Prosinec 2008

Mazánek, aneb profil ideálního koně na rekreační ježdění

19. prosince 2008 v 22:59 | tyranka |  něco pro zlepšení nálady: o koních
Tak tohle opět někde tyranka našla. Nebudu se ptát raději ani kde, protože bych musela autora tohoto příspěvku kopnout a nejlépe do hlavy, aby se TOMU dotyčnému rozvítilo a skutečně zjistil, že bod číslo 10 je skutečně ze života (tedy ono to je celé ze života chudáčka koníčka, ale to dvounožci NIKDY, ale opravdu NIKDY nepochopí), kde chudáček koníček všude vidí bubáky kdežto obyčejní dvounožci ne.
Vaše Gamarka
001) Mazánek se sice řadí do čeledi koňovitých, ale nejlépe ho vystihuje druhový název Výr obecný nebo též Motýl Emanuel.

002) Ač dle krmivářských tabulek denně sežere pouze záchovnou dávku sena pro nepracující koně a symbolické množství jádra, vypadá Mazánek i při frekvenci ježdění 4x týdně, že z něj co nevidět vypadnou nejméně čtyřčata.

003) Mazánek je ochoten nechat se hladit pouze tehdy, máte-li kapsy nadité laskominami. V opačném případě se tváří, jako byste byli prašiví, a nechce s vámi mít nic společného. Výjimkou jsou letní měsíce, kdy sloužíte jako protihmyzí drbátko.

004) Pokud Mazánka čistíte na úvazišti, chovejte se velice obezřetně a nedělejte žádné prudké pohyby, například upadnuvší kartáč totiž způsobí, že se Mazánek panicky urve (pro tyto případy je Mazánek vybaven bezpečnostní ohlávkou s vyvlékací přezkou, aby nedocházelo ke škodám na vybavení a na Mazánkovi). Bouchání dveřmi od kůlny je přísně zakázáno!

005) Když se dětem návštěvy snažíte vštípit zásady bezpečnosti práce u koní (jakože nepodlézejte koníčkovi pod břichem, mohl by se polekat), stojí Mazánek jako ta nejposlednější mula a působí dojmem, že každým okamžikem chcípne. Jen co návštěva s dětmi odejde, Mazánek s očima navrch hlavy vám málem vyrazí zuby, protože sousedka z vedlejšího domu vyklepala z okna prachovku.

006) Při vypouštění Mazánka na pastvinu musíte být patřičně rychlí, Mazánek totiž vyráží tryskem vpřed, ještě než mu stačíte sundat ohlávku.

007) Ať už je váš názor na žraní pod jezdcem jakýkoli, smiřte se s tím, že pokud si chce Mazánek ukousnout trs trávy, tak si ho prostě ukousne, i kdybyste se stavěli na hlavu.

008) Mazánek, který se celou vyjížďku táhne jako smrad, se rozhodne, že se konečně pořádně proběhne, na poslední louce před domovskou obcí, kde již potřebujete krokovat.

009) Na štěrkové cestě raději slezete a jdete vedle koně, protože na kamení je bosý Mazánek au-au chudáček koníček a způsob, jakým se pohybuje, vzbuzuje soucitné pohledy kolemjdoucích. Na té samé cestě lze ovšem bez sebemenších problémů a proti vůli jezdce cválat, vidí-li Mazánek před sebou cizí chudáčky koníčky.

010) Mazánek s vypoulenýma očima, rozšířenými nozdrami a třesoucíma se nožičkama deset minut odmítá projít okolo "čehosi". Co to bylo, už nikdy nezjistíte, protože ať koukáte, jak koukáte, nevidíte nikde nic neobvyklého. Podle intenzity bušení srdce a množství vypadnuvších bobků to ale muselo být něco hodně strašidelného.

011) S odčervovací pastou, kapkami do očí či dezinfekčním sprejem se k Mazánkovi vůbec nepřibližujte, nemá to význam. V nejlepším případě skončí uvedené přípravky na vašem oblečení, v tom horším budete 14 dní chodit s modrým ksichtem.

DVD Nightwish End Of An Era

10. prosince 2008 v 23:04 | tymon |  END OF AN ERA (DVD)
Po nahrání DVD End Of An Era (vydaného v červnu 2006), při koncertu v Hartwall aréně v Helsinkách, 21. října 2005, se ostatní čtyři členové Nightwish rozhodli, že bude lepší pokračovat bez Tarji Turunen. Tak to vyznělo z otevřeného dopisu, který dal Tarje Tuomas Holopainen po skončení koncertu, a který se poté objevil na oficiálních stránkách kapely. Hlavní důvod k vyhazovu Tarji byl podle dopisu fakt, že její manžel, argentinský podnikatel Marcelo Cabuli, a komerční zájmy změnily její postoj ke kapele.

Tarja se k incidentu vyjádřila s tím, že vyhazov pro ni byl šok, protože než jí dali dopis nikdo ji na nic neupozornil. Řekla, že osobní útoky na jejího manžela byly neoprávněné a že poskytnutí článku médiím bylo "zbytečně kruté". Tyto pocity vyjádřila ve vlastním otevřeném dopise, který byl uveřejněn na její osobní stránce, a skrz rozhovory v TV, časopisech a novinách.

Opět hvězdičkou budou označeny písně, které tyranka miluje, a že jich je hodně (některé se stále opakují a najdete je i v jiných albech, proto jsem dlouho uvažovala, zda to sem mám vůbec dávat, ale dám to sem, jsem přece slušně vychovaný chudáček koníček). Navíc zde najdete i videa písní, přímo z tohoto DVD....

Seznam písní:
001 Dark Chest Of Wonders* (autor písně: Tuomas Holopainen)

002 Planet Hell* (autor písně: Tuomas Holopainen)


003 Ever Dream* (autor písně: Tuomas Holopainen)

004 The Kinslayer* (autor písně: Tuomas Holopainen)

005 The Ptantom Of the Opery (autor písně: Andrew Lloyd, Charles Hart, Richard Stilgoe)

006 The Siren* (autor písně: Tuomas Holopainen, Emppu Vuorinen)

007 Slepping Sun* (autor písně: Tuomas Holopainen)

008 High Hopes* (autor písně: David Gilmour. Polly Samson)

009 Bless The Child*(autor písně: Tuomas Holopainen)

010 Wishmaster*(autor písně: Tuomas Holopainen)

011 Slayin The Deamer (autor písně: Tuomas Holopainen)

012 Kuolema Tekee Taiteilian* (autor písně: Tuomas Holopainen)

013 Nemo* (autor písně: Tuomas Holopainen)

014 Ghost Love Score* (autor písně: Tuomas Holopainen)

015 Stone People*(autor písně: John Two-Hawks)

016 Creek Mary´s Blood* (autor písně: Tuomas Holopainen)
017 Over The Hills And Far Away* (autor písně: Gary Moore)

018 I Wish I Had An Angles* (autor písně: Tuomas Holopainen)

Vaše Gamarka

Tarja Turunen - Praha (21. 10. 2008, ČR)

5. prosince 2008 v 16:26 | tymon (Kristýnka) |  koncerty - recenze
První její koncert, kterého jsem se zúčastnila…. Vzala jsem si kvůli Tarje dovolenou a jela jsem do Prahy, ke své kamarádce malé a nevinné jako démon sám ARWEN, abych si k ní dala věci….

U haly mi malá a nevinná jako démon sám ARWEN, představila ještě svoje dvě kamarádky Josefiny a Monču. A pak už se čekalo jen, až budeme moct do haly….

…. a v hale jsme čekaly až začne koncert…

…. Koncert, který měl začít v 19:00, nezačal ani ve 20:00. Opar mlhy linoucí se z ledové plochy důmyslně zakryté stvrzoval nevlídnost prostředí. Jako předskokany, si Tarja, zvolila českou kapelu INNOCENS, kteří sice byli bezvadní, ale na Tarju Turunen neměli.
Tarjin nástup obsahoval drama, euforii a nevídanou originalitu, neboť stínohra za bílým plátnem (u které jsem doslova šílela, neboť jsem si myslela, že Marcelo - Marcipán Cibule - Tarjin manžel, zakázal fanouškům naší oblíbenou zpěvačku vidět), působila na úvod, s písní Boys And The Ghost, neotřele a zasloužila si odpovídající aplaus.

Koncert byl postaven na "sólovce" alba My Winter Storm.
Explozivní show předvedla bubenická jednička Mike Terrana a aplaus odměnil jeho prvotřídní exhibici.
První půle setu se nevyhnuly technické problémy, jako nehrající klávesy, Tarja tento nedostatek přešla profesionálně a nenechala se tím zaskočit a vyvést z míry. Důmyslně poskládaný repertoár ji předvedl jako opravdu předvedl jako METALOVOU BOHYNI a VLÁDKYNI ATMOSFÉR a DÁMU KLASICKÉ SCÉNY. Krom předpokládaných sólovek "I Walk Alone" či "Lost Northern Star" se samosebou přetřásla i Tarjina hudební minulost. Duch NIGHTWISH se z jejich vzájemného rozhodu už oklepal, ale některým byla připomenuta rána z rozchodu při písni "Nemo" nebo "Wishmaster," při kterých jsem si, a nejen já, přála vidět na podiu Tuomase Holopainena s kompletní skvadrou. A musím podotknout, že Tarja nechala své příznivce "ochutnat" ze svých nových písní z připravovaného alba….

Tarja Turunen

4. prosince 2008 v 22:45 | tymon (Kristýnka) |  Tarja Turunen a její parta
Tarja Turunen….

Zkráceně TT, i když vlastním jménem Tarja Soile Susanna Turunen Cabuli....
Tato finská zpěvačka, mnohdy označována jako "Ledová královna" metalu se narodila ve Finsku, přesněji v městečku Kitee a to 17. srpna 1977 rodičům: Teo Turunen a Marjatta Turunen (maminka Tarji zemřela v roce 2003 na rakovinu). Tarja má ještě dva bratry, Timoho a Toniho. V současné době je provdaná za Argentince - Marcelo Cabuli.

Tarja má dvě bydliště, jedno ve Finsku, přesněji v Kuusankoski a druhé v Argentině, přesněji v Buenos Aires.

Nyní, už bývalá členka skupiny Nightwish, ale postavila se na vlastní nohy…. Ale začněme od začátku.

Poslední koncert se skupinou Nightwish se konal 21. října 2005 v Hartwal Aréně, v Helsinkách ve Finsku a zúčastnilo se ho 11 500 fanoušků. Tento koncert byl kritiky popsán jako jeden z nejlepších v historii Nightwish. Toto vystoupení se také natáčelo a později pod názvem "End of an Era" vyšlo na DVD. Na tomto koncertě Tarja obdržela od ostatních členů skupiny dopis, ve kterém jí oznámili, že s ní jako skupina končí.

Později na tiskové konferenci pak oznámila, že se nehodlá stáhnout, ale naopak, postavit se na vlastní nohy, což také udělala a dokázala, že i ona má na to vést svoji vlastní éru koncertů, festivalů a může být sama svoji paní.

Diskografie:
  • v roce 2006 album Henkays Ikuisuudesta
  • v roce 2010 album What Lies Beneath