Červenec 2010

31. 7. 2010 - sobota

31. července 2010 v 22:17 | tymon
A ráno byla mlha a co si přát?? Služku?? Ne, fakt ne, jenže co moje oči nevidí?? Siluetu služky, no není to divný?? Má být v práci a ona si přileze. Nechápu. Pokud vím, dovolenou ještě nemá….

Je fakt, že služku momentálně poznám dle kulhající chůze a jen co se připlazila, tak mi vyčistila bebí (mezitím odehnala několikrát Elízu a Cipíka - proč si vždycky myslí, že mi nese jenom ňaminky) a pak mi dala nějaké ňamky a odkulhala….

Mezitím se zvedla mlha (rákosníček má smůlu, slunce mu jí nedá) a Hélios opět ukázal svojí zářivou tvář. A chudáček koníček už měl opět volno. Jahooo. Škubala jsem trávu ve výběhu, orala výběh a nic nedělala. Flákala jsem se, ale bavilo mě to.
051 ve výběhu
Vaše Sindy

30. 7. 2010 - pátek

30. července 2010 v 21:48 | tymon
A jestli mám být upřímná, nevím, co tu služka dělala, ale přijela. Je padlá na hlavu?? Měla být v práci a bohužel také byla, ale jet za mnou…. To nemusela, i když jsem dostala pamlsky.

Je fakt, že služka byla asi vzteklá, ale ne na mě, protože na mě byla moc, moc, moc, hodná….

Brblala si pro sebe, že se nedá spolehnout na nikoho, jen na skutečné přátele a ty, které nosí ve své duši a ve svém srdci…. Opravdu byla v práci, protože se přihnala až večer. Vyčistila mi bébí a ještě mi dal nějaké tvrdé pečivo (když mi zakázala oves a o granulích se ani slůvkem nezmínila) a ještě se se mnou pomazlila a pak opět odjela….

A co jsem dělala celý den?? To co vždy. Uždibovala trávu, courala tam a sem, rochnila se v bahně (služka měla večer radost, ale už mě nečistila) a trochu zase zorala výběh. Taky pršelo, takže jsem se dneska nedočkala nejen Hélia, ale také neotravovali ty pi*urky, hovada a komáři a i ten alergen se stále válel ve vodě a na zemi.
Vaše Sindy

29. 7. 2010 - čtvrtek

29. července 2010 v 19:48 | tymon
A když si služka vezme do hlavy, že na mě poštve veterináře, tak to udělá, i kdyby měly padat trakaře…. Alespoň na mě poštvala veterinářku.

No, jen co přijela, už tam na ní čekala Ester. Služka prvně zapadla do stáje a nachystala krmen a následně mi vykydala box. Pak mě Ester šla ulovit do výběhu a chvíli po tom přijela i veterinářka (jak trapné). Je fakt, že služka jí ihned zaúkolovala něčím jiným - mým zraněním. Následně si vyslechla jen to, že to má, vylívat betadinou a následně mě chtěla nechat naočkovat…. Jenže to se ještě musela dobelhat do stáje pro můj průkaz (je zábavný pohled na kulhající služku).

A já jako starý profík, protože jsem byla móóóóóc hodná. Od veterinářky to potěší. Pak mě služka vzala ještě ven - na ruce, tedy spíše mě předala Ester a pajdala se za mnou….

Takže docela zábava. A nakonec mi služka ještě vylila betadinou vše, co se dá, přišláplou nohu a taky to bebí….

Takže dnešek stál za to…. služka makala a chudáček koníček se zase flákal….
Vaše Sindy

28. 7. 2010 - středa

28. července 2010 v 21:24 | tymon
No a služka se tu dneska objevila dvakrát (fakt ji nechápu, pokud vím, má bolavou nohu, ne hlavu, aby si nepamatovala, že tu dneska už jednu odpoledne byla). Ale začnu od začátku….

Služka přijela odpoledne (nebo chvilku po poledni?? Netuším, asi si pořídím hodinky nebo o ně řeknu služce) a dovezla mi novou baštu - granule BEZ ovsa (služka je trapná, velice trapná). Dovlekla to do stáje (a mě nic nedala, ale byl to směšný pohled, jak služka kulhá a vleče pytel granulí) a musela to určitě ještě přesypat a to musel být ještě vtipnější pohled (bohužel, to už jsem neviděla).

Pak se se mnou šla jenom pomazlit (jak milé), dala mi třásně, proti mouchám. Ještě mi dala několik kousků tvrdého pečiva (ale musela mě i to pečivo chránit před Elísou) a pak odjela.

Nemusím říkat, jak jsem si oddychla, že budu mít další klidný den, bohužel služka toho asi neměla dost, protože zase přijela (jak trapné) a tentokráte mě vzala na ruku ven (při té příležitosti zjistila, že chudáček koníček - tedy já se bojím otevřeného kufru u auta (anebo jsem to jenom předstírala?? Neřeknu, i když na vině je ten oves). Jenže služka by byla špatná služka, kdyby si nevšimla detailů u chudáčka koníčka….

A tak si služka všimla mého bebí a vztekala se, že jí to nikdo nezavoval, že jsou tomu lhostejní a při té příležitosti jsem zjistila, že na mě služka poštvala veterinářku…. Fakt se těším na zítra.
Vaše Sindy

27. 7. 2010 - úterý

27. července 2010 v 20:47 | tymon
A zase tu je další den volna (je to divný). Služka nikde, Fifinka nikde a Barka nikde…. Zajímavé. Ale jedna věc mi vrtá palicí. Služka určitě ještě něco chystá. Možná toho chystá víc, než si myslím….

Jo a taky se naučím asi surfovat na netu (nemusím jenom psát deníček, ne??). Už mě nebaví jen tak se flákat ve výběhu, škubat trávu, orat výběh a lítat tam jako pošuk….

Služka by se měla uráčit přijet a vzít mě alespoň na lonž. No uvidíme, jak to bude…. Jinak ptáci řvou, kytky smrdí a alergeny se stále roztahují, kde se dá….
Vaše Sindy

26. 7. 2010 - pondělí

26. července 2010 v 22:07 | tymon
A dny se stále opakují. Míjí se jeden den s druhým a služka stále kulhá…. Kulhá, i když přileze a kulhá, i když je v práci (jak jinak, má si urvat nohu a měla by pokoj, ne?? Vlastně, já zapomněla, služka je dvounožec, ta potřebuje dvě nohy)…..

Ptáci řvou, kytky smrdí (nemělo dneska čirou náhodou pršet?? Televizní rosničky se asi spletly) a alergeny se stále rozšiřují ve vzduchu, jak romantické, že (ale ne pro ty, co mají na alergeny alergii)….

No dobře, už nebudu přemýšlet nad zbytečnostmi, ale jelikož mám další den volno (služka jak už jsem zmínila, hnije v práci) tak mi krom pastvy, lítání po výběhu a následném jeho bezva orání svými kopyty, žraní trávy a lelkování, nic nezbývá.

Takže to je asi tak vše.
Vaše Sindy

25. 7. 2010 - neděle

25. července 2010 v 17:15 | tymon
Mělo pršet a být hnusně - nepršelo a nebylo. Místo toho svítilo sluníčko a služka?? Ta si vesele přijela. Jako fakt, asi abych nezapomněla nebo asi abych nezapomněla, jak vypadá.

Prvně si tam asi tak hodinu klábosila s Helenou (bohužel jsem byla dost daleko, abych slyšela, o čem si povídají). A tak jsem si spokojeně ukusovala trávu, než si pro mě služka přilezla - tedy služka se spíše připajdala. A pak mě vzala na lonž. Nejen, že jsem kolem služky lítala jak pitomá, ale nějak mi hrabalo (pokud vím, tak mi služka zase odebrala krmení, vážně ho dostávám moc. Fakt mi z toho hrabe).

A nakonec se šlo na procházku. Cestou jsem se děsila, čeho se dalo (aby služka nevyšla ze cviku). Na louce jsem se ještě popásala, než mě služka pustila zpět ke klukům a Elis….
A ještě několik fotek z dneška (omluvte kvalitu, je to focené z mobilního telefonu).
Vaše Sindy

24. 7. 2010 - sobota

24. července 2010 v 20:33 | tymon
A dneska je sobota, služka nikde (buď stále nemůže pořádně na nohu, anebo nevím). I když má zrůda asi nepřijela kvůli tomu, že skoro celý den prší (stejně jako v noci).

Prostě chudáček koníček má volno (za což je hrozně rád), ale stejně si myslím, že něco chystá. A tak jsem s ostatníma lítala po výběhu a byla jsem naprosto spokojená.

A co dodat?? Snad jen to, že alergeny se zase na chvíli válely na zemi a dvounožci si mohli (alespoň na chvíli) odpočinout.

Takže to je pro dnešek vše….
Vaše Sindy

23. 7. 2010 - pátek

23. července 2010 v 21:40 | tymon
A jestli vás zajímá počasí, tak v noci příšerná bouřka. Jak bez výjimky bylo hnusně. Déšť a blesky lítaly z nebe k matičce zemi a hned na to se vždy ozval hrom….

Ale jinak pohoda a klídek. Nějak mi to nevadilo. Ráno už bylo líp, sice pod mrakem, ale bylo dobře. Služka nikde (zajímavé) zase byla v práci a chudáček koníček nic, ten se bezstarostně pásl (Barka jela na tábor a nikdo tam chudáčka koníčka buzerovat nebude - jedině služka, ale ta se musí uráčit přijet).

A přes den už vylezlo sluníčko a ptáci začali řvát z plných maličkých plic. Taky alergeny se zmátožily, posbíraly ze země a už si to zase poletovaly ve vzduchu a k tomu všemu, začaly zase vonět kytky a zase (a znovu) začal lítat ten otravný hmyz (myslím tím ty pi*urky a hovada).

Jinak jak už jsem zmínila, pohoda a klídek ve výběhu….
Vaše Sindy

22. 7. 2010 - čtvrtek

22. července 2010 v 22:03 | tymon
Dneska opět super počasí, ale místo služky se tu neobjevila ani Fifinka jen na skok Barka (jinak nikdo, fakt nikdo).

Služka ještě stále hnije v práci a já mám naprosto bezvadný ráj…. Mám se prostě super…. Lítám si po výběhu s ostatníma, pasu se a to hlavní nic nedělám…. A jako vždy ptáci řvou, kytky smrdí alergeny se roztahují ve vzduchu....

Vaše Sindy