Červenec 2009

Tarja Turunen - Benátská noc (24. 7. 2009, ČR)

26. července 2009 v 21:03 | tymon (Kristýnka) |  koncerty - recenze
Áááá, vrána přiletěla. Tak zápisky z festivalu s názvem Benátská noc sem už mohu dát (nebudu zmiňovat, že vrána je chudinka, která málem vyplivla plíce, jak urputně mlátila křídly, aby se udržela za vlakem, kde seděla tyranka. Tyranka je blbá, měla naučit vrány se přemisťovat, aby se nemusely vláčet za hnusnou a zlou tyrankou a vlakem, ve kterém sedí)….

Takže k samotnému festivalu a cestě tam i zpět….
Cesta tam (myslím do Prahy) byla zajímavá (jako vždy.... Prostě klasika). Tyranka jela vlakem, skoro nikdy ničím jiným nejezdí (kupodivu a dle informací se, už beztak vyplivlé vrány, se v Táboře nepřikýblovaly k tyrance do kupé staré důchodkyně, kecající jenom o svých problémech. Čily o vnoučatech, o nemocích, ale také o tom němci, který má za vinu to, že všechno zapomenete. Myslím, že dvounožci mu říkají Alzheimer). V Praze (no nevím, zda je to město v srdci Evropa) vyzvedla malou a nevinnou (jako démon sám) ARWEN a následovala cesta na Malou Skálu. Cesta tam??

Děsná. Tyranka už začala ječet na nádraží v Praze, že zmlátí pracovníky informací (pracovníci zapomněli napsat, ze kterého to jede nástupiště…. No dobrá dodali to s velikým zpožděním). No co, tyranka tam pěnila a věřím tomu, že nebyla sama. Vrána něco povídala - to už tam byla nová vrána, plná energie - že tam na festival čekali i jiný příznivci čekající na festival. Ve vlaku už byli první podnapilí (ti asi žili naložení v lihu od Vizovic) a tyranka (jak ji znám) je plánovala zmlátit. No co, nemám zprávy o tom, že by se něco takového konalo….
Malá Skála?? Bezva, tyranka a malá a nevinná (jako démon sám) ARWEN stavěly stan. Jak to dopadlo??Dopadlo to tak, že tyranka četla návod (dole) a malá a nevinná (jako démon sám) ARWEN (nahoře) stavěla (no co, někdo chytrého dělat musel)….

Následovně se pak sešly Arianne (podotýkám, ještě ji neviděly) a chystaly se na autogramiádu. A všechny tři měly co?? Smolíčka, proč?? Protože bodyguardi jim to zavřeli před nosem. Ha, Tarja
zdrhla, asi se jich bála (chudinka)…. Tak všechny byly nas*raný jak něco, ale co, zase tyranka pak potkala Tilli (děkuje osudu, že jí taky potkala. Stejně jako Arianne) a pak se oddělila od holek a chytla se Tilli (tímto se omlouvám Tilli za tyranku, že se jí lepila na paty a pronásledovala jí všude, kam se jenom hnula. Navíc se pak ještě seznámila s Evčou, dalším super človíčem).
Takže všichni čekali na naší metalovou bohyni a ledovou královnu a mezitím se střídali všechny možné kapely (například Divokej Bill, u kterého Evka (na fotce nahoře, úplně v pravo. Uprostřed je Tilli) už skandovala "TARJA, TARJA" a ukazovala obraz Tarji…. Divokej Bill poslechnul, odklidil pole a nastoupila metalová bohyně TARJA TURUNEN….
Co se dalo čekat?? Skandování a ječení, aby se Tarja přivítala…. A pak to rozjela…. Koncert?? Super (a že se tam nemohlo fotit?? Nevadí, tyranka sebou táhla minoltu a tak zákaz focení nebrala vážně. Navíc se Evka a tyranka střídala o foťák. Takže u poloviny fotek je autor Evka a u poloviny je autor tyranka)….
Takže zážitky?? Bezva a super…. Tyranka spokojená a šťastná a nejen ona, ale dalších několik tisíc lidí, kteří se tam vydali (že by hlavně kvůli Tarje?? Asi jo).


Takže fotky budou jak v galerii, tak i na rajčeti:
Vaše Gamarka

dopis pro stát

8. července 2009 v 22:10 | tymon |  ostatní
Sic je autor neznámí, ale má pravdu.... Posuďte sami....

Vaše Gamarka

Vážený státe, pane Topolánku a Kalousku,
rád bych věděl, kam mám zajít, abych se mohl úplně odhlásit ze státního penzijního systému.
Mám na mysli podepsání nějakého prohlášení (reversu), že až budu starý, nebudu od státu požadovat žádný důchod a na oplátku teď nebudu na tento systém muset platit.
Rozhodl jsem se totiž, že bude jistější, když si sám budu spořit ve fondech, založím si akciové portfolio a koupím si na hypotéku nějakou nemovitost, kterou pak v důchodu buď prodám, nebo pronajmu.

Mám totiž obavu, že jinak teď budu platit vysoké daně a až mi bude 65, stát řekne: "Sorry, nejsou peníze na důchody - můžou za to předchozí vlády, to my ne. Jo a vy jste si vedle toho spořil do státem podporovaných penzijních fondů? Sorry, ale inflace produkovaná minulým vedením ČNB tyto úspory znehodnotila, nehledě k tomu, že vám ty úspory zdaníme sedmdesáti procenty, aby bylo na důchody pro ty, kteří si nespořili. Jak by k tomu ti chudáci přišli, že..." dožiji!

Zároveň bych chtěl úplně přestat platit sociální pojištění, protože si myslím, že v mém oboru je riziko nezaměstnanosti relativně malé.
Platit si toto pojištění má smysl přeci pouze pro ty, kteří mají reálný důvod se nezaměstnanosti obávat, ne? Kdyby mi patřila Petřínská rozhledna, asi bych si ji také nepojišťoval proti povodni...
A nebo bych se možná i proti nezaměstnanosti pojistil, ale rád bych si sjednal individuální podmínky v nějaké komerční pojišťovně, protože mám pocit, že rozumnější (pro obě strany) je odvíjet výši pojistného od míry rizika a ne od výše příjmů.

Také bych se rád zdravotně pojistil u nějaké komerční pojišťovny, opět podle míry mé zdravotní rizikovosti (sportuji, nekouřím, nepiji, nedýchám uhelný prach v dole, nebrousím sklo, nepracuji s trhavinami) a ne podle výše mého příjmu.

Také bych někde rád podepsal papír, že na smrt mé matky přísahám, že v
životě nepoužiji služeb Českých drah, aby mi mohla být refundována část daní, která do ČD teče.

Také si myslím, že už stát za mé základní a střední vzdělání dostal ode mne daní dost. Zas tak dobré ty školy nebyly! Vysokou školu svých dětí platím sám, takže na školství bych již platit rád přestal.
Nepřijde mi zrovna moc rozumné ani spravedlivé platit školu dětem sám a ještě ji platit někomu jinému, jenom proto, že se u nás stát neobtěžoval zřídit studijní obor, který zrovna moje děti potřebují studovat.
Na druhou stranu stát umožnil obrovské skupině lidí vystudovat střední i vysoké školy a absolventi těchto škol ve vystudovaném oboru vůbec nenastoupili. Často zastávají pozice ve funkcích, kdy je jejich vzdělání nadhodnocené anebo zcela mimo obor.

Také by mne zajímalo, jak se vyreklamovat z pravomoci Ministerstva pro místní rozvoj. Přijde mi totiž poněkud nespravedlivé, že sousední státní činžák, kde žijí vyvolení v údajně "sociálních bytech", za poloviční náklady, než jaké platíme my přes ulici v družstevním domě, je nákladně rekonstruován také z
mých daní.
Když si budeme chtít opravit náš družstevní dům, budeme si to muset zaplatit ze svého, ale ty daně, které platíme i na rekonstrukci sousedního státního domu, nám už nikdo nevrátí.
Přitom v tom státním domě zcela jistě nebydlí sociálně potřební občané, nejhorší auto, co před ním parkuje je Octavia.

Také bych se chtěl zeptat, kde se na naší radnici odhlásit od služeb městské policie. Ona totiž naši čtvrť navštíví jen občas a to výhradně z důvodu montáže botiček na auta, která opět díky městskému rozhodnutí nemají kde jinde parkovat.

Bohužel již tato městská policie nijak nebrání pravidelnému vykrádáni aut či sklepů, vandalismu a rušení nočního klidu.
Když jsem na toto městské policisty upozornil, doporučili mi, abychom si zřídili "domobranu" po vzoru některých sídlišť v jiných městech, nebo abychom si najali hlídače(ta drzost!).

To druhé bych velice rád udělal - spočetl jsem si, že kdyby se náš blok pěti domů složil na nočního hlídače, vyšlo by to na cca 200,-Kč na jednu domácnost.
Věřím, že do té doby by krádeže ustaly. Jen nevím, jak odhlásit a neplatit služby městské policie, kterou bychom pak nepotřebovali.

Zároveň již dlouho zjišťuji, kde je možné se odhlásit od služeb Policie ČR, která se mi již delší dobu jeví jako zcela zbytečná.
Podle informací z internetu, tisku a všech televizí usuzuji, že 30% všech vyšetřovaných případů souvisí s případy, které zavinili a nebo spoluspáchali přímo policisté, dalších 30% zavinili naši politici, rodinní příslušníci politiků a přátelé našich politiků (zde policisté nic nevyšetřují a pokud náhodou i vyšetří, tak ve finále odloží) a dalších 40% trestních činů spáchali recidivisté a barevné menšiny.

Pokud z této skupiny je náhodou něco vyšetřeno, u soudu jsou recidivisté potrestáni jen minimálními tresty (nelze je zavřít, protože věznice již nyní jsou přeplněné) a Rómové jsou většinou propuštěni bez trestu.

Proto bych se chtěl zeptat, vzhledem k tomu, že prý žijeme ve svobodném státě, na jaký úřad mám zajít, abych si mohl zaškrtat, které služby od státu chci a které ne. Je přeci nesmysl platit něco, co nepoptávám, ne?

Myslím, že bych s chutí odhlásil i služby Statistického úřadu, Výzkumného ústavu pedagogického, Školských úřadů, Ústavu státu a práva, Úřadu pro státní informační systém, Energetického regulačního úřadu, Telekomunikačního úřadu, Národního bezpečnostního úřadu, Grantové agentury, Úřadu pro ochranu osobních údajů, 73 Úřadů pro zastupování státu ve věcech majetkových a několika desítek dalších.

Také by bylo dobré, kdyby bylo možné nějak určit cenu jednotlivých služeb, které nám stát poskytuje.
Když si totiž jdu koupit housku za 5,-Kč, jasně tím demonstruji, že ta houska pro mne má větší cenu, než mých 5,-Kč, resp. Že houska je pro mne to nejlepší, co si za těch 5,-Kč mohu koupit. Také koupí té konkrétní housky demonstruji, že právě tato houska od tohoto konkrétního pekaře je to, co preferuji. Každý den tak vlastně svými peněženkami hlasujeme, co je pro nás důležitější a vhodnější.

Se státními službami to tak není. Neznáme jejich cenu. Nevíme, zdali by je konkurence nenabídla levněji a kvalitněji.
A hlavně nemáme možnost se rozhodnout, zda-li o ty služby za daných podmínek stojíme.

Povinnosti platit na státní školství nás to nezbaví. Obdobně musím platit za možnost příjmu ČTV a ČRo, i když je vůbec nesleduji, ze svých daní přispívám na Telekomunikační úřad, který podporuje navyšování cen Telefonicou O2, nebo si platím např. Energetický regulační úřad, který odsouhlasil další zdražování elektrického proudu, tak že ČEZ má zcela astronomické zisky, tak že raději nakupuje elektrárny v Rumunsku či Bulharsku, tak aby nemusel zlevnit elektrický proud v Česku.

A tak je to se všemi státními službami - buď si jejich poskytování stát monopolizuje úplně, takže vůbec nemáme volbu, nebo na výběr máme, ale přesto pak musíme platit i tu státní službu, kterou jsme ale nahradili placenou službou od konkurence.

Například nechápu, proč v každém bývalém okresním městě musí být OSSZ, VZP a další zdravotní pojišťovny se svým aparátem pro výběr a kontrolu pojistného, když se výpočet pro odvod pojistného provádí u zaměstnavatele ze stejného mzdového základu. Vybrané peníze jsou z
příjmových účtů (OSSZ a ZP) stejně převedeny do jednoho měšce, ze kterého se provádějí následné výplaty do sociálních a zdravotních položek.

Dále bych chtěl být seznámen s cikánem, kterého živím ze svých daní a dalších plateb.
Zcela zločinecký se mi zdá systém, kdy si musíme vydržovat armádu půl milionu nepracujících cikánů, cikánek a jejich dětí, když naopak v ČR musíme zaměstnávat legálně, pololegálně a na černo,více než 400 tisíc cizinců.
Vydržování cikánů nás stojí při velice zjednodušeném výpočtu minimálně 20 miliard ročně.

Bylo by dobré, kdyby antimonopolní úřad přinutil stát vzdát se svých monopolů na sociální pojištění, na emisi peněz, na rozhodování sporů, na zajišťování pořádku, atd...).

Také by ten antimonopolní úřad měl postihnout sám sebe za monopolizaci práva na rozhodování antimonopolních kauz. Problém asi bude v tom, že instituce, které by nás měly i před státem chránit (od Antimonopolního úřadu až po Ústavní soud) jsou vlastně jeho součástí.
A tak bych byl rád, kdybyste mi poradili, jak mám zajistit svoji svobodu, jak přestat být nevolníkem, jak platit pouze za to, co poptávám, jak sám rozhodovat o svém životě a majetku.

Děkuji, s úctou Váš Občan + dalších 2 256 861 souhlasících.

Dopis státu.... připočítej se (přepiš číslo) a pošli dál (chceš-li).