Srpen 2010

31. 8. 2010 - úterý

31. srpna 2010 v 17:08 | tymon
Dneska služka přijela, chvilku buzerovala a zase odjela.

Jako fakt. Nedělám si srandu. Služka přijela, když jsem ještě byla zavřená ve stáji. Narvala na mě deku (vyplašila chudáčka koníčka) a pustila do výběhu. Služka je nějaká divná, ne??

Je fakt, že mi donesla kybl plný ňamek (prásknu na ní, že nesla dva, ale dala mi jen jeden) druhý donesla Barušce. Je blbá, co??

Ale na druhou stranu jsem ráda, že mi dneska nechala volno.

Vaše Sindy

30. 8. 2010 - pondělí

30. srpna 2010 v 19:59 | tymon
No jo, dlouho jsem si volna neužila. Služka dneska přijela. A opět tu otravovala. Jak trapné, že??

Ulovila mě ve výběhu a zběžně vyčistila, jenže problém nastal hned, když jsem se podívala pořádně. Našla jsem novou provazovou ohlávku. Trapný, co??

Nemusím říkat, že si ještě vzala helmu a hurá vyskočila si na chudáčka koníčka a šlo se ven, jen tak, na ohlávce a bez sedla. Prolízalo se lesem, po cestách i necestách, kopcem dolů (u toho služka vyhrožovala, protože jsem ho chtěla seklusat), pak podél lesa (bahno a chudáček koníček do toho musel). Nakonec klusalo a cválalo. Služka spokojená, ale prej budeme muset vymyslet něco s mým klusem….

No a doma mi vyčistila kopýtka a pustila mě do výběhu, kde jsem opět rychlostí blesku zdrhla za kámošem….
Vaše Sindy

29. 8. 2010 - neděle

29. srpna 2010 v 22:27 | tymon
Volno, volno, volnóóóó…. Volno, volno, volnóóóó….

Oki, budu normální. Ale nedivte se, že se tak hrozně moc raduju, protože dnešek je neděle a nic by se nemělo dělat a chudáček koníček - JÁ jsem měla po několika dnech od všech dvounožců (služky, Barky i Ester) pokoj.

A tak jsem se flákala vesele ve výběhu a nic nedělala, jen uždibovala trávu a po očku sledovala, zda za mnou nepřileze nějaký dvounožec.
049 ve výběhu

Vaše Sindy

28. 8. 2010 - sobota

28. srpna 2010 v 22:46 | tymon
A den začal táááák hezky….

Krom toho, že se ukázaly holky (služka je stále v práci) a připravily mi baštu tak mě vzaly ven. Jenže ouha. Po včerejším fujtajblu (myslím počasí) byly všude louže a spadané kmeny. Tentokráte změna, šlo se na Čakov a pak se uhnulo směrem na Holašovice a zpět domů, cestou jsem musela přokonat vodu, samozřejmě, že jsem to skočila, jinak by mi ta voda mohla ukousnout třeba nožičky, ne?? A co pak?? A doma jsem se těšila, že se půjde do výběhu, jenže tam byla zrada!!

Vzhledem k tomu, že se to holkám zdálo až moc krátké, tak se šlo ještě směrem na Lipí, ale já byla jiného názoru a tak jsem cestou řvala a řvala (místo toho, aby mě litovaly, tak si na mě Ester sedla - BEZ!! helmy). Nakonec mě tedy milostivě nechaly kousnout si trávy. A při cestě zpět si na mě sedla Barka (také BEZ!! helmy, mám pocit, že za tohle je služka přímo roztrhne vejpůl)….

Nejhorší na tom všem je, že v lese se ještě musel dělat slalom, co jak je známo, je otrava. Dle toho jsem se i tak tvářila). Ale jedno potěšení z dneška je, služka přišla o místo na lonžování, protože jí na to místo upadnul kmen (smůla, no) a při zjištění faktu, že Barka ztratila mobil a jde se hledat, mě málem trefilo - nasadila jsem ještě kyselejší ksicht, než jsem měla před tím a razila si za holkami cestu rychlostí šmeka….

Doma mi daly baštu (a měly se omluvit za dnešní šoky, co způsobili chudáčkovi koníčkovi - MNĚ), pak následovalo opět čištění a konečně toužebně očekávaný výběh a vidina zbytku dne bez dvounožců….
Vaše Sindy

27. 8. 2010 - pátek

27. srpna 2010 v 22:48 | tymon
Vzhledem k tomu, že služka opět hnila v práci (dlouho tam nebyla, že??), tak mě měli na krku zase holky (ne, že by nebyly rády). Jenže služka je hnusná a zlá (to už ostatně všichni víme) a tak Ester řekla, že mě má vzít dneska na lonž (trapárna, to je horší než jízdárna)….

A to by bylo, aby se Ester nad chudáčkem koníčkem neslitovala, služka se přece nemusí poslouchat, ne?? Jenže Ester měla jiný názor (dle ní se služka musí poslechnout, jaká škoda) a chudáček koníček tedy šel opravdu na lonž.

Nemusím říkat, že služně chodím pouze na levou ruku a pravá je tabu (proto taky služka musí více chudáčka koníčka hlídat, když jde na pravou ruku, protože, když nehlídá, chudáček koníček zdrhne zpět na levý kruh). No dobře, dobře, dle pokynů Ester nelonžovala tolik na pravý kruh, ale i tak mě nakrkla.

Potom mi daly konečně pokoj a já se mohla vrátit do výběhu. Snad bude zítra lépe.
Vaše Sindy

26. 8. 2010 - čtvrtek

26. srpna 2010 v 18:37 | tymon
Vzhledem k tomu, že se to ráno tvářilo dobře, služka to musela všechno zkazit. Nejenže přijela, ale zase otravovala.

Dokonce už na ni čekala Ester a pak spolu někam zmizely a o chvíli později se zase vrátily. Co dělaly a kde byly, mi zůstalo utajeno. A pak si pro mě došly do výběhu a vzaly mě ven (opět na ruce, vzhledem k tomu, že služka mlela něco o strouhání mých kopyt, tak v nejbližší době na mě určitě poštve kováře, a proto už chodíme jen na ruce). Nemusím říkat, že už jsme se stavily pro Barušku a ona nebyla doma. A tak jsme šly dál.
U rybníka na pastvě na nás Baruška už čekala s pánečkem a služka si jí opět půjčila. Já jí nestačím?? Opět se to vzalo směrem na Kaliště, ale v lese se uhnulo doprava a šlo se dál přes pole. Při té příležitosti se s Ester bavila o nějakým Donatinkovi. No, ještě nevím, co mlela, ale vidíme, co vymyslí.
Pak se šlo domů a jen co se odvedla Baruška, tak se opět pokračovalo dál. Doma mi dala baštu a zkontrolovala nohy a hurá, šlo se do výběhu.

Vaše Sindy

25. 8. 2010 - středa

25. srpna 2010 v 14:38 | tymon
No a hádejte. Už od rána je krásně. Svítí Hélios, ptáci řvou a vítr fouká (alespoň nejsou ty otravný mouchy, komáři a pi*urky).

Služka se tu objevila hned ráno (a s ní i Barka). A než mi služka připravila baštu, tak mě šla Barka ulovit do výběhu a pak mě hned začala pucovat. Mezitím se se mnou přišla přivítat i služka. A jen co mě Barka vyčistila, přišla Ester - vždycky pozdě.

No a šlo se ven, opět jen na ruce. Dole jsme se stavily ještě pro Barušku (kobylku) a šlo se dál. Služka je maniak, přiznávám.

Opět se šlo cestou na Kaliště a tam se to otočilo a šlos e zpět. Podotýkám, že jsem se chovala jako malý, rozmachaný harant, protože služka je přece moje a o služku se nemohu s žádným jiným koníčkem dělit a tak jsem se celou dobu šklebila na Barušku a služka měla keci, že se nemám šklebit (Barka a Ester dodávaly, že mi to nesluší).
U rybníka nás zase pustily do výběhu a vzhledem k tomu, že jsem byla ve výběhu u Barušky, tak jsem dělala drahoty a chtěla jít domů. Jenže služka a Ester měly jiný názor a tak chudáčka koníčka - MĚ neustále odháněly od vchodu do výběhu….
Více fotek v galerii nebo na rajčeti.

Pak se odvedla Baruška domů a šlo se konečně taky domů. Dostala jsem baštu a pustily mě do výběhu.
Vaše Sindy

24. 8. 2010 - úterý

24. srpna 2010 v 20:27 | tymon
No jo, služka v práci a kdo se tu místo ní objeví??

Ano Barka a taky nesmí chybět Ester. Nemusím říkat, že mi holky připravily baštu a šli mě vyčistit. Opět se šlo směrem…. Ne, tentokráte se šlo na Lipí. Nemusím říkat, že opět otravovaly cestou mezi hrázemi (když to není služka, tak to jsou holky), alespoň jsem se mohla u rybníka napást….
Cestou se mnou sem tam klusaly, ale fakt mi nemusely dávat ten protivný slalom (určitě výmysl služky) a tak jsem Barce prvně sundala jednu a pak druhou boty (ať má taky radost ze života, ne??).
Doma mi daly baštu, vykoupaly mě (trapné, ráno pršelo) a pustily do výběhu za ostatníma.

Vaše Sindy

23. 8. 2010 - pondělí

23. srpna 2010 v 20:09 | tymon
Vzhledem k tomu, že služka opět začala chodit do práce, tak mě měla na krku Barka. Jak veselé, že?? Služka hnije vesele v práci (díky bohu, nebude každodenní buzerace) a chudáček koníček byl docela spokojený….

…. až na to, že když odpoledne přilezla Barka, byli jsme zavření ve stáji. a tak mě vytáhli ven, vyčistili (měli by si vzít příklad ze služky, chudáček koníček se tak pracně zašpiní a služka, když se jde na procházku nečistí, jen kontroluje kopýtka). Jako fakt super, obě se shodly (služka a Barka), že se teďka bude chodit buď směr Třebín anebo Kaliště.

Ještě se divili, že se táhnu prý jako hlemýžď (měli mě vzít na záda, ne?? Když se prej táhnu) u Kališť jsme to otočili a šlo se zpět s tím, že se u rybníku opět páslo.

Nakonec mě opět vyčistili (snad ze mě nechcou sedřít kůži) a hodili mě do výběhu za Cipískem a Elízou….
045 Sindy

Vaše Sindy

22. 8. 2010 - neděle

22. srpna 2010 v 20:01 | tymon
Ani nemusím říkat, že je neděle a služka tu stejně otravuje. Jak zvláštní, že?? Sluníčko přímo výborně a noc pod širákem taky (nežralo to).

Jen co si mě služka vzala z výběhu (nemusím říkat, že jsem byla zválená jak dobytek). Tak se šlo na ruku. A kupodivu se šlo směrem na Kaliště, protože služce se nikam nechtělo courat nebo co. Místo toho fotila. Aby mě nemusela vést, hodila mi vodítko kolem krku a zaobírala se focením a já blbka, místo, abych šla domů, tak trpělivě čekám na služku, až si laskavě ofotí a půjdeme dál.
No jo, šnečím tempem jsme dolezly k rybníku, kde jsem se včera pásla. A jelikož služka nejevila další známky toho, že by se někam mělo jít, tak jsem zabořila hlavu do trávy a žrala a žrala. No a největší sranda byla, že za chvilku přišel další koník - Baruška (oficiálně se jmenuje Divá, ale to je blbé jméno, že??) s moc hodným dvounožcem, který mě vzal sebou i do svého výběhu. Služka mě tam pustila, jenže tohle nejsou moje koně (Barka si mě nevšímala a já jí taky ne) ani moje pastva a tak jsem tam poklusávala sem a tam a hodinařila a služka držkovala a kde si cosi. Prostě služka.
Doma jsem si konečně vydechla, že mě služka nikde jinde nechce nechat, v klidu si užila baštu a odešla jsem do výběhu rychlostí blesku….

Vaše Sindy