Březen 2009

016 Creek Mary´s Blood (překlad)

31. března 2009 v 21:45 | tymon |  END OF AN ERA (DVD)
Brzy už tu nebudu
uslyšíš můj příběh
skrze mojí krev
skrze můj lid
a křik orla
medvěd uvnitř se nikdy neuloží k spánku.

Putujeme po cestě obzoru
následujeme stezku slz
bílý muž přišel
spatřil tu požehnanou zemi
my jsme pečovali, vy jste vzali
bojovali jste, my jsme prohráli
ne válku, ale nespravedlivý boj
scenérie je krásně obarvená krví.

Putujeme po cestě obzoru
následujeme stezku slz
dříve jsme byli tady
kde jsme žili, od té doby co začal svět
od té doby, co nám sám čas dal tuto zemi.

Naše duše se znovu spojí s divočinou
náš domov v míru a válce a smrti.

Putujeme po cestě obzoru
následujeme stezku slz
dříve jsme byli tady
kde jsme žili, od té doby co začal svět
od té doby, co nám sám čas dal tuto zemi.

Putujeme po cestě obzoru
následujeme stezku slz
dříve jsme byli tady
kde jsme žili, od té doby co začal svět
od té doby, co nám sám čas dal tuto zemi.

016 Creek Mary´s Blood

31. března 2009 v 21:44 | tymon |  END OF AN ERA (DVD)
Soon I will be here no more
you´ll hear my tale
through my blood
through my people
and the eagle´s cry
the bear within will never lay to rest.

Wandering on Horizon Road
following the trail of tears.

White man came
saw the blessed land
we cared, you took
You fought, we lost
not the war but an unfair fight
sceneries painted beautiful in blood.

Wandering on Horizon Road
following the trail of tears
once we were here
where we have lived since the world began
since time it self gave us this land.

Our souls will join again the wild
our home in peace ´n war ´n death.

Wandering on Horizon Road
following the trail of tears
once we were here
where we have lived since the world began
since time it self gave us this land.

Wandering on Horizon Road
following the trail of tears
once we were here
where we have lived since the world began
since time it self gave us this land.

015 Stone People

31. března 2009 v 21:40 | tymon |  END OF AN ERA (DVD)
Tahle skladba je instumentálka, proto zde nebude žádný text ani překlad....

z návštěvy Severních Čech - lesopark Friedrich

30. března 2009 v 21:54 | tymon |  moje akce
Tak jako začnu fotkami, který tyranka pořídila na své nucené návštěvě (přesněji v neděli). Sice je sem měla dát včera, ale jak už to bývá, je líná a naprosto k ničemu, tudíž, opravuji její chybu a dávám je sem dneska, snad se na MĚ (hodného chudáčka koníčka) nebudete zlobit, ale pokud si na někom budete chtít zchladit žáhu vezměte si do huby tyranku - i když to vám při vašem zdravý nedoporučuju.
Tohle je fotka z lesoparku (bývalý důl) Friedrich - bude jich víc....
.... na těchto fotkách je vyfocen pesák a pes (alias fretka - jak mu říká tyranka) jejího dědy....
.... toho nevím-čeho si nevšímejte chtěla jsem jenom podotknout, že v Severních Čechách je ještě ta bílá břečka....
.... a zase lesopark (důl) Friedrich....
LESOPARK FRIEDRICH
V roce 1876 vyhloubila Důlní společnost Saxonie v západní části Chabařovic hlubinný důl Friedrich II. s hloubkou těžní jámy 43,7 m. Důl byl napojen nadzemní lanovkou na Spolek pro chemickou a hutní výrobu v Ústí nad Labem, který zásoboval uhlím. Provoz dolu byl ukončen v roce 1925. Vytěžené prostory se postupně zavalily nadložními vrstvami a na povrchu vznikla vodní retence, která lákala k hrátkám převážně školní mládež.

Z iniciativy Mgr. Josefa Kusebaucha a Romana Kepiče vzniklo v roce 1998 občanské sdružení Sportovní rybolov Chabařovice s cílem upravit okolí bývalého dolu v lesopark. K tomuto účelu získalo sdružení finanční prostředky od nadací. Ve spolupráci s místními podnikatelskými subjekty, ale především za přispění široké aktivity spolků a dětí Základní školy, bylo v letech 2000 až 2002 přizpůsobeno okolí rybníka pro odpočinek a k pořádání společenských a sportovních akcí. Technické dovybavení parku provedla firma Ing. Sochocký - Sochocká. Svůj díl práce zde vykonali i zaměstnanci veřejně prospěšných prací a místní hasiči.

Součástí lesoparku je i vzpomínka na zaniklý důl. V torzu budovy, kde stával pohon těžní věže je umístěn důlní vozík a v betonovém bloku jsou trvale zakotveny nalezené předměty připomínající původní poslání uvedeného místa.

Marcelo (Macek) není jenom podržtašku, ale taky....

21. března 2009 v 23:21 | tymon |  Tarja Turunen a její parta
Ptáte se k čemu je ještě dobrý Marcelo, když to není jenom podržtaška??
Odpovím Vám, je to i PODRŽKYTKA!! A nejen to, ale Tarja si ho dobře vycepovala. Tarjo, správně.
Vaše Gamarka

Aloe vera (ALOE)

18. března 2009 v 15:53 | tymon |  přírodní léčba koní
  • na ošetření ran a jizev
  • při ekzémech a popáleninách
  • na ošetření hřívy a ohonu
Původ:
Domovem aloe je pravděpodobně oblast kolem Středozemního moře, ale dobře jí znají Číňané. Ve starých egyptských rukopisech najdeme zmínky o této léčivé rostlině již před 3500 roky. Mléčné šťávy aloe vera rády používaly při péči o své tělo už Nefertiti a Kleopatra. Vojenští ranhojiči používali listů aloe k ochraně před vyrážkami na dlouhých pochodech a k léčení ran utržených v bojích. Misionáři v Jižní Amrice, Mexiku a Africe znali léčivé účinky aloe a ošetřovali jí lidi ve svých nemocnicích. Na konci 2. světové války pomohla mnoha Japoncům léčit popáleniny způsobené atomovými výbuchy. Pomocí aloe se rány hojí velmi rychle a bez jizev.

Léčivé účinky:
Aloe se používá především zevně. Zhuštěná šťáva z listů se zpracovává na gel, olej a masti. Četné součásti jako vitaminy, zejména skupiny B, slizy, hořčiny, minerály a aminokyseliny ve značné míře posilují imunitní systém těla a regenerují kůži. Zejména při popáleninách a poškození způsobeným zářením je aloe důležité přírodní léčivo. Vnitřně se nepracovaná šťáva rostliny nesmí podávat, protože působí silně projímavě. Ze šťávy, kapek a jiných přípravků se odstraňuje látka s projímavým účinkem.

Aloe pro koně:
Ve veterinářství a zejména u koní se osvědčila vnější aplikace aloe. Šťáva vede k ústup otoků, zmírňuje bolest, působí léčivě a stahuje. Při ošetření ran a jizev lze dosáhnout udivujících úspěchů. Aloe pomáhá při ekzémech, popáleninách a při úžehu, který se vyskytuje i u koní. Hodí se i k vymývání čerstvých ran a při slepené, neopečovávané srsti.

Použití:
Nejrychlejší a nejjednodušší způsob aplikace je čerstvá šťáva z ustřiženého listu aloe. V chladničce zle listy udržovat čerstvé po několik dní. Účinná látka však existuje i jako prášek, gel, mast a pleťová voda. Některé vodičky na omývání obsahují aloe.

Vnější použití:
Malé rány vyplachuji vodičkou obsahující aloe, občas s ní důkladně vyčistím kopyta, myji s ní v létě všechny koně a ošetřuji ohon a hřívu. Aloe používáme zejména k ošetřování koní ve volném výběhu a ve směsy s ovocným octem je vynikajícím prostředkem proti jakémukoliv svědění.

Allium sativum (ČESNEK)

18. března 2009 v 14:57 | tymon |  přírodní léčba koní
  • ke zlepšení celkového zdravotního stavu
  • chrání před hmyzem a silným napadením červy
  • upravuje střeva po užití antibiotik
Původ:
Česnek pověšení na dveřích a v okně zahání upíry, čarodějnice a démony. I když tomu už nevěříme, neměl by česnek chybět v žádné koňské stáji. Náleží k nejstarším léčivým rostlinám a je zjištěno, že existoval již před 5000 lety. Římané, Řekové i staří Germáni používali česnek jako koření i léčivo. Národy, které konzumují mnoho česneku, jsou zdravější a déle žijí. Česnek přichází z orientu a dnes se pěstuje v Evropě, Asii a Africe.

Léčivé účinky:
V česneku bylo nalezeno mnoho účinných látek. Patří k nim aminokyseliny, enzymy, allicin a látky podobné hormonům.
Zvláště baktericidní účinek činí z česneku užitečné léčivo. Česnek rozšiřuje cévy a zlepšuje tekutost krve. Ničí choroboplodné zárodky, bakterie a plísně ve střevu a zabraňuje tak kvašení. Kromě toho tiší křečové bolesti. Říká se, že česnek brzdí růst nádorů a vyplavuje z těla jedy. Zevně se dá použít na dezinfekci menších ran, potírání plísní a zmírnění následků bodnutí hmyzem.

Česnek pro koně:
I vyložení odpůrci bylin již podávali svým koním česnek. Je dnes součástí mnoha krmných směsí, bylinných čajů nebo přírodních přípravků k odpuzení hmyzu. Česnek by se měl podávat po delší dobu, aby svůj účinek mohl plně uplatnit, neboť jeho zápach, který nám lidem není příliš příjemný, nemají v oblibě ani mouchy a komáři. A právě pro to prospívá koním. Pach síry, který vydává kůže i huba, totiž zapudí i dotěrné sužovatele.
Navíc česnek chrání před nemocemi dýchacích cest, upravuje střevní mikroflóru a chrání před hmyzem a přílišným začervením. Po podávání antibiotik napomáhá při návratu střev a všech ostatních orgánů do normálního stavu.
Česneková kúra způsobí zřetelné zlepšení celkového zdravotního stavu koní. Stoupá jejich aktivita a koncentrace. Nervozita, úzkost a citlivost se snižuje.

Vnitřní použití:
Nejlepší účinek má čerství stroužek. Nasekáme ho nadrobno a vmícháme do krmiv. Neobvyklou chuť pomůže překrýt trocha ovocného octa nebo čaje. Lze krmit i hotový prášek nebo bylinnou směs s česnekem. Důležité je podávat česnek po delší dobu a zvýšit dávku, bude-li to nutné.

Vnější použití:
Zevně lze česnek jako šťávu nebo čerstvě rozkrojený stroužek nanášet na místa napadená plísní, malé rány a místa pobodaná hmyzem. Česnek se osvědčil i jako prostředek proti klíšťatům a vším.

Happy birthday to you....

16. března 2009 v 21:03 | tymon |  ostatní
Tak a je to tady....

Tolik očekávané den a hlavně TOLIK OČEKÁVANÉ NAROZENINY se dostavily. Ina, dnes, oslavuje svoje SEDMNÁCTÉ narozeniny a proto jí všichni přejeme (já, tyranka malá a nevinná - jako démon sám - ARWEN): hodně štěstíčka, ještě více zdravíčka a hlavně plno přátel skutečných přátel, plno slávy a nádherného zpěvu a také ať všechna skromná (i ta neskromná) přání se splní….

Zde je Iny zpěv. Jsem ráda a nejen já, že to skutečný přítel, který má v sobě více talentu, než si myslí. Ino, díky za to, že jsi.... Pro Tebe vzniklo tohle video (za které patří velké díky dalšímu skutečnýmu příteli - Zuzce).


A toto je naše OSLAVENKYNĚ INA....
A nakonec (snad se nebude malá a nevinná - jako démon sám - ARWEN), zlobit a zde je od této osoby (dalšího skutečného přítele) básnička a její dárek pro Inu:

Sedím v lese, slavíka slyším
Víš ty vlastně na co se těším?
Až přijdu domů, dárek ti dám
Tvé zlato v hrdle už neschovám
To zlato vzácnější než všechno ostatní
Zlato jež svět krásou zabarví

Vaše Gamarka

Allium cepa (CIBULE)

15. března 2009 v 16:55 | tymon |  přírodní léčba koní
  • pomáhá při bodnutí hmyzem
  • působí příznivě při kašli a bronchitidě
  • v homeopatické formě pomáhá proti alergiím
Původ:
Cibuli lidé milovali již před 5000 lety. Stejně jako dnes byla lékem, kořením a potravou. Pěstovala se ve středověkých klášterních zahradách a její léčivá moc se využívala při kašli, revmatismu a srdečních chorobách. Cibule existuje v nejrůznějších formách a barvách, které se však liší hlavně aromatem a chutí. V posledních létech se cibule ujala i věda a potvrdila její léčivé vlastnosti.

Léčivé účinky:
Cibule se velmi podobá česneku, ale její vůně je poněkud snesitelnější a také tak dlouho nevydrží. Cibule obsahuje mnoho minerálních látek a stopových prvků, množství vitamínu C, vitamíny B a kromě toho flavonoidy. Cibule podněcuje chuť a podporuje trávení Při kašli a bronchitidě pomáhá její schopnost rozpouštět hlen a její protizánětlivé působení. Při pravidelném užívání zlepšuje hodnoty krevního tuku a snižuje krevní tlak. Má lehce odvodňující účinek a poněkud snižuje hladinu krevního cukru. Preventivně bychom měli jíst proti infarktu a jiným cévním onemocněním.

Cibule pro koně:
Cibule je ve stáji vždy užitečná. Když se rozřízne, odpuzuje její vůně mouchy a komáry. Utrpí-li koně bodnutí, nakapejte na postižené místo ihned šťávu z cibule, to zabrání otokům a svědění (doporučuje se i jezdům). Při kašli a bronchitidě pomáhá sirup z cibule, který si připravíte sami. Je to starý recept pro lidi i zvířata. Již moje babička mne trápila cibulí s medem. Denní malá dávka cibule zabrání projevům stáří a mikroflóru. Cibulové zábaly pomáhají při bolestech a zánětech.
V homeopatii je Allium cepa osvědčený prostředek při rýmě a slzících očích, taktéž při alergiích.

Použití:
Čerstvá cibule je cenná, protože obsahuje všechny vitamíny, ale pomáhat může i sušená cibule.

Vnitřní použití:
Cibulový sirup proti kašli můžeme snadno připravit sami. Rozkrájíme cibuli nadrobno (nejlépe kolečka), smícháme s medem a necháme stát 24 hodin. Občas zamícháme. Tuto směs přes den po lžících může mi zkrmit i s cibulí. Jestliže koně v žádném případě nechtějí cibuli, může se omáčka procedit.

Vnější použití:
Proti bodnutí a na odhánění hmyzu bychom měli rozkrojit cibuli a vzít z ní šťávu, nebo přiložit nakrojenou stranou přímo na bodnutí.

010 Kuolema Tekee Taiteilian (překlad)

15. března 2009 v 15:10 | tymon |  album ONCE
Pouze jedenkrát směl jsem zřít svůj sen
necítil svou malost pod hvězdami
kdysi jsem dostal mříže do své kolébky
jako vězeň odtamtud píšu dopis.

Pane můj, pro tebe, nech mě stát se tím, kým si mé dítě myslí, že jsem.

V tobě je krása světa,
jejíž smrt ze mě učinila umělce.

Pane můj, pro tebe, nech mě stát se tím, kým si mé dítě myslí, že jsem.

Pane můj, pro tebe, nech mě stát se tím, kým si mé dítě myslí, že jsem.

Zde stvořil jsem své vlastní nebe
nech mě odejít.
Zde stvořil jsem své vlastní nebe
nech mě odejít.