Červen 2010

úterý, 29. červen 2010

29. června 2010 v 20:31 | tymon (Kristýnka)
A celej den to vypadalo tááááááák nadějně…. Ptáci řvali, kytky kvetly a páchly, alergeny se opět proháněly ve vzduchu, Hélios mocně zářil celý den a služka??
Služka jako vždy v práci (doufám, že tam ještě bude) a místo ní přijela Fifinka a dokonce přiklusala i Barka (jak zajímavé). Naivně jsem si myslela, že mě jenom narepelentují a vezmou mě maximálně tak na procházku na ruku, spletla jsem se. Barka mě vyčistila, Fifinka nasedlala a dala mi provazovou ohlávku (to je určitě příkaz od služky) a jelo se ven.
Nemusím říkat, že se šlo opět na Čakov. Cestou jsem s Barkou klusala, ale byla to spíše krokovka (Fifinka by asi vyplivla plíce, kdyby musela celou dobu klusat vedle mě a kdyby mě pustila, asi bych nejpíše Barku otestovala tím, že bych to vzala nejbližší cestou domů a třeba i s Barkou na zádech).
Procházka byla vydařená. Fifinka spokojená, Barka taky (ta by byla, i kdyby nejezdila) a já jsem taky spokojená. Doma mě holky odsedlaly a já se pak ještě navečeřela. Prostě idilka (až na tu lítací havěď)….
Váš chudáček koníček: Sindy

Tarja Turunen - Miskolc (12. 6. 2010 Maďarsko)

15. června 2010 v 20:41 | tymon |  koncerty - recenze
A tak to opět začalo. Cesta, která mě nejprve měla dovést ke Gabče (Tačudkovi) a následně mě a ostatní až do dalekého Maďarska - přesněji do Miskolce….
001 koncert Tarji Turunen v Miskolci

Cesta vlakem do Brna byla docela slušná, až na nějaké ty chvíle, kdy jsem si říkala, že si pořídím osobní letadlo. Pravdou je, že když jsem dojela do Jihlavy a pak jsem se kus vracela zase zpět, bylo těžké uvěřit tomu, že se dohrabu do Brna, proto jsem to rovnou napsala Pelko Enkeli (Dominice), že jsem zvědavá, zda se do Brna dohrabu.
002 koncert Tarji Turunen v Miskolci

003 koncert Tarji Turunen v Miskolci

004 koncert Tarji Turunen v Miskolci

005 koncert Tarji Turunen v Miskolci

Dohrabala jsem se. Abych zabránila tomu, že budu spocená, tak jsem měla otevřený okno jak v kupé, tak i na chodbě. Příjemný průvan. V Brně jsem se vypravila, kus od nádraží do jezdeckého obchodu (jako vždy), ale bohužel jsem zjistila, že mi obchod přestěhovali někam za Interspar (to neměli dělat, protože už to tam nenajdu). Následovně jsem volala Tačudkovi, že už jsem v Brně a proto mě přišla vyzvednout spolu s Majkou a spolu s Tilly (Jančou). A šlo se měnit penízky. Upřímně říkám, že maďarské forinty jsou peníze za všechny prachy. V životě jsme neviděla kovovou dvoustovku ani papírovou desítitisícovku.
040 koncert Tarji Turunen v Miskolci

Po vyměnění patřičných částek jsme se rozdělily. Já a Tačudek jsme čekaly na Pájuš a na Denču a Tilly s Majkou šly do Vaňkovky (jen poznámka pro ty, co to v Brně neznají - Vaňovka je obchodní centrum). Po vyzvednutí Pájuš a Denny jsme šly také do Vaňovky a tam se nám podařilo vyfotit Marcela "za mlada" a následovně jsme šly vyzvednout Áju na autobusové nádraží (jen dodávám, že Tilly s Majkou nám předvedly, jak se krásně chodí po eskalátorech, které jedou na opačnou stranu) a hurá k Tačudkovi.

Jen co jsme přijely k Tačudkovi, Gabča se s omluvou "rozloučila," protože jí psala kamarádka, aby zašla na jedno pivko. My ostatní jsme si tedy sedly doma do kroužku a začaly jsme "drbat" prodrbaly jsme snad úplně všechno - hlavně nemoci (na těch jsme si opravdu zgustly). Během výměny názorů, kdo má co a kdo co měl a jak na tom byl, jsme se vystřídaly v koupelně a někteří členové TT. cz si ještě dodělávaly zkrášlování tašek plackami a nášivky (kým jiným než Tarjou). Po chvíle (původně to měla být opravdu chvilka, ale nějak se protáhla na dlouhou chvíli) jsme šly spát….

Nemusím říkat, že jsme opět ráno udělaly Tačudkovi nechtěný budíček (tentokráte to nebylo s písničkou The Kinslayer, ale naším povídáním a my myslely, že jsme potichu. To bylo asi tím rozespáním). Gabča nám vyhrožovala, že pokud probudíme malou, tak nám ji dá, abychom si s ní dělaly, co chceme (u toho, mám pocit, že to byla Denny, prohlásila, že jen to ne). A tak jsme se začaly opět střídat o koupelnu a třídily jsme věci, co si do Maďarska vezmeme a co ne. Nakonec jsme vyjely na nádraží, kde jsme čekaly na Bexrt a Vojtu. Následovně se jelo do Bratislavy, kde přistoupila Ewíe a Danielka a pokračovali jsme tím samým vlakem do Budapeště (tam nás čekal šok, protože tak špinavý město jsem ještě nezažila. Je možné, že tam jsou nádherné památky, ale kolem vlaku to vypadala příšerně. Nemusím říkat, že i ten vlak byl jeden velký hnus). V Budapešti jsme přesedali na jiný vlak a přidal se k nám Florian. U vlaku, kterým jsme měli dále cestovat jsme si museli koupit místenky v ceně 1.080,- forintů (musím říci, že to je v přepočtu asi 110,- korun, ale mávnutím kouzelného proutku se změnil i vlak a jeho příslušenství).
006 koncert Tarji Turunen v Miskolci

009 koncert Tarji Turunen v Miskolci

010 koncert Tarji Turunen v Miskolci

Už během cesty (blázni nás rozdělili do dvou vagónů, což asi nepochopily, že jedeme na Tarju Turunen) jsme (krom mé maličkosti) nacvičovali Ódu pro Tarju (viz následující video dole). Ostatní cestující byli opravdu nadšení (nevím, co se jim odehrávalo v hlavách, neboť to byli samí Maďaři).
Asi po dvou hodinách, v tom největším vedru jsme přijeli do města Miskolc. Vystoupili jsme a vydali se na cestu. Bohužel naivně jsme si mysleli, že to bude lehká cesta. Zklamání přišlo ve chvíli, když jsme zjistili, že 99,9% Maďarů neumí ani anglicky, bohužel ani německy a dokonce neumí ani rusky. Přesto se čas od času vyskytl někdo, kdo nás začal navádět (příští zahraniční koncert, beru si GPS): "Jdete rovně a u první lampy doleva." Dodávám, že tohle byla perla, nejen, že po levé straně byl plot, ale pokud jsem si všimla, tak se lampy vyskytovaly skoro všude a bylo těžké určit, která má být ta první….

Následovně bylo zajímavé, jak nás vedla nějaká dvojice (taky Maďaři), ti asi nepochopili, že ještě chceme nějaký obchod, abychom si koupili nějaké pití na koncert a kytičku pro Tarju. Po domluvě, nás poslali "támhle" a "tamtím" směrem se měla nacházela hala, kde měla mít Tarja koncert Opera-rock fest (Classic and Divine). OK, to se dalo pochopit a tak se šlo do obchodu. Koupila se pro Tarju Findlandia (to spíš jako sranda) a také kytice (jako vždy). Doplnily se také zásoby vody a šlo se opět do vlny vedra (jak jsem byla spokojená). Je fakt, že moje nadšení na přímém slunečním světle bylo stále happy, ale mít nachlazené průdušky je i na mě moc a v tom vedru (nejde o vedro, ale o to, co v tom vzduchu lítá)…. Je fakt, že halu, která nebyla označená a ani cesta k ní jsme hledali asi hodinu a půl a nemusím říkat, jaká byla pravá a nefalšovaná radost, když naše kroky, konečně zamířily k hale…. Někteří z nás usoudili, že je načase se ochladit v místní fontáně….
011 koncert Tarji Turunen v Miskolci

012 koncert Tarji Turunen v Miskolci

013 koncert Tarji Turunen v Miskolci

…. navíc pak přišlo na řadu ochlazování ostatních členů TT. cz a TT.sk a nadále přišla na řadu již zmiňovaná Óda pro Tarju (je zajímavé, jak rychle se k nám přidali i jiný členové FC Tarji Turunen) - dokonce jsme zaujali i někoho vevnitř, protože si nás šli natáčet na kameru.
015 koncert Tarji Turunen v Miskolci
016 koncert Tarji Turunen v Miskolci

017 koncert Tarji Turunen v Miskolci

018 koncert Tarji Turunen v Miskolci

019 koncert Tarji Turunen v Miskolci

020 koncert Tarji Turunen v Miskolci

A když nás pustili do haly, tak sem se divila, že si hodně lidí šlo sednout na tribuny, ale já byla ráda, opět jsem byla v první řadě. Je načase sem hodit seznam písní (za který vděčím Danielce):
001) Boy And The Ghost
002) My Little Phoenix
003) I Walk Alone
004) Sing For Me
005) Oasis
006) Sibelius (Demantem Pamarssnon)
007) Sibelius (Susa)
008) Antonín Dvořák (Song To The Moon)
009) Angels Fall First
010) Edvard Grieg (Peer Grynt: Solvejgs song)
011) You Take My Breath Away (original: Queen)
012) The Reign
013) In For A Kill
014) Rivers Of Lust
015) Die Alive
016) Still Of The Night (original: Whitesnake)
017) The Archive Of Lost Dreams
018) Crimson Deep
022 koncert Tarji Turunen v Miskolci

025 koncert Tarji Turunen v Miskolci

více fotek v galerii a na rajčeti
027 koncert Tarji Turunen v Miskolci

029 koncert Tarji Turunen v Miskolci

030 koncert Tarji Turunen v Miskolci

031 koncert Tarji Turunen v Miskolci

033 koncert Tarji Turunen v Miskolci

No a po koncertě se šlo do Nonstopu. Tady si dovolím uveřejnit fotku od Gabču (Tačudka), která stojí opravdu za to a vyjadřuje asi vše.
038 koncert Tarji Turunen v Miskolci

Cesta vlakem zpět byla taky veselá a musím říci, že já (a myslím, že i ostatní) jsme byli ještě myslí u Tarji a jejího koncertu, který v nás nechal velice krásné vzpomínky, hlavně v podobě Rusalky, kterou Tarja zpívala v českém jazyce….
034 koncert Tarji Turunen v Miskolci

035 koncert Tarji Turunen v Miskolci

036 koncert Tarji Turunen v Miskolci

037 koncert Tarji Turunen v Miskolci

038 koncert Tarji Turunen v Miskolci

Tímto chci poděkovat všem, kteří jste tam byli se mnou, děkuju Tarje za zazpívanou Rusalku a všichni se opět uvidíme na MoRu….