Březen 2010

(mini)sraz TT.cz, aneb cesta do Bratislavy

29. března 2010 v 22:09 | tymon |  srazy - recenze
A tak jsem vyrazila, počasí přálo, bylo krásně a hlavně teplo a přesto jsem musela být zase obtěžkaná taškami jako vždy (já fakt neumím chodit na srazy a minisrazy a podobně. Vždycky si beru něco navíc, jako tentokrát sedlo na koně)….

Ale abych vás dovedla do obrazu, jela jsem na srazík Tt.cz a také koncert Nightwish Revival, který se konal na Slovensku, přímo v centru Slovenska - Bratislavě. A jelikož bych to asi v sobotu nestíhala, jela jsem ke Gabče (Tačudkovi) už v pátek odpoledne. Cesta autobusem zajímavá, kór, když máte něco neforemného, jako je sedlo, ale jinak si neztěžuju. Proběhla docela v klidu, neboť jsem hned v Budějovicích vytuhla a probudila jsem se až Jindřichově Hradci. První věc po probuzení je, že vždycky kontroluju mobil a při té příležitosti jsem zjistila, že mám dvě nové SMS-ky. Jedna už byla ani nevím od koho, ale druhá byla od člena TT.cz Áji (nebudu ji citovat), ale Ája seděla o dvě sedadla za mnou a tak jsme si chvilku popovídali a pak jsme si konečně mohli popovídat dýl v Telči. Nakonec jsme obě vystoupily v Brně na Zvonařce, kde na Áju čekala Blackwish (také z TT.cz) a po chvilce jsme se museli rozloučit, neboť já šla na vlakáč, kde jsem měla sraz s Gabčou a holky šly jinam (ani jedna s náma nejela do Slovenska).

U Gabči jsem si konečně mohla odložit sedlo a tašku, ale musím dodat, že už jsem měla notně rameno otlačené (zase jednou jsem si na sebe upletla bič a pořádnej), předaly se malé dárečky a šlo se…. Do hospody, ale poznala jsem další Gabči přátele a musím říci, fajn lidi.
001 sraz v Bratislavě
V sobotu nám dala budíček malá Šárinka (hold je to akční človíček a už se těším, až s námi bude jezdit na srazy, koncerty atd.) a pak se hodina odjezdu přiblížila natolik, že jsme se loučily, já a Gáby, jak s Pavlem (Gabči manžel), tak s Týnkou (s tou již už o něco dříve), tak i s malou Šárkou.

V šalině si Gabča uvědomila, že to, v podstatě nejdůležitější nechala doma, proto se vrátila. Opět se probudil zákon schválnosti, když normálně vlaky, autobusy i běžná hromadná doprava ve městech mají alespoň deseti minutové zpoždění, ale ten vlak, kterým jsme měly jet do Bratislavy, nám zdrhnul (doslova o pár minut, neboť zpoždění neměl) a tak se volalo do Břeclavi (Gazzymu), že se opozdíme a ještě následovalo SMS-kování na Slovensko (Ewíe a Danielce), že dorazíme spolu i z Gazzym o dvě hodiny později. Všichni to pochopili (všem děkuju) a tak jsme se s Gabčou vydaly rychlíkem (fakt do tohoto označení měl ten rychlík daleko, spíše by mu měla říkat: "NEDOJEDEŠ VČAS") do Břeclavi za Gazzym a jelikož jsme měli ještě dvě hodiny čas, tak jsme si šli sednout do místní hospody, kde jsem si s Gabčou objednala smažák s hranolkama a mezitím se Gazzy snažil odloupnout nálepku Staropramen (nebo nevím, co to bylo za značku piva) z jídelního lístku (myslím, že ho viděl hospodský, proto okamžitě odnesl jídelní lístky. Naštěstí už jsme měli objednáno, jinak by nás asi vyhodil).

O hodinu a půl později…. Cesta do Bratislavy vlakem. Všude bylo obsazeno a jediné, kde bylo místo, bylo kupé pro invalidy a tak jsme tam zapluli (ono to nevypadá, ale Gabča má průkaz, díky Gabčo) a ona tam jedna jediná slečna. Uznávám, asi jsme nevypadali nejzpůsobněji, když si Gazzy otevřel pivo s plechovce a následovala Gabča s lahváčem, ale slečna to ještě jakž takž rozdýchala, ale bohužel už nerozdýchala (to opravdu nevím proč, kdyby Gabča pustila Anette a ještě k tomu na živo, tak to pochopím, ale takto….) koncert NW - End Of an Era, kde zpívá Tarja (no jo, chápu, že jsme byly ve vlaku eurosity, ale ani to nám nemohlo zabránit si vychutnat Tarju, ne?? Jsme zvědavá, co budou lidi dělat, až MY, FC Tarji Turunen pojedeme do Maďarska. Cesta vlakem je sedm a půl hodiny), budu upřímná. Všichni jsme uvažovali (jen Gabča to vyslovila nahlas), zda slečna vystoupla anebo si jen přesedla do jiného kupíčka), ale osobně si myslím, že si pouze přesedla.

Když jsme vjížděli do Bratislavy a čekali jsme na chodbě, Gazzymu upadla plechovka s pivem (Gazzy, promiň, ale fakt to sem musím dát) tak jsem to okomentovala slovy: "Drobíš," (fakt se nebudu ohýbat pro plechovku, ze které teče pivo, když mám sedlo na jednom rameni a tašku na tom druhém) a proto Gabča doplnila: "Gazzy, zvedni to."

Po vystoupení jsme se mohli přivítat nejprve s Ewíe (s mojí drahou sestřičkou) a pak následovně i s Danielkou…. Následovně jsme šli koupit jízdenky do Maďarska (já jsem byla z Gazzym přen vlakáčem - odmítala jsem se kamkoliv hnout, mimo směr hotel a Gazzy dostal "rozkaz" od Gabči, že už se, pro jistotu, nesmí NIKAM hnout). No, jízdenky se koupí později (že ano Ewíe, po pokladních, které prodávají jízdní doklady, jsme je chtěli moc brzo) a proto jsme se šli na šalinu (no né, ona jezdí i v Bratislavě, jen u nás, na jihu Čech ještě ne- do kelu) a konečně směr hotel.

Jak ráda mám místo, které je dočasně mým "domovem" (ty uvozovky tam jsou opravdu schválně, nazývat to domovem fakt nebudu, ale nic proti Slovensku), kde mohu odložit to sedlo, které sebou táhnu přes celou ČR a ještě kus po Slovensku (později zjistíte, proč jsem ho vláčela sebou) chvilka odpočinek (asi tak deset minut) a šlo se poznávat (někteří z nás si Bratislavu opravdu prohlíželi důkladně a tak si šli z blízka prohlídnout koleje od šaliny) Bratislavu, díky holkám, jak Ewíe, tak Danielce jsme si to všichni užili, ať už vědomě nebo ne (že Gazzy, ber mě s rezervou).
002 sraz v Bratislavě

003 sraz v Bratislavě

004 sraz v Bratislavě

005 sraz v Bratislavě

006 sraz v Bratislavě

007 sraz v Bratislavě

Následující fotka je pořízena před Slovenskou filharmonií, kde má Tarja natáček některé songy. U toho Gabča pronesla (když viděla v jakém je budova stavu): "V takovém BORDELU má Tarja Nahrávat!!"
009 sraz v Bratislavě

Asi nejvíce jsme se pobavili, když jsme narazili na obchod s názvem "SVĚT MARCIPÁNU" (proto následující tři fotky věmuju pouze a jedině Marcelovi).
010 sraz v Bratislavě

011 sraz v Bratislavě

012 sraz v Bratislavě
A na následující fotce holky (Ewíe a Danielka) předváděly bláznivý obsession....
013 sraz v Bratislavě

Na oběd jsme byli v mísní hospůdce a jelikož se Gazzymu zdálo, než obsluha dojde, že to trvá moc dlouho, vzal telefon a volal na číslo, kde je obvykle rezervace a dožadoval se obsluhy (mezitím přišel čísník a všichni si objednali a mě tvrdili, že salát nemaj, ale měli ho tam apsaný)....

Večer se šlo na koncert NW Revival. A jelikož se tam scházel i slovenský FC Tarji Turunen, byl to skutečně mezinárodní sraz Tt.cz a Tt. sk. Až na výjimky, kdy jedna osoba (opravdu nebudu jmenovat, ale všichni víme, o koho se jedná) Gabče polila šaty pivem a pak následovalo rozlití kofoly a vody na jiné lidi z Tt.sk. Všichni jsme se pak té osobě bránili pít pivo, aby to nebylo ještě horší, ale čas od času se nám to nedařilo, hlavně díky tvrdohlavosti dotyčné osoby a měkkosti obsluhy.
014 sraz v Bratislavě

Hlavní je, že koncert NW Revival jsme si užili všichni (já, Gabča, Gazzy, Ewíe, Danielka a všichni z Tt.sk). Samozřejmě, že jsem pořídila fotky, které jsou jak v galerii, tak i na rajčeti, ale i čtyři "nezákonné" nahrávky.
015 koncert Nightwish Revival

016 koncert Nightwish Revival

018 koncert Nightwish Revival

Jednalo se o písničky:
The Phantom Of the Opera

Sacrament Of Wildernes

Wishmaster

a Nemo.
019 koncert Nightwish Revival

020 koncert Nightwish Revival

021 koncert Nightwish Revival

023 koncert Nightwish Revival

024 sraz v Bratislavě
Následovala cesta do hotelu (za pomocí Tarji se nám to dařilo, jen kazila koncert, kterému momentálně vládl český a slovenský FC Tarji Turunen. Tarja ho měla jen doprovázet, ne jít mimo rytmus. Prostě srandy kopec a celá Bratislava na nás nezapomene. Jednak pro to, že Gazzy vytuhnul na koncertu a my ho dvě hodiny hledali, nakonec ho našla Gabča opřeného, spíše zalomeného, přes zábradlí v říši snů - opilecké říši snů).
025 sraz v Bratislavě
Druhý den jsme se pomalu loučili s Bratislavou, ale ještě všem zážitkům nenastal konec. Postarala se o něj jedna holčina, které jsem měla předat sedlo a převzít od ní jiné. Nebudu tu jmenovat tu osobu, ale dorazila mě, nejprve tím, když jí Ewíe volala o půl dvanácté, že kde je a ona řekla, že má ještě hodinu čas (myslím, že Gazzy na tom byl, i s těmi všemi vypitými pivy líp. Jen dodávám, že v hotelu opět nechal vylívat pivo na koberec, takž zase co?? Drobil). Holčina si asi zapomněla přeřídit hodiny, (už není zimní čas, ale letní, že??) a po přílezu v podstatě s více jak hodinovým zpožděním mě opravdu dorazila hláškou: "To si táhla celou dobu v ruce??" (musím podotknout, že Gabča poznamenala, že jsem jí na to měla odpovědět, že to sedlo za mnou celou cestu skákalo).

No, jako musím říci, že i já jí měla dost a vysílala jsem prosebné pohledy na lidi se srazu (Gabči, Ewíe, Danči a Gazzyho) a Gabča to rozbila tím, když řekla: "A nechceš podat ten šroubovák??" (jako přiznávám, chtěla jsem tu holku zabít, a že jsem si zapomněla hřeben a místo toho v tašce objevila dva šroubováky, není moje vina, fakt ne).

Cesta zpět proběhla docela v pořádku, takže výlet, srazík a koncert se víc než podařil a musím všem poděkovat, že byla tak výborná atmosféra a snad se zase se všemi sejdu v Praze 14. května tohoto roku….
Kristýnka

luxusní firemní trička....

18. března 2010 v 22:19 | tymon |  ostatní
Tak jako, že maily moc nemám ráda (tedy pokud to není hezký nebo zajímavý anebo vtipný) tak je ani nepřeposílám, ale tohle mi opravdu nedalo a i když opravdu nejsem rasista, tohle sedí (tento mail splňuje podmínku, že je velice vtipný) posuďte sami….
luxusní firemní trička

koník (černá ohlávka)

15. března 2010 v 21:01 | tymon (Kristýnka)