Algae (ŘASY)

15. února 2009 v 11:51 | tymon |  přírodní léčba koní
  • odstraňují jedovaté látky
  • zvyšují výkonnost a vytrvalost
  • proti letní vyrážce
  • při zánětech v hubě
Původ:
Řasy osidlují zemi již od pradávna. Řadí se k rostlinám, přestože nemají květy, listy ani kořeny. Dělíme je na dvě velké skupiny, řasy mořské a sladkovodní. Všem druhům řas je společné, že dovedou přečkat nepříznivé podmínky a jsou důležité pro podnebí naší planety. Na zemi žije více než 20 000 druhů řas. V Číně a v Japonsku patří řasy již po řadu století k nejdůležitějším doplňkům stravy. Zatímco mořských řas si ceníme pro jejich vysoký obsah jodu, při některých chorobách štítné žlázy dáváme přednost řasám sladkovodním. Sladkovodní řasy, jako například Chlorella, se obzvláště hodí k pěstování a jsou dnes vyhledávány po celém světe.

Léčivé účinky:
Chtěly bych tu představit tu z nejznámější a nejlépe probádaných řas, Chlorellu. Chorella je živý organizmus nejbohatší na chlorofyl a má velmi silný účinek na krev a tělo. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, dvanáct vitamínů, mezi nimi všechny vitamíny B komplexu, biotin, jakož i důležité minerální látky a stopové prvky. Chemická struktura chlorofylu je téměř identická se strukturou hemoglobinu v krvi. Chlorella působí na obohacení krve kyslíkem. Četné vědecké výzkumy dokazují kladný účinek na trávicí soustavu, vliv na hladinu cholesterolu a posílení imunity. Je důležité též zdůraznit, že váže škodliviny z životního prostředí, což pomáhá při alergiích, revmatizmu, neurodermatitidě a mnoha jiných potížích. Chlorella posiluje zrak a pomáhá předcházet rakovině.

Řasy pro koně:
Krmení koní řasami není novinkou. Zejména u koní trpících ekzémy se řasy přidávají ke krmivu z bylin a minerálních látek. Naše pastviny již dlouho nejsou bylinnými loukami. Proto jsou vitamíny a životně důležité látky obsažené v řasách vynikajících obohacením potravy koní. Řasy pomáhají téměř při všech potížích, které váš kůň může mít. Silný detoxikační účinek má kladný vliv na všechny orgány. Váš kůň bude výkonnější a mnohem vytrvalejší Podávání řas má také kladný účinek na chronické záněty šlach, vazů, kloubů nebo
dýchacích cest.
Výtažky z řas podporují regeneraci povrchu buněk a pomáhají tak odeznění zánětů.

Použití:
Mnoho léčivých bylin můžeme pěstovat na zahradě, avšak řasy z jezírka se zlatými rybkami se ke krmení koní moc nehodí. V tomto případě musíme spoléhat na průmysl. Řada krmných směsí pro koně obsahuje řasy.

Dávkování:
Chlorellu můžeme koupit jako prášek nebo jako tabletky. Dají se dobře dávkovat a mohou se podávat s jablkem, mrkví nebo jinými pamlsky. Práškem lze prostě posypat krmení.

Vnitřní použití:
Řasy důkladně odstraňují jedovaté látky z těla, především ze střev, proto se může na začátku jejich užívání dostavit nadýmání. Doporučuji proto začít s nízkou dávkou a pomalu ji zvyšovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama