvrdila, že jsem blázen (ne menší než ona sama). Po dlouhé době se naklusalo. Já spokojená. Služka rozesmátá. Přes rybníky na hrázích už chodím bez problémů (ty si nechám, až bude zase něco nového na hrázích, třeba také ty gejzíry). Na louce se naklusalo a pak se nacválalo. Jako vždy. Služka k tomu všemu lovila jablka ze stromů, já v klidu a tempu cválala dál.

Přes ves se jako vždy krokovalo. Pak se šlo zase zpět, ale tentokráte se šlo ke spodnímu mlýnu (dle toku vody, minule jsem to zjednodušila) a nakonec se šlo zase spodem k hrázkám u chatiček. A tam jsem mohla zdolat cvalem kopec - hned naproti můstku. Pak se klusalo ještě kus lesem (měla jsem jít pomalým tempem, ale komu by se chtělo, když má tři dny volna a přetýká energií, že?? Asi nikomu. No a nakonec jsem vycválala ještě krátkou cvalovku a domů se mělo jít krokem (tedy byl to pokus o krok. Já chtěla jít cvalem - služka krokem, ale služka se nedala obalamutit. Prostě se šlo krokem).

Doma mě služka odsedlala, ale nechala mi dečku, protože už mám na některých místech zimní kožich a tak se potím jak blázen. Donesla mi odpocovačku a dostala jsem baštu (s chutí jsem se do ní pustila, ale ty šípky…. Dokad mi je bude dávat, nebudu žrát baštu). Pak mi vyčistila kopyta a zkontrolovala šlachy a pustila mě do výběhu za ostatníma a po čase mi šla sundat odpocku.
051 ve výběhu
Vaše Sindy

22. 9. 2010 - středa

22. září 2010 v 19:39 | tymon
Ano, ano. Služka opět v práci a já měla volno. Jaký krásný pocit v tomto slunečním dni.

Ptáci řvou, kytky smrdí a Hélios krásně svítí…. Ve výběhu pohoda a klídek. Užírání trávy a naprosté nic nedělání.

Sem tam proběhnutí s Valdou a jinak zase flákárna. Odpoledne přišla Barka. Jen jsem si říkala, že mě nějaký divný věci kolem krku. Ani jsem si nemohla položit svojí roztomilou hlavičku na její rameno…. Ještě mě pak odehnal Valda, to mu nedaruju a pak Barka zase odešla.

Večer taky super….

Takže bude sranda zítra.
Vaše Sindy